Trampoty s NAD

railtrains.sk

Dátum:  24.05.2010 20:19   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  26.05.2020 10:57

 Nikdy by som nepovedal, že bežná cesta do práce, môže byť tak zaujímavá, ako to bolo dnes. Keďže už pár dní prebiehali výluky na trati zubačky, došla na rad aj na trať z Popradu cez Starý Smokovec na Štrbské Pleso. To je moja tradičná trasa. Dnes, po tradičnej rannej kontrole odchádzajúceho R 602 som nasadol do električky a ako vždy, po chvíľke zaspal.
Pracovná súprava vchádza do Starého Smokovca


Vedel som, že dnes začína séria výluk, ale keďže boli ohlásené až od ôsmej hodiny, predpokladal som, že ako pri ostatných výlukách na tejto trati, ešte môj spoj pôjde celú trasu. Mýlil som sa. V Starom Smokovci, odkiaľ má Os odchod o 8:02 nám bolo oznámené, že ďalej pokračujeme autobusom. Tak teda sme sa celé osadenstvo presunuli na autobusovú zastávku neďaleko stanice. O to väčšie bolo naše prekvapenie, keď sme s úžasom zistili, že autobusu nikde a ani prítomná sprievodkyňa nevedela čo sa deje. Množstvo telefonátov, vybavovačiek, zatiaľ čo na cestujúcich pršalo. Nakoniec sa všetko podarilo vyriešiť a autobus prišiel, so 45-minútovým meškaním, ale predsa.
To je ten náš??? Tak asi nie....


Nebudem špekulovať, kde nastala chyba a prečo celá situácia vznikla. Tu by som chcel vyzdvihnúť prácu sprievodkyne, ktorá mala asi toľko informácií, ako my ostatní cestujúci. Svojim profesionálnym prístupom a s chladnou hlavou vyriešila túto situáciu. Cestujúcich informovala o stave, v akom je riešenie vzniknutého problému. Nakoniec sme teda odišli zo Starého Smokovca s meškaním asi 50 minút. Ako to vyzeralo počas čakania na autobus, dokumentujú priložené fotografie, ktoré majú dokumentačný charakter.
Zážitok aj pre českú turistku...Keď nemáte dáždnik, tak stačí aj strom

Riešenie vzniknutej situácie
Autor textu a foto : Matej Babič
Sprc:


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=261