ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, aby ľudia ''išli vlakom''

railtrains.sk

Dátum:  25.01.2018 12:00   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  20.10.2018 22:07

 ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, aby ľudia ''išli vlakom''
• Chytľavý hudobný hit ukazuje výhody cestovania vlakom
• Nová kampaň ZSSK „Ideme vlakom“ by mala prilákať viac cestujúcich aj na posilnené trateNa veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR 2018 predstavil Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), spolu s členmi hudobnej skupiny S Hudbou Vesmírnou novú kampaň ''Ideme vlakom''.

''Po úspešnej on-line kampani, v ktorej S Hudbou Vesmírnou testovali výhody vlaku oproti autu, sme sa rozhodli, že sa Dominika, Sorizzo a Marek stanú tvárami značky ZSSK pre celý rok 2018,'' hovorí F. Hlubocký. ''S kapelou S Hudbou Vesmírnou máme veľa spoločného – ich priamočiary, úprimný a neskresľujúci umelecký prejav korešponduje s našimi strategickými cieľmi: transparentnosť, úprimnosť a efektivita. To boli dôvody, prečo sme sa rozhodli pre tento štýl kampane, ktorý zodpovedá 21. storočiu. Navyše, v marci a júni posilňujeme spoje na najfrekventovanejších úsekoch (Bratislava – Žilina, Prešov – Košice, bratislavská regionálna doprava) a chceme, aby ľudia nové spoje našli čo najrýchlejšie. Aspoň raz musia skúsiť presadnúť z auta či autobusu do vlaku. Samozrejme, našou veľkou spoločnou úlohou v ZSSK je, aby to nebola ich prvá a posledná jazda,'' dodáva s úsmevom.

Daniel Sorizzo Kis, S Hudbou Vesmírnou: ''So Železničnou spoločnosťou Slovensko sme sa rozhodli spolupracovať aj preto, lebo máme vlakom odjazdených naozaj tisíce kilometrov. Koľajnice a vlaky nám pripomínajú najmä mladosť a detstvo. Ak máme možnosť priložiť ruku k dielu pri ich zlepšovaní, prečo nie. A nielen to, asi najviac sa nám páči, že vlaková doprava je jedna z najekologickejších. Vieme, že výzva je náročná. Avšak výsledok si vyžaduje proces a proces potrebuje nejaký začiatok. Nadchla nás myšlienka, že možno práve teraz má šancu vlaková doprava ukázať nový šat.''

Skupina S Hudbou Vesmírnou nahrala pre ZSSK pieseň, v ktorej spieva – ako inak – o cestovaní vlakom. Skladbu sprevádza videoklip natočený v uvoľnenej atmosfére priamo vo vlaku spolu so stovkou zamestnancov ZSSK. To, čo sa začína ako obyčajná cesta, sa cez výpočet všetkých výhod, ktoré so sebou cestovanie vlakom prináša, postupne mení až na spontánnu párty v spoločenskom vozni.

''Predbežné výsledky za rok 2017 ukazujú, že stále viac platiacich cestujúcich využíva naše služby, rastú nám tržby a IC vlaky sú v prevádzkovom zisku,'' hovorí Patrik Horný, podpredseda predstavenstva ZSSK zodpovedný za stratégiu a transformáciu spoločnosti. ''Kampaň má tiež svoju dôležitú úlohu smerom do vnútra našej spoločnosti. Tú aj takýmto spôsobom chceme rozhýbať a zvýšiť angažovanosť a hrdosť našich zamestnancov.''

Nová skladba sa verejnosti predstaví (ako sa aj spieva v samotnej piesni) v éteri Rádia Slovensko v piatok 26. 1. 2018 okolo 15:23, ako aj na internetovej stránke spoločnosti, na facebookovom profile ZSSK a kanáli Youtube. Chytľavá pesnička a jej videoklip sú však len menšou časťou kampane ''Ideme vlakom'', ktorá bude na internetových banneroch, sociálnych sieťach, billboardoch, citylightoch a v tlači budovať imidž značky ZSSK ako moderného a dynamického dopravcu a propagovať benefity vlakovej dopravy. Mediálne náklady kampane, vrátane nákupu inzercie, produkcie videoklipu a honorárov reklamnej agentúry a umelcov, nepresiahnu 280-tisíc eur.

''Koľajová doprava, ak je správne nastavená, je veľmi ekologická a predstavuje dopravu budúcnosti. Dokazujú to aj verejné projekty vlád a samospráv všetkých vyspelých krajín Európy. Čím viac ľudí na Slovensku bude využívať vlaky, tým viac budú politici ochotnejší presmerovať tok investícii z výstavby ciest do modernizácie a snáď aj konečne do výstavby nových rýchlejších a spoľahlivejších tratí,'' uzatvára Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.
nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakomVideoklip nájdete tu: >>odkaz (https)<<


Kredity kampane:
Klient: Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. Agentúra: JANDL
Creative director: Jord Nikov Art director: Zuzana Ondrušová Copywriter: Daniel Feranec Graphic designer: Lukáš Fecko

Strategy planner: Ivana Váleková Media planner: Dušan Mihók Digital executive: Ondrej Takáč
Account/production manager: Marek Wilhalm

Fotograf: Patrik Gubiš
Videá k online aktivite: Jakub Šteinecker

Pieseň „Ideme vlakom“: Text: S Hudbou Vesmírnou Hudba: Sorizzo
Réžia a produkcia klipu: S Hudbou Vesmírnou Kamera: Martin Jurči, Martin Hesko


Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. odbor komunikácie


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1849