Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zo zahraničných tratí
« 1 ... 3 4 5 (6) 7 »

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 5. diel – Zubačkou na Gornergrat

08.11.2010 0:00 (1547 Zobrazení)
 
Je ešte šero, ja sa budím na „zvonkohru“ kráv, ktoré v stáde prechádzajú pod mojimi oknami. Takéto prebudenie má niečo do seba, najmä ak je to v nadmorskej výške 2222 m n.m. Rozospato pozerám z okna a obraz, ktorý sa mi naskytol ma úplne prebral. Krásna jasná obloha ma prinútila sa rýchlo obliecť a ísť spraviť niekoľko ranných záberov, po ktorých nasledovali raňajky a cesta za ďalším dobrodružstvom – zubačkou na Gornergrat...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 4. diel – Z Luzernu na Kühboden

31.10.2010 23:50 (1475 Zobrazení)
 
Je opäť ráno a počasie ako cez kopírovací papier, teda znova slabo prší. Balím si do kufra veci, rýchlo schádzam v hotely na raňajky, po nich nastupujem do pristaveného autobusu, sadám si na svoje miesto a s napätím čakám, aké prekvapenia či zaujímavosti prinesie dnešný deň. Čaká nás okrem iného prejazd priesmykom v nadmorskej výške 2165 m n.m., ale poďme však pekne po poriadku...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 3. diel – Na stanici v Luzerne

25.10.2010 0:00 (1495 Zobrazení)
 
Prešiel týždeň a my sa opäť sa stretávame pri potulkách Švajčiarskom. V predchádzajúcom diely sme navštívili zubačku na Pilatus, z ktorej nasledovala cesta do neďalekého mesta Luzern, v ktorom sme mali zabezpečený ďalší zaujímavý program v podobe návštevy veľkého dopravného múzea. Pri prejazde ulicami mesta som z okna spozoroval miestnu železničnú stanicu a hneď som si povedal, že jej návštevu musím tiež vykonať...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 2. diel – Zubačkou na Pilatus

18.10.2010 0:00 (1395 Zobrazení)
 
Prešlo niekoľko dní a my sa spoločne môžeme opäť na chvíľku vrátiť do prekrásneho Švajčiarska a opatrne nahliadnuť do naozajstných železničných skvostov, ktoré táto krajina vlastní. V dnešnom diely plním sľub a ako som Vám už v predchádzajúcom naznačil, pocestujeme technicky zaujímavou, unikátnou úzkorozchodnou ozubnicovou železnicou na Pilatus. Takže nech sa páči, nastupovať, odchádzame !
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 1. diel – Cesta do Švajčiarska

11.10.2010 0:00 (1480 Zobrazení)
 
Švajčiarsko – jedno slovo, ktoré v sebe skrýva veľa. Z pohľadu cestovateľa a fanúšika železníc by to bolo možné charakterizovať ako presnosť, poriadok, jednoduchosť, spoľahlivosť, nenáročnosť a rýchlosť. Dali by sa v slovníku vyhľadať aj ďalšie slová, ale je to asi v tomto prípade zbytočné. Do tejto prekrásnej, čarovnej krajiny som mal možnosť vycestovať aj ja a zanechala vo mne naozaj nezabudnuteľné zážitky a pohľady, s ktorými sa s Vami, milí priatelia, rád podelím !
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Letní Semmering

06.10.2010 0:00 (1442 Zobrazení)
 
„A kdy nás vezmeš na ten Semmering“, ptali se mě stále doma. No a tak nějak jsem odolával ataku, že stále jezdím fotit vlaky na Semmering a že tam musí být pěkně atd. Tak jsme se prostě dohodli na 11.08.2010 a vydali se na výlet.
Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Momenty z Chabowky 2010

06.09.2010 0:00 (1302 Zobrazení)
 
Cez víkend ( 28. - 29. 8.) sa uskutočnila už takmer v celej Európe výstava železničných vozidiel v Skansenu Taboru Kolejowego v Chabówke pod názvom Parowozjada PKP CARGO 2010.Počas týchto dvoch dní sa uskutočnilo množstvo nostalgických jázd do blízkych miest.Tejto akcie sa zúčastnili zakúrené mašiny ako Tkt48-191, Ty2-953, Ty2-911, Ol12-7, Pm36-2, TKh49-1 a Pt47-65.
Autor: OndreiXD  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Na skok do Kodane

25.06.2010 0:00 (2302 Zobrazení)
 
1 hodina 25 minút. Toľko trvá 135 km dlhá cesta vlakom z Bratislavy do Trenčína alebo 1150 kilometrová cesta lietadlom z Viedne do Kodane. Do hlavného mesta Dánska ma začiatkom tohto týždňa zaviali pracovné povinnosti. Napriek pracovnej zaneprázdnenosti sa mi podarilo utrhnúť na pár minút a tak sa môžem s vami podeliť o pár fotografických postrehov.
Autor: montoya  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Na hodinku do „Hedešu“...

