Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zo zahraničných tratí
« 1 ... 7 8 9 (10) 11 »

Letní Semmering

06.10.2010 0:00 (1710 Zobrazení)
 
„A kdy nás vezmeš na ten Semmering“, ptali se mě stále doma. No a tak nějak jsem odolával ataku, že stále jezdím fotit vlaky na Semmering a že tam musí být pěkně atd. Tak jsme se prostě dohodli na 11.08.2010 a vydali se na výlet.
Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Momenty z Chabowky 2010

06.09.2010 0:00 (1544 Zobrazení)
 
Cez víkend ( 28. - 29. 8.) sa uskutočnila už takmer v celej Európe výstava železničných vozidiel v Skansenu Taboru Kolejowego v Chabówke pod názvom Parowozjada PKP CARGO 2010.Počas týchto dvoch dní sa uskutočnilo množstvo nostalgických jázd do blízkych miest.Tejto akcie sa zúčastnili zakúrené mašiny ako Tkt48-191, Ty2-953, Ty2-911, Ol12-7, Pm36-2, TKh49-1 a Pt47-65.
Autor: OndreiXD  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Na skok do Kodane

25.06.2010 0:00 (2861 Zobrazení)
 
1 hodina 25 minút. Toľko trvá 135 km dlhá cesta vlakom z Bratislavy do Trenčína alebo 1150 kilometrová cesta lietadlom z Viedne do Kodane. Do hlavného mesta Dánska ma začiatkom tohto týždňa zaviali pracovné povinnosti. Napriek pracovnej zaneprázdnenosti sa mi podarilo utrhnúť na pár minút a tak sa môžem s vami podeliť o pár fotografických postrehov.
Autor: montoya  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Na hodinku do „Hedešu“...

21.05.2010 0:00 (1397 Zobrazení)
 
Marec – poberaj sa starec… Zaiste poznáte toto známe príslovie, ktoré jednoznačne dáva malú nápoveď, že by už zima mala konečne odísť, malo by sa otepliť a začať príjemnejšie počasie. Slovíčko „malo“ bolo pre tohtoročný úplne presné, nakoľko Marec 2010 úplne odignoroval všetky pranostiky a príslovia, bol chladný, zamrznutý i zasnežený, jednoducho, nie a nie pustiť k slovu nami dlho očakávanú jar...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Víkend s Nemeckou legendou !!!

28.04.2010 0:00 (1823 Zobrazení)
 
Dňa 21.4.2010 bol zo stanice Dortmund Hbf. do Rakúskeho hlavného mesta vypravený mimoriadny vlak spoločnosti TEE s nemeckými turistami, ktorý mali počas piatich dní naplánované dva atraktívne výjazdy do Budapešti a železničného múzea v mestečku Strasshof.Keďže celý pobyt zabezpečovala cestovná kancelária , ktorá organizuje železničné zájazdy bola na dopravu turistov použitá atraktívna súprava spoločnosti TEE , ktorá pozostávala s pôvodných vozňov TEE a ktoré sú prispôsobené na pohodlnú diaľkovú prepravu cestujúcich. Úplnou samozrejmosťou je , že v súprave boli radené dva reštauračné vozne a panoramatický vyhliadkový vozeň.
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 4
 

Busserltunnel

08.04.2010 0:00 (1449 Zobrazení)
 
Dnes si predstavíme jedno z najobľúbenejších miest železničných fotografov neďaleko Viedne – Busserltunnel. Za týmto menom sa skrýva najstarší železničný tunel v Rakúsku. Kde ho nájdeme?
Autor: montoya  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Vo štvorici na Westbahne alebo 70 vlakov za 7 hodín...(2.časť)

21.12.2009 0:00 (1753 Zobrazení)
 
Vplyvom aktuálnych udalostí sa s oneskorením môžeme opäť vrátiť do krásnej rakúskej prírody, na zaujímavý úsek Westbahnu a do kraja, kde je železnica so silno pulzujúcou vozbou, ktorú na Slovensku jednoducho nemáte šancu stretnúť. Ako sme už naznačili, veta – Ide tu vlak za vlakom – nie je ani náhodou nadsadená a fotograf tu má naozaj veľkú možnosť si z vlakov už aj vyberať a netrápi ho, ak mu nejaký pri presune z jedného miesta na druhé utečie...
 

Posledné hodiny Viedenského Sudbahnhofu!

