Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Fotoprofil > „AVATAR“ s prototypovým KONČAROM prechádzal cez Slovensko!

„AVATAR“ s prototypovým KONČAROM prechádzal cez Slovensko!

 
V piatok sa začala preprava prototypovej elektrickej jednotky 4412.001 výrobcu KONČAR Zahreb z Chorvátska na železničný skúšobný okruh do Cerheníc.Cez naše územie prebiehala preprava zo soboty na nedeľu.V sobotu podvečer sa nám podarilo pre Vás zachytiť prevoz tejto jednotky cez Maďarsko – Slovenský železničný prechod Rajka – Rusovce.

 


Prototyp Elektrickej jednotky 4412.001 KONČAR je určený pre štátnu železničnú spoločnosť Bosny a Hercegoviny. Pôvodne si železnice Bosny a Hercegoviny objednali Prototypovú jednotku plus ďalších 9 kusov. Finančná situácia však donútila železnice Bosny a Hercegoviny objednávku skresať na celkovo 4 kusy /prototyp plus 3 kusy/.Tak isto majú o túto nízkopodlažnú elektrickú jednotku záujem aj domáce Chorvátske železnice , ktoré plánujú objednať niekoľko desiatok kusov.

Technické parametre:

Maximálna rýchlosť: 160 km/h
Napájací systém : 25kV
Dĺžka : 75 metrov
Váha:148 ton
Nástupná výška : 600mm


Maximálny počet jednotiek pre viacčlenné riadenie je tri kusy. Každá súprava je vybavená vákuovým WC a v priestoroch pre cestujúcich sa nachádza niekoľko monitorov za účelom zobrazenia trasy vlaku a aj za účelom premietania reklamných spotov.
Až 70 % materiálu elektrickej jednotky radu 4412 je Chorvátskeho pôvodu .Tu Vám v krátkej reportáži ponúkame vjazd jednotky na Slovenské územie:Elektrická jednotka čaká v Rajke na rušeň spoločnosti AWT vedľa rušňa 363.102 ZS Cargo.Peršing , talent a Novinka od KONČARA...Do Rajky práve vchádza konkurenčná elektrická jednotka TALENT spoločnosti MÁV.Prvá triedaDruhá triedaVákuové WCStanovište rušňovodičaMohutné kamery majú funkciu zrkadielKrátko po 19.00 hod. dorazila do Rajky aj lokomotíva 742.361 spoločnosti AWT , ktorú už všetci familiárne prezívajú AVATAR podľa populárneho filmového trháku.Detail čela ...V posledných lúčoch slnka čaká jednotka 4412.001 na lokomotívu AWTSpájanie pomocou spojovacích vozňov.Odchod z Rajky...Pár metrov pred Maďarsko – Slovenskou hranicou...Vjazd do Rusoviec popri zábavnom centre PONTEO.Krátky pobyt v Rusovciach.Momentka zo staničnou budovou.

Z elektrickou jednotkou 4412.001 sa na Slovensku určite ešte stretneme , keďže za približne šesť týždňov je naplánovaný jej návrat späť do Chorvátska.Nasadenie do prevádzky s cestujúcimi sa v prípade úspešných skúšok plánuje na September/október 2010.Autor textu a foto :Taurus
Sprc:

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
pershing163
Zaslaný: 23.06.2010 16:34  
Založený: 02.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 249
 Re: „AVATAR“ s prototypovým KONČAROM prechádzal cez Slove...
Veru tak, dneska pri pojmu AWT uz kazdy povie Awatari :-D
cas


Matúš
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 28 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 28

Viac ...