Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria Na trati
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zo zahraničných tratí
« 1 ... 3 4 5 (6) 7 8 9 »

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 4. diel – Z Luzernu na Kühboden

31.10.2010 23:50 (1360 Zobrazení)
 
Je opäť ráno a počasie ako cez kopírovací papier, teda znova slabo prší. Balím si do kufra veci, rýchlo schádzam v hotely na raňajky, po nich nastupujem do pristaveného autobusu, sadám si na svoje miesto a s napätím čakám, aké prekvapenia či zaujímavosti prinesie dnešný deň. Čaká nás okrem iného prejazd priesmykom v nadmorskej výške 2165 m n.m., ale poďme však pekne po poriadku...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Středočeský víkend 2.část

27.10.2010 0:00 (1349 Zobrazení)
 
Je sobota 31.07.2010 a opět slunečný den. Rozhodl jsem se odložit rodinku na dvě hodinky do skanzenu v Ostré a věnovat se dění kolem kolejí na jednom z nejzatíženějších tahů na síti SŽDC.
Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 3. diel – Na stanici v Luzerne

25.10.2010 0:00 (1377 Zobrazení)
 
Prešiel týždeň a my sa opäť sa stretávame pri potulkách Švajčiarskom. V predchádzajúcom diely sme navštívili zubačku na Pilatus, z ktorej nasledovala cesta do neďalekého mesta Luzern, v ktorom sme mali zabezpečený ďalší zaujímavý program v podobe návštevy veľkého dopravného múzea. Pri prejazde ulicami mesta som z okna spozoroval miestnu železničnú stanicu a hneď som si povedal, že jej návštevu musím tiež vykonať...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Jeden obyčejný den s jesenickými „bertami“

20.10.2010 0:00 (1308 Zobrazení)
 
Železnici napříč pohořím Hrubého Jeseníku, vedoucí od Šumperka přes Hanušovice a Ramzovou do Jeseníku, přechodových Mikulovic, peážních a úvraťových polských Glucholaz a slezského Krnova jsem v minulosti navštěvoval podstatně častěji. Postupná proměna zdejšího vozidlového parku se však nepozdává mému fotografickému vkusu a zaměření – navíc je zde poslední dobou více fotičů, než vlaků a fotogenických míst. Přesto se našel pádný důvod, proč se zase vybrat do největších moravských hor a to pomalu, ale jistě končící provoz motorových lokomotiv řady 751 společnosti ČD Cargo.
Autor: lajos  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 2. diel – Zubačkou na Pilatus

18.10.2010 0:00 (1299 Zobrazení)
 
Prešlo niekoľko dní a my sa spoločne môžeme opäť na chvíľku vrátiť do prekrásneho Švajčiarska a opatrne nahliadnuť do naozajstných železničných skvostov, ktoré táto krajina vlastní. V dnešnom diely plním sľub a ako som Vám už v predchádzajúcom naznačil, pocestujeme technicky zaujímavou, unikátnou úzkorozchodnou ozubnicovou železnicou na Pilatus. Takže nech sa páči, nastupovať, odchádzame !
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Vlakom do výšky 3454 metrov nad morom 1. diel – Cesta do Švajčiarska

11.10.2010 0:00 (1378 Zobrazení)
 
Švajčiarsko – jedno slovo, ktoré v sebe skrýva veľa. Z pohľadu cestovateľa a fanúšika železníc by to bolo možné charakterizovať ako presnosť, poriadok, jednoduchosť, spoľahlivosť, nenáročnosť a rýchlosť. Dali by sa v slovníku vyhľadať aj ďalšie slová, ale je to asi v tomto prípade zbytočné. Do tejto prekrásnej, čarovnej krajiny som mal možnosť vycestovať aj ja a zanechala vo mne naozaj nezabudnuteľné zážitky a pohľady, s ktorými sa s Vami, milí priatelia, rád podelím !
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Letní Semmering

06.10.2010 0:00 (1287 Zobrazení)
 
„A kdy nás vezmeš na ten Semmering“, ptali se mě stále doma. No a tak nějak jsem odolával ataku, že stále jezdím fotit vlaky na Semmering a že tam musí být pěkně atd. Tak jsme se prostě dohodli na 11.08.2010 a vydali se na výlet.
Autor: TheoKojak  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 3
 

Sobotní výlet za TRAXXem

20.09.2010 0:00 (3611 Zobrazení)
 
Je pátek odpoledne a ja už vím,že díky počasí a jiným okolnostem mě mine účast na letošním Grand Prix Slovenska ve Zvolenu.Naproti tomu se těším na náhradní akci s parťákem z /www./trainfoto.eu Markem Štěpánkem alias Mik trainfoto,který mě nalákal na lahůdku v podobě lokomotivy řady 186 SBB Cargo v pronájmu spol.Railtrans.
Autor: trainfoto  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Momenty z Chabowky 2010

06.09.2010 0:00 (1174 Zobrazení)
 
Cez víkend ( 28. - 29. 8.) sa uskutočnila už takmer v celej Európe výstava železničných vozidiel v Skansenu Taboru Kolejowego v Chabówke pod názvom Parowozjada PKP CARGO 2010.Počas týchto dvoch dní sa uskutočnilo množstvo nostalgických jázd do blízkych miest.Tejto akcie sa zúčastnili zakúrené mašiny ako Tkt48-191, Ty2-953, Ty2-911, Ol12-7, Pm36-2, TKh49-1 a Pt47-65.
Autor: OndreiXD  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 2
 

Po roku opäť v Prahe... ...alebo voľné chvíle na „hlaváku“ – časť druhá.

