Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Pozvánka na Agrokomplex 2011

Pozvánka na Agrokomplex 2011

 
Koncom augusta sa v dňoch 18. – 21.8 koná tradičná výstava Agrokomplex, počas ktorej nesmú chýbať pravidelné jazdy Nitrianskej poľnej železnice. Slovenské poľnohospodárske múzeum pripravilo aj tento rok pre návštevníkov bohatý program.

 Počas týchto štyroch dní sa v plnom nasadení predvedú všetky tri funkčné parné lokomotívy a to: U 25.001,U 35.901 „Križko“ a nesmie chýbať U 36.001, ktorá dostala prednedávnom nový náter.U 36.001 zatiaľ iba s natretým kotlom. Autor:DIGZ


Vlak bude jazdiť každý deň od 9:00 do 18:00 v cca 20 až 30 minútových intervaloch. Jazdiť sa bude na okruhu okolo skanzenu ale aj na trati Skanzen – Brána spájajúca múzeum s výstaviskom.U36.001 a pomník parného rušňa Bibiana. Autor: mathuloTento rok budú vypravené mimoriadne parné vlaky. V súprave budú radené historické „trojokeňáky“ z úzkorozchodnej trate Ružomberok – Korytnica kúpele. Každý deň budú vypravené celkovo tri historické vlaky. Vlaky budú za príplatok. Časy odchodov ešte nie sú stanovené.Ako minulý rok, tak aj teraz budú v obehu lepenkové lístky. Samozrejme, nesmie chýbať ani detský vláčik. Zaujímavosťou je, že bol vyrobený v ČKD.Príďte preto okúsiť na vlastnej koži neopísateľnú atmosféru na tejto malej železničke pod patronátom jej dlhoročného prednostu Wáclava Gidaszewského.


Keďže sa aj medzi fanúšikmi železnice nájdu aj takí, čo majú radi dopravu na kolesách, dávame do pozornosti okrem informácií ohľadom jázd NPŽ aj tieto dva sprievodné programy:

Traktorparáda 4. Ročník


Počas tohto podujatia sa budú prezentovať historické traktory staršie ako 30 rokov. Súčasťou programu budú ukážky štartovania a jazdy jednotlivých traktorov. Spestrením tohto ročníka budú ukážky historickej orby záprahom a traktormi, ukážky kosenia a mlatby obilnín. Okrem traktorov sa budú v rámci Traktorparády prezentovať aj ďalšie funkčné poľnohospodárske stroje (mláťačka, samoväz).Veľkou atrakciou pre návštevníkov bude aj jazda na traktorbuse. Cena lístka je 0,50 Eur/osoba/jazda.

Zraz veteránov 2. ročník 20. 8. 2011 (sobota)


Stretnutie majiteľov historických áut a motoriek v areáli skanzenu medzi 12.00 – 13.00 hod. Prezentácia do 16.00 hod.


Dúfame, že Vás táto pozvánka zaujala a nenecháte si ujsť túto jedinečnú akciu v peknom prostredí mesta Nitra. Viac sa dočítate na stránkach múzea >>odkaz (www)<< / spmnitra.sk/ a >>odkaz (www)<< / agrokomplex.sk /

Autor : Digz

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
XxXcompany
Zaslaný: 18.08.2011 20:59  
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 13338
 Re: Pozvánka na Agrokomplex 2011
Škoda že tu nikto nepotvrdil účasť ... Ale ešte je čas ! Fakt doporučujem túto akciu ! Ja už som tu a budem až do nedele. Rád stretnem niekoho na akcii ;) Dajte vedieť sem ak by niekto prišiel... :papa:
Maarek
Zaslaný: 27.08.2011 22:57  
Spolupracovník
Založený: 25.06.2010
Miesto: České Budějovice
Príspevkov: 4323
 Re: Pozvánka na Agrokomplex 2011
Ospravedlňujem sa za pár nepresností v článku...Križko ako aj korytničáky nejazdili z technických príčin :ee:
cas


Uršuľa
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 41 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 4

Registrovaných: 0
Anonymných: 41

Viac ...