Záhoráčik vráti život na železničnú trať do Plaveckého Podhradia

railtrains.sk

Dátum:  24.04.2018 20:20   |   Rubrika:  Na voľné chvíle ...   |   Vytlačené:  31.05.2020 13:12

 • Sezónny turistický vlak bude premávať od 28. apríla do 14. októbra 2018
• Súčasťou vlakovej súpravy bude aj prípojný cyklovozeň

Rodiny s deťmi, partie peších turistov, cyklisti i milovníci železníc môžu aj tento rok objavovať krásy Záhoria a Malých Karpát. Na trať sa vracia sezónny turistický vlak Záhoráčik, ktorý bude opäť premávať zo Zohora až do Plaveckého Podhradia.

Projekt je výsledkom spolupráce Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) a jeho cieľom je podporovať rozvoj cestovného ruchu v záhorskom regióne. Osobná doprava na železničnej trati Zohor – Plavecké Podhradie bola v roku 2003 zastavená, no už druhý rok po sebe sa obnovuje vo forme sezónnej prevádzky. Projekt financuje BSK.

Záhoráčik bude v období 28. 4. – 14. 10. 2018 premávať trikrát denne, a to počas víkendov a dní pracovného pokoja. Víkendové spoje zo Zohora do Plaveckého Podhradia budú priamym pokračovaním osobných vlakov Záhorská Ves – Zohor, kde je osobná doprava zabezpečená počas celého roka. V Zohore budú mať cestujúci možnosť prestúpiť na osobné vlaky do/z Bratislavy. Vo vlaku bude opäť zaradený aj prípojný cyklovozeň, ktorý je prvým svojho druhu vo vozňovom parku Železničnej spoločnosti Slovensko.

Cestovné poriadky Záhoráčika:Poznámka: Na trati Zohor – Záhorská Ves – Plavecké Podhradie platí Prepravný poriadok Železničnej spoločnosti Slovensko – Všeobecné prepravné podmienky a Prepravný poriadok Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja.

Záhorský región ponúka veľa možností na príjemné trávenie voľných chvíľ. Do pozornosti dávame návštevu Plaveckého hradu (stanica Plavecké Podhradie) či výstup na Vysokú, druhý najvyšší vrch Malých Karpát (stanica Kuchyňa). Viac informácií a tipy na výlety nájdete na webovej stránke
Železničnej spoločnosti Slovensko.


Foto: fachman
Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. odbor komunikácie


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1887