Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Fotogaléria
Fotogaléria > Nezaradené 
Návrat na náhľady Slideshow FOTKA 38/380 Predošlá fotka Ďalšia fotka
Zaradené v kategórii: Obrazové aktuality
Zobraziť celú fotku
Dni kariérneho poradenstva ŠTUDUJ DOPRAVU opäť v Bratislave
V piatok 19. októbra 2018 sa v priestoroch Múzea dopravy (Šancová ulica, Bratislava) uskutoční podujatie Kam po skončení základnej školy – ŠTUDUJ DOPRAVU. Dni kariérneho poradenstva sa konajú pod záštitou Ministerstva dopravy a výstavby SR, spoluorganizátorom je opäť aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Akcia bude prebiehať v čase od 09:00 do 17:00, vstup je voľný.

„Som presvedčený, že práca v dopravnom priemysle ponúka mladým ľuďom do budúcnosti zaujímavú perspektívu. Srdečne preto pozývam všetkých žiakov a študentov, aby sa zúčastnili podujatia Študuj dopravu,“ povedal Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

ZSSK ponúkne žiakom základných a študentom stredných škôl možnosť obzrieť si stanovisko rušňovodiča, vyskúšať si virtuálnu realitu prostredníctvom 3D okuliarov a nahliadnuť cez ne do interiéru najmodernejšieho rušňa Vectron, zoznámiť sa s prácou rušňovodiča a vlakvedúceho či vytlačiť si cestovný doklad. Chýbať nebudú ani zaujímavé workshopy a kvízy, napr. o povolaniach rušňovodič, vlakvedúci, elektromechanik či posunovač, ale taktiež aj informácie o podmienkach zamestnania sa v ZSSK. Okrem študentov sú na akcii vítaní aj rodičia, ktorí sa môžu s odborníkmi poradiť ohľadom voľby budúceho povolania svojich detí. Všetky potrebné informácie o práci pre národného dopravcu sa návštevníci dozvedia v stánku ZSSK.

Kariérne poradenstvo a prezentáciu svojich dopravných odborov ponúknu návštevníkom stredné odborné školy, ktoré pôsobia v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji. Zamestnávatelia sa zasa predstavia tým najlepším a najmodernejším, čím disponujú. K dispozícii budú priestory rušňa, kamiónu či pojazdnej dielne, okuliare simulujúce užitie alkoholu i modelová železnica. Vyskúšať si bude možné simuláciu prevrátenia osobného automobilu či riadenie rušňa prostredníctvom moderného vlakového zabezpečovača ETCS. Zábavu ponúknu rôzne stavebnice a rébusy.
Informácie o fotke
Názov albumu:Nezaradené
Trvalý odkaz:http://www.railtrains.sk/modules/xcgal/displayimage.php?pid=33789
Autor:Railtrains.sk  
vlak:
miesto:Bratislava, múzeum dopravy (Šancová ul.)
dátum vyfotenia:Piatok 19.10.2018 09:00-17:00
Veľkosť:455 KB
Rozmery:1600 x 766 pixelov
Zobrazené:309 krát
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Alfréd
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 31 Používateľov v sekcii
Fotogaléria: 20

Registrovaných: 0
Anonymných: 31

Viac ...