Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > História a spomienky > Návraty: TATRANSKÝ EXPRESS 2008.

Návraty: TATRANSKÝ EXPRESS 2008.

 
V lete roku 2008 prechádzal cez Slovensko mimoriadny vlak EXPRESS TATRY 2008. V rámci mojej pracovnej cesty po východnom Slovensku som mal šťastie na príjazd tohto mimoriadneho vlaku z Poľska na Slovensko.Krátky prehľad z traťového úseku Muzsyna – Poprad si Vám dovolím ponúknuť v nasledovnej reportáži.

 Moje fotografovanie dňa 20.6.2008 začalo v Poľskej pohraničnej stanici Muszyna. Napriek tomu , že tento mimoriadny vlak pre zahraničných turistov mal v názve aj slovko „parný“ v čase môjho fotenia boli v čele vlaku rušne elektrický /ET21-658/ a dieselový /T466.0254/.
Vjazd TATRANSKÉHO EXPRESU do Muszyny v čele s Lokomotívou ET21-658.TATRANSKÝ EXPRES smeruje v ústrety Slovenskému územiu. Na snímke je zachytený po výjazde z obce Muszyna.Prejazd mimoriadneho vlaku cez rieku Poprad krátko pred vstupom na Slovenské územie.Mimoriadny vlak ešte v čele s Poľskou nostalgickou Lokomotívou ukrajuje svoje prvé kilometre zo Slovenského územia v pozadí s obcou Ruská Voľa.


Na oboch snímkach je zachytený preprah rušňov v stanici Plaveč v spoločnosti Poľského rušňa EU07 , ktorý čaká na nákladný vlak smerom do Poľska. V stanici Plaveč sa do čela vlaku pre ďalší úsek po Poprad postavil Pielstick T466.0254.Snímka zachytáva prejazd mimoriadneho TATRANSKÉHO EXPRESU popri obci Chmeľnica .TATRANSKÝ EXPRES zachytený krátko pred vjazdom do Starej Ľubovne.

Snímky zachytávajú prejazd vlaku malebným krajom medzi obcami Hniezdne a Nižné Ružbachy pri križovaní sa so štátnou cestou č. 77.Pri troche šťastia sa podarilo z cestného prejazdu zachytiť výjazd vlaku zo stanice Podolínec.Nemôže chýbať ani fotogenické miesto pri obci Strážky.Pri zapadajúcom slnku stojac v kolóne pred križovaním trate a cesty č.77 som ešte stihol zachytiť vjazd do Kežmarku.Na trojkoľajke pri vjazde do Popradu sú zachytené posledné metre TATRANSKÉHO EXPRESU v čele s rušňom T466.0254.Ešte som stihol v Poprade odfotografovať súpravu pred posunom do depa.


Dúfam že Vás tento môj krátky fotonávrat do roku 2008 potešil a zaujal.

Autor textu a foto : Taurus

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
jstrains
Zaslaný: 22.04.2013 6:41  
Založený: 22.12.2012
Miesto:
Príspevkov: 88
 Re: Návraty: TATRANSKÝ EXPRESS 2008.
zaujal :bingo:
Maros21
Zaslaný: 29.04.2013 12:49  
Založený: 29.08.2009
Miesto:
Príspevkov: 1321
 Re: Návraty: TATRANSKÝ EXPRESS 2008.
Veru, aky fajny a prijemny clanocek to bol! Tieto miesta ma velmi zaujimaju, clovek sa tam dostane doslova raz za uhorsky rok a taketo fotosprostredkovanie tejto, podla mna velmi peknej a fotogenickej trate, vzdy potesi. :super1: :super2: :bingo:
cas


Félix
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 33 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 7

Registrovaných: 0
Anonymných: 33

Viac ...