Vlak PSŽ a.s. na trati č. 141 Lužianky – Kozárovce....

railtrains.sk

Dátum:  22.12.2011 0:00   |   Rubrika:  Z tratí ŽSR a SŽDC   |   Vytlačené:  29.01.2020 9:00

 Dnes bolo možné na trati č. 141 Lužianky – Kozárovce zhliadnuť mimoriadny nákladný vlak súkromnej spoločnosti PSŽ a.s.Na tejto trati po jej dlhšom odstavení , ktoré bolo spôsobené zosuvom pôdy je na tejto trati prejazd nákladného,alebo manipulačného vlaku vzácnosťou.Dnes, keď počasie fotografovaniu vôbec nepraje som sa vybral aspoň čiastočne zdokumentovať túto mimoriadnosť.
Vlak bol vedený zo stanice Prievidza nákladná stanica, do vlečky Slovenských energetických závodov Tlmače.Jednalo sa o prepravu piatich nákladných vozňov. Súprava bola pre urýchlenie jazdy a jednoduchšiu manipuláciu opatrená dvomi motorovými rušňami 740.148 a 770.602.Keďže pracovné povinnosti mi dovolili pobrať sa z Bratislavy smerom na Nitru až po 10.00 hod , dohnal som tento mimoriadny vlak ešte počas jazdy do Tlmáč v stanici Kozárovce , ktorú prechádzal vlak úvraťou .Nasledujúcich niekoľko snímkou Vám priblíži jazdu vlaku z Kozároviec do Veľkých Kozmáloviec /zo žst. Veľké Kozmálovce ústi vlečka do SES Tlmače/ a následný návrat rušňovlaku cez Kozárovce späť do Lužianok.


Prvé stretnutie s netradičným vlakom PSŽ v stanici Kozárovce.

Vlak čaká na odjazd do Veľkých Kozmáloviec.Pohľad na vlak odchádzajúci z Kozároviec odzadu.Zastavenie a príprava na posun v žst. Veľké Kozmálovce.čmeliak 770.602 sa pomaly presúva popri zastávke Tlmače do areálu SES.Po odstavení súpravy sa mašinka vyberá na cestu späť do Veľkých Kozmáloviec.Na zastávke Tlmače sa vlaky veľmi často nestretávajú...Osobný vlak v čele s laminátkou 240.098 práve stretáva čmeliaka 770.602.


Keďže cesty boli dnes zasnežené a šmykľavé nebola nádej rušňovlak fotiť na viacerých miestach pred Zlatými Moravcami. Keďže aj sneženie komplikovalo fotografovanie rozhodol som sa vybrať nasledovné miesta na fotenie.


Vchod do Zlatých Moraviec.
Výjazd zo Sľažian.Traťový úsek Sľažany – Jelenec.Výjazd z Jelenca.Prejazd okolo zrušeného vchodového návestidla do Jelenca od Lužianok.


Škoda že na túto mimoriadnu a netradičnú jazdu neprialo počasie , aby bolo možné dôstojne zachytiť tento zaujímavý okamih pre túto „umierajúcu jazdu“.

Autor textu a foto : Taurus


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk http://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: http://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=740