16.12.2009 0:00 (2071 Zobrazení)
 
Tohtoročná zmena grafikonu vlakovej dopravy mala pre mňa trošku inú príchuť ako po iné roky.Okrem posledných záberov rušňov a súprav , ktoré sa v okolí môjho bydliska prestanú s nástupom nového GVD 2009/2010 vyskytovať bola možnosť spraviť si posledné zábery zo 135 rokov starej Viedenskej južnej stanice SUDBAHNHOF!
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Mikulášský parní vlak u příležitosti adventu v Mistelbachu

14.12.2009 0:00 (6391 Zobrazení)
 

S tímto názvem samozřejmě v němčině (Nikolodampfzug zum Altmistelbacher Advent) lákaly již několik dní před šestým prosincem na všech zastávkách a staničkách trati Mistelbach – Hohenau rodiče a hlavně děti na zvláštní jízdu mikulášským vlakem.

Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Vo štvorici na Westbahne alebo 70 vlakov za 7 hodín... (1.časť)

27.11.2009 0:00 (1661 Zobrazení)
 
Poznáte to určite, každodenný zhon, pracovné povinnosti a čas, ktorý stojí proti nám. V takýchto podmienkach si dať stretnutie, aby to termínovo vyhovovalo každému, býva naozaj ťažké, ale keď sa chce, podarí sa nakoniec naozaj všetko. Bolo to aj v našom prípade, stretnutí dlhoročných priateľov a fanúšikov železníc – Pala, Jana, Richardina a Jara. V Bratislave mi často zamávali na pozdrav z Karosy či Ikarusu a nasledovala vždy otázka : „Tak kedy sa vyberieme niekde fotiť ?“ Bol to naozaj otáznik a tak to nakoniec vyriešil Jaro, ktorý povedal definitívny termín – sobota 21.novembra 2009.
 

Záťažové skúšky železničného mostu cez Dunaj, alebo osem Taurusov v akcii

28.10.2009 0:10 (2640 Zobrazení)
 
Keď sa koncom Marca 2009 uzavrel pre rekonštrukciu viac ako sto ročný dunajský železničný most v mestečku Tulln , mnohý tunajší obyvatelia napriek sľubom stavebných spoločností neverili , že ešte na jeseň toho istého roku bude po tomto moste obnovená železničná doprava. Z pôvodného železničného mosta , ktorý spájal stanice Tulln a Hapsdorf-Hippersdorf zostali len časti pilierov , ktoré boli prispôsobené novému telesu mosta.
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Pendolino na lokálkach, alebo overovacie jazdy medzi Viedňou a Wr.Neustadt.

28.09.2009 0:10 (1805 Zobrazení)
 
Od nasledujúcej zmeny grafikonu vlakovej dopravy nastanú vďaka budovaniu nového centrálneho Viedenského nádražia v medzinárodnej železničnej doprave mnohé zmeny. Najväčšie zmeny sa dotknú vlakov končiacich a východzích z najstaršieho Viedeňského južného nádražia Sudbahnhof.
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Malý výlet za Bratislavu...

12.08.2009 1:00 (2925 Zobrazení)
 
Dlhší čas nás lákala myšlienka, vidieť na vlastné oči, možno povedať „Vlajkovú loď“ rakúskych železníc, vlak RAILJET. Vedeli sme len jedno, že jazdí kúsok od Bratislavy, cez maďarskú pohraničnú stanicu Hegyeshalom a tak sme si povedali, že raz sa tam raz za ním vyberieme. Od tejto myšlienky ubehlo niekoľko mesiacov až nastal deň 2.júla 2009, kedy sme sa teda vydali na malý výlet za Bratislavu...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Německým vozem na německé stroje 3.díl

10.08.2009 1:00 (1526 Zobrazení)

 
Ranní bučení krávy mě budí, koukám na hodinky že je 10.06.2009 05:30. No venku zima jak v horách a tak se pořádně oblékám. Honza už je taky vzhůru a jdeme vařit kafe. Přemýšlíme, přemítáme co provedeme a tak nějak usuzujeme že pofotíme na „Obru“ a vrátíme se na trať do Zeltwegu. Původně jsme chtěli jet autovlakem do Böcksteinu a pak podél horní rampy Tauernbahn s odbočkou na úzkokolejku do Zell am See, ale máme toho dost a tak rozhodnutí bylo jasné.

Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Německým vozem na německé stroje 2.díl

03.08.2009 1:00 (2084 Zobrazení)

 
Je skoro pět hodin ráno 09.06.2009 a kdesi v dáli troubí vlak. No dobře říkám si, však jsme na nádraží....cooo?? Jede náklad! Rychlý úprk ze spacáku, honem do bot, foťák na krk, ISO 1600 a uvidíme co z toho bude. V tu ránu se přiřítil z kopců náklad vedený dvojicí Herculesů.

Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 
« 1 ... 7 8 9 (10) 11 »
cas


Bohdana
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 36 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 1

Registrovaných: 0
Anonymných: 36

Viac ...