Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > „BAGETA“ s oravskou slaninou.

„BAGETA“ s oravskou slaninou.

 
V tejto časti mojej prieskumnej cesty po Orave sa budem venovať osobnej doprave. Napriek tomu že tu jazdia len krátke osobné vlaky, nezostal môj fotoaparát hladný. Dokázal do seba natlačiť poriadne veľké sústo oravských bagiet. Mne tiež oravská slanina veľmi chutí a tak som si na nej riadne pochutnal. I keď môj apetít bol veľký, čo-to zostalo aj pre Vás. Tak sa poďte na to pozrieť. A bulímie sa nemusia báť ani vegetariáni. Nech sa páči, dobrú chuť!

 Fotografie som neukladal chronologicky, ale geograficky. Fotografie dokumentujú jednotlivé úseky oravskej trate od juhu smerom na sever.


Na úvod som navštívil Sedliacku Dubovú a zdokumentoval som prejazd bagiet cez rieku Oravu.


Pokračujem sakrálnymi fotoflekmi tak často spomínanej Sedliackej Dubovej v dopravnom spravodajstve rádia Expres. Áno, silnou konkurenciou železničných fotografov je tu aj dopravná polícia. Mňa nechytili, a tak dobrý pocit z dvojice 811-tok zápasiacich s jedným vozňom pretrval.


Vzhľadom na rýchlosť najdlhšej súpravy osobnej prepravy som si ju stíhal následne zdokumentovať aj na zastávke SEDLIACKA DUBOVÁ a opäť pri moste cez rieku Orava.


Kreácie na tému Dlhej nad Oravou boli mne mňa skutočne zaujímavé. Bola to radosť cvakať fotky s príjemným pozadím.Čo meter-to fotoflek.Možnosti nezatrolejovaných tratí sú skutočne nevyčerpateľné.Presunuňme sa opäť trošku severnejšie za zastávku KRIVÁ. Na moje prekvapenie aj Orava žije pestovaním biopalív.Fotka nepatriaca do kategórie železničnej. Napriek tomu som ju sem umiestnil, pretože si myslím že stojí za zverejnenie. Na fotke je bývalá FRANTIŠKOVA HUTA, ktorú po ceste na fotovačku do Podbielu neobídte! Trošku málo z jej histórie som sa vo Wikipédii dočítal že Františkova huta (lokálne len Hámor) je technická pamiatka, ruina továrenskej haly – huty z roku 1836. Nachádza sa na v katastrálnom území obce Nižná , v doline Studeného potoka. Budova je vo vlastníctve obce PODBIEL, ktorá ju získala darovacou zmluvou podpísanou dňa 9.10.2009 od občianskeho združenia Strom života. Zachovaná je klasicistická fasáda, obvodové múry, vysoká pec, prívodný a odpadový kanál, hámor, dúchadlová komora, halda železnej rudy (za budovou). Viac sa dočítate aj tu: >>odkaz (http)<<


No a na záver fotoflek pri Podbieli. Dve rozdielne fotky úplne z toho istého miesta. Nebolo potrebné spraviť ani krok. Stačilo si zaveliť vojenský rozkaz - „vpravo vbok“
.


Tak dúfam že Vám ponuka bagiet s oravskou slaninou stačila a že ste si na nej poriadne pochutnali. Hoci sú bagety ako objekty fotičov tak trošku zaznávané, vrelo Vám odporúčam túto trať navštíviť a presvedčiť sa osobne o jej krásach.

Text a foto: eminem

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
lofofor
Zaslaný: 08.10.2012 22:02  
Založený: 05.07.2010
Miesto: NM
Príspevkov: 3127
 Re: „BAGETA“ s oravskou slaninou.
pod jednou fotkou sa píše "bola to radosť cvakať fotky s príjemným pozadím". pre mňa bola radosť čítať tento report s krásnymi fotkami :)) nádherné prostredie a neokukané fleky, kde fotí len málokto. naozaj paráda!
cernovec
Zaslaný: 10.10.2012 17:34  
Založený: 01.09.2011
Miesto:
Príspevkov: 326
 Re: „BAGETA“ s oravskou slaninou.
dobre si to vystihol,čo meter to fotoflek.
cas


Vilma
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 40 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 40

Viac ...