21.05.2010 0:00 (1181 Zobrazení)
 
Marec – poberaj sa starec… Zaiste poznáte toto známe príslovie, ktoré jednoznačne dáva malú nápoveď, že by už zima mala konečne odísť, malo by sa otepliť a začať príjemnejšie počasie. Slovíčko „malo“ bolo pre tohtoročný úplne presné, nakoľko Marec 2010 úplne odignoroval všetky pranostiky a príslovia, bol chladný, zamrznutý i zasnežený, jednoducho, nie a nie pustiť k slovu nami dlho očakávanú jar...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Víkend s Nemeckou legendou !!!

28.04.2010 0:00 (1554 Zobrazení)
 
Dňa 21.4.2010 bol zo stanice Dortmund Hbf. do Rakúskeho hlavného mesta vypravený mimoriadny vlak spoločnosti TEE s nemeckými turistami, ktorý mali počas piatich dní naplánované dva atraktívne výjazdy do Budapešti a železničného múzea v mestečku Strasshof.Keďže celý pobyt zabezpečovala cestovná kancelária , ktorá organizuje železničné zájazdy bola na dopravu turistov použitá atraktívna súprava spoločnosti TEE , ktorá pozostávala s pôvodných vozňov TEE a ktoré sú prispôsobené na pohodlnú diaľkovú prepravu cestujúcich. Úplnou samozrejmosťou je , že v súprave boli radené dva reštauračné vozne a panoramatický vyhliadkový vozeň.
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 4
 

Busserltunnel

08.04.2010 0:00 (1227 Zobrazení)
 
Dnes si predstavíme jedno z najobľúbenejších miest železničných fotografov neďaleko Viedne – Busserltunnel. Za týmto menom sa skrýva najstarší železničný tunel v Rakúsku. Kde ho nájdeme?
Autor: montoya  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Vo štvorici na Westbahne alebo 70 vlakov za 7 hodín...(2.časť)

21.12.2009 0:00 (1539 Zobrazení)
 
Vplyvom aktuálnych udalostí sa s oneskorením môžeme opäť vrátiť do krásnej rakúskej prírody, na zaujímavý úsek Westbahnu a do kraja, kde je železnica so silno pulzujúcou vozbou, ktorú na Slovensku jednoducho nemáte šancu stretnúť. Ako sme už naznačili, veta – Ide tu vlak za vlakom – nie je ani náhodou nadsadená a fotograf tu má naozaj veľkú možnosť si z vlakov už aj vyberať a netrápi ho, ak mu nejaký pri presune z jedného miesta na druhé utečie...
 

Posledné hodiny Viedenského Sudbahnhofu!

16.12.2009 0:00 (1764 Zobrazení)
 
Tohtoročná zmena grafikonu vlakovej dopravy mala pre mňa trošku inú príchuť ako po iné roky.Okrem posledných záberov rušňov a súprav , ktoré sa v okolí môjho bydliska prestanú s nástupom nového GVD 2009/2010 vyskytovať bola možnosť spraviť si posledné zábery zo 135 rokov starej Viedenskej južnej stanice SUDBAHNHOF!
Autor: Taurus  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Mikulášský parní vlak u příležitosti adventu v Mistelbachu

14.12.2009 0:00 (6122 Zobrazení)
 

S tímto názvem samozřejmě v němčině (Nikolodampfzug zum Altmistelbacher Advent) lákaly již několik dní před šestým prosincem na všech zastávkách a staničkách trati Mistelbach – Hohenau rodiče a hlavně děti na zvláštní jízdu mikulášským vlakem.

Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Vo štvorici na Westbahne alebo 70 vlakov za 7 hodín... (1.časť)

27.11.2009 0:00 (1446 Zobrazení)
 
Poznáte to určite, každodenný zhon, pracovné povinnosti a čas, ktorý stojí proti nám. V takýchto podmienkach si dať stretnutie, aby to termínovo vyhovovalo každému, býva naozaj ťažké, ale keď sa chce, podarí sa nakoniec naozaj všetko. Bolo to aj v našom prípade, stretnutí dlhoročných priateľov a fanúšikov železníc – Pala, Jana, Richardina a Jara. V Bratislave mi často zamávali na pozdrav z Karosy či Ikarusu a nasledovala vždy otázka : „Tak kedy sa vyberieme niekde fotiť ?“ Bol to naozaj otáznik a tak to nakoniec vyriešil Jaro, ktorý povedal definitívny termín – sobota 21.novembra 2009.
 
« 1 ... 3 4 5 (6) 7 »
cas


Sviatok práce
prispejteFotkaStručneČlánok
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 21 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 21

Viac ...