23.08.2010 0:00 (1638 Zobrazení)
 
Týždeň máme za sebou a môžeme sa opäť vrátiť do Prahy. Pokračujeme teda malou „fotoprehliadkou“ vozidiel, stretnutí či momentiek, ktoré sa tu dajú spraviť. Takže nastáva opäť skoré ranné vstávanie a hurá električkou na pražský Smíchov a odtiaľ pantografom či elefantom na hlavák. V hlave je stále myšlienka, čo sa mi dnes podarí odfotografovať či stretnúť, jednoducho – čo prinesie nastávajúci deň. A aby to nebolo také stereotypné, pozrieme sa trochu aj mimo hlavní nádraží...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Sobota na "Ferdinandce"

18.08.2010 0:00 (1159 Zobrazení)
 
Píše se pátek 13.8.2010 a já trčím v práci.Po cestě zpět do Brna mi zvoní mobil a koukám kdopak mi to volá.Na displaji se ukazuje Bocco volá,zvedám hovor a říkám:,,Prosím,,Na druhé straně se ozývá:,,Serwus,zajtrajšok platí??Počasie má byť dobré.Odpovídám:,,Jasné,platí!,,
Autor: trainfoto  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Po roku opäť v Prahe...

16.08.2010 0:00 (1575 Zobrazení)
 
...alebo voľné chvíle na „hlaváku“ – časť prvá.

Prešiel rok a konečne som sa dočkal v prvom augustovom týždni aj ja vytúženej letnej dovolenky. Nakoľko minulý rok som skúsil po prvý krát zmenu či výmenu Tatier za „stovežatú“ a bolo super, urobil som aj tento krát malé rodinné repete. Pýtate sa, ako tam bolo? Musím bez preháňania napísať, že super a vďaka trpezlivosti či zhovievavosti mojej rodinky som sa dostal na pár chvíľ aj k železnici, kde sa mi podarilo urobiť zábery, ktoré ma osobne potešili a s ktorými sa s Vami rád podelím. Hneď úvodom musím poznamenať, že v mojom prípade z pochopiteľných dôvodov nešlo o celodenné túlanie pražskými spojkami, ale len klasické pozorovanie železničnej dopravy v železničnej stanici Praha Hlavní nádraží...
Autor: Palo  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 5
 

Mutěnka nostalgická

06.08.2010 0:00 (1319 Zobrazení)
 
Nedávno jsme si zde tiše připomenuli nedožité 110. výročí lokálky Mutěnice – Kyjov, když byla v kostce shrnuta její pestrá historie. Obrazová příloha byla docela striktně věnována pravidelnému provozu, ale za pozornost jistě stojí i zvláštní vlaky, které tudy poměrně nedávno projížděly. Vraťme se na tuto malebnou trať ještě jednou jejich prostřednictvím a připomeňme si ji jinou optikou. Poměrně časté zavádění mimořádných výletních či přímo fotografických vlaků svědčilo o její atraktivitě i o prozíravosti organizátorů, kteří jakoby tušili brzký a neblahý konec této trati.
Autor: lajos  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentárov: 1
 

Čtvrteční rojení soukromníků v Břeclavi

29.07.2010 19:59 (1161 Zobrazení)
 
Tak končím v práci a zvoní mě mobil.Podívám se a na displeji vidim kolegu fotografa Mik-trainfoto.Tuším nějakou chuťovku,jelikož kolega nevolává jen tak.A nemýlím se,oznamuje mi,že do Břeclavi míří 189 154 MRCE Dispolok,která ještě nedávno byla ve službách PKP Intercity, v rámci zkušební jízdy pro dopravce PKP Cargo spolka akcijna.
Autor: trainfoto  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 

Fotovýlet na známé viadukty

21.07.2010 0:00 (1003 Zobrazení)
 
Je sobota ráno a ja vyrážím do Brna pro své přátele,se kterými jsme se domluvili na fotovýlet. Po cestě se zastavuji na benzince pro svůj oblíbený nealkonápoj. Tam se setkávám s frontmanem známé skupiny Maxim Turbulenc – Kyklopem.
Autor: trainfoto  |  Rubrika: Zo zahraničných tratí  |  Komentáre
 
« 1 ... 3 4 5 (6) 7 8 9 »
cas


Aurel
prispejteFotkaStručneČlánok
MinimapaAktualna poloha vlakov
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

knihajazd.info

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 30 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 0
Anonymných: 30

Viac ...
navstevnost
[CNW:Counter]