Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Fotogaléria
Fotogaléria > Nezaradené 
Návrat na náhľady Slideshow FOTKA 36/357 Predošlá fotka Ďalšia fotka
Zaradené v kategórii: Obrazové aktuality
Zobraziť celú fotku
Baví ťa technika? Študuj dopravu
- Vo Vrútkach sa bude na Deň detí zabávať aj zamýšľať nad kariérou
- ZSSK predstaví najmodernejší rušeň Vectron prostredníctvom virtuálnej reality

BRATISLAVA 29. 5. 2018


Svet dopravy má budúcnosť. A ovplyvniť ho môžeš aj ty. Príď sa pozrieť, ako. Už po druhýkrát sa pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR koná podujatie s názvom Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU. Akcia, ktorej spoluorganizátorom je aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK), má najmä mladým ľuďom bližšie predstaviť povolania v odbore, ktorý je presne ako oni – dynamický a perspektívny. Vlani na jar prilákala do Vrútok tri tisícky žiakov a študentov.

Tento rok bude podujatie prebiehať na parkovisku pred hlavnou železničnou stanicou vo Vrútkach a v interiéri penziónu Burra v dňoch 1. – 2. júna 2018 zo začiatkom o 09:00. Keďže ho organizátori spojili súčasne s Dňom detí, okrem študentov základných a stredných škôl si na svoje prídu aj najmladšie vekové kategórie.

Železničná spoločnosť Slovensko ponúkne v piatok 1. júna možnosť návštevy stanoviska rušňovodiča v elektrickej poschodovej alebo dieselmotorovej jednotke, ako aj vedenie rušňa prostredníctvom moderného vlakového zabezpečovača ETCS. Zaujímavé workshopy o povolaniach rušňovodič, vlakvedúci a posunovač budú prebiehať priamo vo vlaku premávajúcom medzi osobnou a nákladnou železničnou stanicou vo Vrútkach.

Stret histórie so súčasnosťou možno zažiť v sobotu 2. júna pri striedavých jazdách parného vlaku a modernej vlakovej jednotky. ZSSK sa na akcii plánuje prezentovať aj virtuálnou realitou, do ktorej sa návštevníci budú môcť ponoriť prostredníctvom 3D okuliarov a pozrieť si cez ne interiér najmodernejšieho rušňa Vectron. Na deti čakajú kreatívne dielne, vedomostná štafeta, maľovanie na tvár, súťaže i malá odmena.

„Okrem informačných a komunikačných technológií snáď neexistuje oblasť, ktorá by sa rozvíjala dynamickejšie ako doprava. Aj preto v nej bude permanentný dopyt po pracovnej sile. Radi by sme mladým ľuďom ukázali, že štúdium dopravy im môže otvoriť cestu k zaujímavým príležitostiam, v ktorých dokážu uplatniť nielen svoje schopnosti, ale aj progresívny pohľad,“ hovorí Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Vo Vrútkach nebude chýbať kariérne poradenstvo a prezentácia študijných a učebných odborov v oblasti dopravy, ktoré ponúkajú stredné odborné školy v Žilinskom, Banskobystrickom a Trenčianskom kraji a Žilinská univerzita v Žiline. Vstup na podujatie je bezplatný.


Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca Železničná spoločnosť Slovensko, a. s.
odbor komunikácie
Informácie o fotke
Názov albumu:Nezaradené
Trvalý odkaz:http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=32704
Autor:Railtrains.sk  
vlak:---
miesto:Vrútky
dátum vyfotenia:1. a 2.6.2018
Veľkosť:738 KB
Rozmery:1200 x 973 pixelov
Zobrazené:701 krát
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Miloslava
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 49 Používateľov v sekcii
Fotogaléria: 40

Registrovaných: 0
Anonymných: 49

Viac ...