Fotografia na nedeľu – Ostrovná stanička LINDAU Hbf.

railtrains.sk

Dátum:  30.05.2010 0:00   |   Rubrika:  Fotografia na nedeľu   |   Vytlačené:  03.06.2020 8:34

 Takmer každoročne navštevujem pracovne južnú časť Nemecka pri treťom najväčšom európskom jazere – BODENSEE / Bodamské Jazero/.Z geografického hľadiska stojí za zmienku fakt , že Bodamské jazero leží na hranici troch štátov – Rakúska , Nemecka a Švajčiarska.Pre železničného fanúšika je v tejto oblasti najzaujímavejším miestom nepochybne železničná stanica LINDAU Hbf. Prvým dôvodom , prečo ma stanica zaujala je , že sa nachádza priamo na ostrove v Bodamskom jazere , na ktorý vedie trať z pevniny po umelo vybudovanom násype. Druhým dôvodom , je fakt , že tu stretnete vozidlá až troch krajín /Rakusko,Nemecko , Švajčiarsko/.No a tretím dôvodom je skutočnosť , že v oblasti Lindau sú ešte v prevádzke v hojnom počte mechanické návestidlá.
Nasledujúca krátka mini reportáž Vám priblíži moju krátku , polhodinovú májovú návštevu v tomto malebnom mestečku , ktorú som absolvoval napriek nepriaznivému daždivému počasiu.


Rex z Bregenzu do Lindau Hbf. prechádza cez nákladné stanicu Lindau.Privátny prepravca ALEX zachádza do Lindau zo stanice Munchen.Popri ALEXovi odchádza z Lindau regionálny vlak DB.K prvému nástupišťu práve prichádza vlak EC z Mníchova do Zurichu.
Práve v Lindau Hbf. prichádza k preprahu rušňov DB za SBB.Regionálny vlak do Stutgartu prechádza cez násyp na ostrovnú časť mestečka Lindau.Keďže trať do nemeckého vnútrozemia nie je zatrolejovaná , využívajú sa tu okrem najmodernejších dieselových rušňov aj trošku staršie typy radu 218.V čele vlakov EC z Nemecka do Švajčiarska sú na Nemeckom území nasadzované lokomotívy radu 218 v tandeme. Na snímke počas krátkej prestávky medzi výkonmi vykonáva rušňovodič DB kontrolu rušňov.V čele vlaku EC z Zurichu do Mníchova je na švajčiarskom území nasadzovaná lokomotíva radu 421.


Aj s týchto niekoľkých fotografií ste mohli postrehnúť , že okolie Bodamského jazera je pre fanúšikov železnice nepochybne lákavým miestom. Určite sa budeme snažiť priniesť Vám v budúcnosti z tohto nádherného miesta aj obsiahlejšiu reportáž.Autor textu a foto : Taurus
Sprc :Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=269