Mondi SCP zakúpilo novú posunovaciu lokomotívu

railtrains.sk

Dátum:  03.09.2019 15:30   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  01.04.2020 20:26

 Ružomberok, 3. septembra 2019 – Jeden z najväčších priemyselných podnikov a najväčšia drevospracujúca spoločnosť Slovenska, Mondi SCP, pristupuje po 40 rokoch k modernizácii svojho lokomotívneho parku zakúpením modernej posunovacej lokomotívy.


Od septembra 2019 sa bude medzi stanicou v Liskovej a vlečkovým areálom Mondi SCP pohybovať nová moderná lokomotíva Effishunter 600 od českého výrobcu CZ LOKO. Tá doplní stávajúcu flotilu štyroch posunovacích lokomotív radu T448 z produkcie ČKD, ktoré nedávno prešli rekonštrukciou, čo je navonok viditeľné zmenou náteru do firemných oranžovo-sivých farieb.

No po 40 rokoch sa firma dočkala aj novej, plne vybavenej lokomotívy. „Jedná sa o modernú posunovaciu lokomotívu, ktorá spĺňa tie najprísnejšie hlukové a emisné limity. Zo skúseností z prevádzky tohoto typu u iných prevádzkovateľov vieme, že by vďaka predĺženým servisným cyklom malo dôjsť i k razantnému zníženiu prevádzkových nákladov,“ hovorí Michal Kebísek, riaditeľ Drevoskladu v Mondi SCP, pod ktorý oblasť železničnej dopravy patrí. Lokomotíva bude znamenať aj lepšie pracovné podmienky pre jej rušňovodičov, keďže je plne klimatizovaná a má podstatne lepšie rozhľadové podmienky, čo prispeje aj k lepšej bezpečnosti, najmä na železničných priecestiach. V priebehu celozávodnej odstávky by malo dôjsť k zácviku rušňovodičov tak, aby od septembra mohla nová lokomotíva doplniť vozový park a byť plne k dispozícii pre tento ekologický spôsob prepravy surovín a výrobkov vo firme.

Predstavitelia CZ Loko a Mondi SCP pri preberaní rušňaMondi SCP disponuje rozsiahlym vlečkovým areálom, ktorý je na verejnú železničnú sieť napojený v stanici Lisková. Z nej vedie spojovacia koľaj do koľajiska vnútri podniku. Železnica hrá podstatnú úlohu v dopravnom mixe spoločnosti. Ide predovšetkým o dovoz dreva, ale tiež chemikálií a vápna, ako aj expedícia hotových výrobkov, najmä vysušenej celulózy.


Zdroj: tlačová správa Mondi SCP, a.s.


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=2069