Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zaujímavosti > Parou pod vrcholky Malých Karpát

Parou pod vrcholky Malých Karpát

 
Dnešné nádherné počasie nás dnes opäť raz vylákalo k trati. Tento krát však nie na bežnú prevádzku, ale na nostalgickú jazdu s parou do Plaveckého Podhradia.

 
Aj keď to najskôr s počasím vyzeralo všelijako, nakoniec sa slniečko predsa len presadilo a ortuť teplomera sa vyšplhala až na jarných 6 stupňov Celzia. Je presne 10 hodín ráno, a v diaľke Mladej Gardy sa objavil mimoriadny Os 30070 z bratislavského Rendezu smerujúci do Zohoru. Vpredu karkulka T444.0060, na závese zakúrená bratislavská Uhranka 331.037, s tendrom v smere podľa našich plánov na poobedňajšie fotenie.Je pol tretej poobede a mimoriadny parný vlak Os 30072 so zahraničnými železničnými fotografmi opúšťa konečnú v Plaveckom Podhradí a vydáva sa na cestu späť do Zohoru a Bratislavy.


V traťovom úseku medzi Plaveckým Podhradím a Sološnicou všetci fotografi vystupujú a Uhranka cúva so súpravou trochu späť do Plaveckého Podhradia aby potešila všetkých opakovaným vjazdom.
Po krátkej fotopauze všetci nastupujú do nostalgického vlaku a pokračujú v jazde do Rohožníka a Perneku.15 minút za zaujímavým parným vlakom opúšťa Plavecké Podhradie aj požiarny vlak Sv 30074 vedený historickou Karkulkou.Na rozlúčku s krajom ešte jeden panoramatický pohľad na T444.0060 vchádzajúcej do Rohožníka, v pozadí zrúcanina hradu nad Plaveckým Podhradím.


Zatiaľ čo na trati do Plaveckého Podhradia sa s vlakmi v dnešnej dobe už veľmi nestretneme, v obci Kuchyňa zvykne vďaka cementárne v Rohožníku bývať celkom rušno. A tak miestneho výpravcu krásna červená Karkulka na rozdiel od nás z miery nevyviedla...
Autor textu : Juraj Streber
Foto : Juraj Streber, Lukas Csaszar
>>odkaz (www)<<

Sprc :

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Palo499
Zaslaný: 21.02.2010 22:26  
Založený: 12.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 4067
 Re: Parou pod vrcholky Malých Karpát
Moc pekné fotky !
cas


Karolína
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 31 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 8

Registrovaných: 0
Anonymných: 31

Viac ...