Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Fotografia na nedeľu > Fotografia na nedeľu – Ostrovná stanička LINDAU Hbf.

Fotografia na nedeľu – Ostrovná stanička LINDAU Hbf.

 
Takmer každoročne navštevujem pracovne južnú časť Nemecka pri treťom najväčšom európskom jazere – BODENSEE / Bodamské Jazero/.Z geografického hľadiska stojí za zmienku fakt , že Bodamské jazero leží na hranici troch štátov – Rakúska , Nemecka a Švajčiarska.

 


Pre železničného fanúšika je v tejto oblasti najzaujímavejším miestom nepochybne železničná stanica LINDAU Hbf. Prvým dôvodom , prečo ma stanica zaujala je , že sa nachádza priamo na ostrove v Bodamskom jazere , na ktorý vedie trať z pevniny po umelo vybudovanom násype. Druhým dôvodom , je fakt , že tu stretnete vozidlá až troch krajín /Rakusko,Nemecko , Švajčiarsko/.No a tretím dôvodom je skutočnosť , že v oblasti Lindau sú ešte v prevádzke v hojnom počte mechanické návestidlá.
Nasledujúca krátka mini reportáž Vám priblíži moju krátku , polhodinovú májovú návštevu v tomto malebnom mestečku , ktorú som absolvoval napriek nepriaznivému daždivému počasiu.


Rex z Bregenzu do Lindau Hbf. prechádza cez nákladné stanicu Lindau.Privátny prepravca ALEX zachádza do Lindau zo stanice Munchen.Popri ALEXovi odchádza z Lindau regionálny vlak DB.K prvému nástupišťu práve prichádza vlak EC z Mníchova do Zurichu.
Práve v Lindau Hbf. prichádza k preprahu rušňov DB za SBB.Regionálny vlak do Stutgartu prechádza cez násyp na ostrovnú časť mestečka Lindau.Keďže trať do nemeckého vnútrozemia nie je zatrolejovaná , využívajú sa tu okrem najmodernejších dieselových rušňov aj trošku staršie typy radu 218.V čele vlakov EC z Nemecka do Švajčiarska sú na Nemeckom území nasadzované lokomotívy radu 218 v tandeme. Na snímke počas krátkej prestávky medzi výkonmi vykonáva rušňovodič DB kontrolu rušňov.V čele vlaku EC z Zurichu do Mníchova je na švajčiarskom území nasadzovaná lokomotíva radu 421.


Aj s týchto niekoľkých fotografií ste mohli postrehnúť , že okolie Bodamského jazera je pre fanúšikov železnice nepochybne lákavým miestom. Určite sa budeme snažiť priniesť Vám v budúcnosti z tohto nádherného miesta aj obsiahlejšiu reportáž.Autor textu a foto : Taurus
Sprc :

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
marcelino
Zaslaný: 30.05.2010 9:31  
Založený: 15.08.2009
Miesto: Ochodnica / Texas
Príspevkov: 124
 Re: Fotografia na nedeľu – Ostrovná stanička LINDAU Hbf.
Áno, je to krásne a zaujímavé miesto - a mesto (bol som tam tiež). Škoda, toho zahmleného počasia.
cas


Milota
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 40 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 40

Viac ...