Jesenná návšteva na Taiwane.

railtrains.sk

Dátum:  25.12.2011 0:00   |   Rubrika:  Fotografia na nedeľu   |   Vytlačené:  07.12.2019 7:35

 Túto jeseň som sa opäť vybral na návštevu ostrova , ktorú si síce privlastňuje pevninská Čína , dokonca aj v názve má uvedené Taiwan – Republik of China , ale krajina má samostatnú politiku ,prezidenta ako aj menovú politiku. V týchto dňoch panuje na Taiwane veľmi príjemné počasie , keďže teplota sa pohybuje od 19 do 27 stupňov Celzia.Na občanov Slovenska sa pri cestách na Taiwan kratších ako 90 dní nevzťahuje vízová povinnosť.
Naopak,občania „domovskej“ Číny sa bez víz na Taiwan nedostanú.Veľkou výhodou pre cestujúcich zo Slovenska pri cestách na Taiwan je aj možnosť využiť priamy let z neďalekej Viedne , ktorý na Taiwan prevádzkuje domáca letecká spoločnosť China Airlines.Keďže som si počas mojej návštevy Taiwanu našiel aj krátky čas na fotenie železnice prinášam Vám niekoľko nasledujúcich záberov.
Okrem druhej najvyššej budovy na svete TAIPEI 101 je z moderných prvkov neprehliadnuteľným znakom že ste na Taiwane vysokorýchlostná železnica THSR /Taiwan High Speed Railways/ ktorá spája severnú časť ostrova s južnou.Táto vysokorýchlostná železnica, ktorá je prakticky celý úsek vedená na mostnej konštrukcii a v tuneloch spája dve najväčšie mestá ostrova Taipei a Kaoshiung.Trať medzi týmito dvomi mestami dlhú 345 km dokáže tento rýchlovlak zdolať aj s dvomi zastávkami za neuveriteľných 96 minút.Nasledovné snímky týchto vysokorýchlostných vlakov , ktoré takmer počas celej jazdy využívajú maximálnu rýchlosť 300 km/h vznikli v stanici Kaoshiung


Okrem rýchlovlaku sa mi podarilo v meste Kaoshiung podarili zachytiť aj tento regionálny rýchlik.

Pred budovou hlavnej stanice/Taipei main station/ v Taipei bola vystavená aj táto historická parná lokomotíva.


Nasledujúce dva zábery pochádzajú zo štvrtého najväčšieho prístavu na svete – Kaoshiung.

Aj v tomto vzdialenom kúte Ázie nájdete obchodné reťazce ako na Slovensku.


Keďže vo veľkých mestách Taiwanu je veľký problém s parkovaní , najrozšírenejším dopravným prostriedkom je TAXI.Na snímke zo stanice Kaoshiung je zachytené parkovisko vozidiel Taxi , ktoré čakajú na príchod rýchlovlaku z Taipei. Viac ako 100 taxikárov čaká na svojich zákazníkov....

Dúfam , že Vás zábery z tohto exotického ale veľmi vyspelého ostrova potešili. Určite sa pokúsim aj pri ďalšej návšteve Taiwanu priniesť Vám ďalšie zaujímavé zábery.


Autor textu a foto : Taurus


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=728