Osobné vozne ZSSK na poslednej ceste do Lehníc.

railtrains.sk

Dátum:  06.05.2010 12:20   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  07.08.2020 11:47

 Dnes absolvovalo svoju poslednú jazdu deväť osobných vozňov spoločnosti ZSSK do železničnej stanice Lehnice , ktorá leží na trati Bratislava-Dunajská Streda.

Keďže spomínané vozne spoločnosť ZSSK zrušila , boli prepravené do stanice Lehnice , kde prebieha už v réžií privátnej spoločnosti ich fyzická likvidácia. Súkromná spoločnosť si za pomoci žeriava presunie vozne do svojho areálu , ktorý susedí priamo zo staničnou budovou a tu priamo prebieha samotné šrotovanie.Denne je spoločnosť schopná zlikvidovať a separovať až tri osobné vozne .Nasledujúca fotoreportáž Vám prináša pohľad na situáciu v stanici Lehnice a priblíži Vám samotný priebeh likvidácie vozňov.


Situácia v žst. Lehnice krátko po príchode konvojaVložený vozeň z jednotky radu 560 je ďalší v poradí na likvidáciu.V pozadí už prebieha likvidácia dvoch osobných vozňov.Súprava sa rozdelila na viacero častí tak aby bol bezproblémový prístup cestujúcich nástupište.Je to smutné , ale aj takéto vozne idú na likvidáciu......Fotografia interiéru je z vozňa ktorý čaká na likvidáciu.....Priebeh demolovania vozňa demolačným zariadením .......Pracovníci firmy , ktorá likviduje vozne separujú jednotlivé časti vozňa. Aj také drobnosti ako hliníkové kľučky.Akumulátory sa oddeľujú zvlášť.


Rušeň 750.201 ZSSK je pripravený na odjazd do Bratislavy. Keďže dnes panoval v stanici Lehnice čulý ruch na chvíľu sa rušeň ocitol aj na vlečkovej koľaji do sila v Lehniciach.
Autor textu a foto : Taurus
Sprc :Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=246