Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom

Sicília 2013

 
Tento rok som dostal možnosť absolvovať niekoľko denný výlet do pre mňa neznámej oblasti,do Sicílie.Sicília je samostatný Taliansky ostrov,ktorý je oddelený od pevniny oddelený Messinskou úžinou. Cieľom mojej cesty bolo východné pobrežie ostrova Sicília,konkrétne mestá Sirakúzy a Taormina.

 


Pre dopravu na letisko Schwechat využívam ako vždy vlaky OBB , konkrétne S-bahn linku z Wolfsthalu.Na snímke vchádza súprava osobného vlaku do stanice Wolfsthal , aby o niekoľko minút odchádzala späť do Viedne.


Sirakúzy:


Mesto patrí medzi najstaršie mestá na Sicílii s veľmi pestrou históriou.V súčasnosti má mesto cca 123.000 obyvateľov. Nádherné starobylé mesto je zapísané ako chránená pamiatka UNESCO.V stanici Sirakúzy pristavuje motorový rušeň D345 súpravy vlakov IC pre smer do Palerma a do Ríma.Elektrické rušne radu E656 sú pristavené na svojich súpravách.Regionálny osobný vlak sa vydáva na svoju cestu po východnom pobreží do stanice Messina.Za staničnou budovou stojí v dezolátnom stave odstavený parný rušeň.


Prakticky všetkých turistov láka do mesta Sirakúzy centrálna historická časť mesta. Zábery Vám približujú jarnú atmosféru v tejto chránenej pamiatke UNESCO.V druhej časti môjho výletu som navštívil druhú perlu východného pobrežia Sicílie,mestečko Taormina. Taormina sa nazýva aj druhým Monte Carlom.Jej romantické uličky očaria každého návštevníka. Taormina sa nachádza takmer v polovici medzi mestami Catania a Messina.Priamo po pobreží vedie železničná trať , ktorú je možné fotografovať z mestečka,ktoré sa nachádza takmer celé na strmom svahu. Nasledovné fotografie Vám priblížia železnicu v oblasti mestečka Taormina.
Ranný regionálny vlak z Catanie do Messiny vchádza do stanice Taormina.Tak isto zachytený aj na odchode zo stanice Taormina na pobreží Jónskeho mora.Z mesta Taormina nesmie chýbať záber s najväčšou činnou sopkou v Európe. Dva dni pred vznikom tohto záberu bola na Etne väčšia erupcia, ktorá spôsobila zastavenie leteckej dopravy na Sicílii. Vďaka tomu sa moja cesta predĺžila zo 5 hodín na 24 hodín.V opačnom smere vchádza z Messiny do Taormini vlak kategórie IC . Snímka vznikla z námestia v centre Taormini.

Na snímkach je zachytený vlak od Catánie do Messiny pri prejazde stanicou Taormina.


Za pozornosť stoja tmavé skaly na pobreží Iónskeho mora , ktoré sú dôsledkom postupu lávy pri silných erupciách sopky Etna v minulosti.


Posledný záber približuje panoramatický pohľad na pobrežie Iónskeho mora z Taormini smerom ku Catánii.


Dúfam , že som Vám mohol aspoň v krátkosti priblížiť nádhernú jarnú atmosféru na talianskom ostrove Sicília.

Autor textu a foto : Taurus

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
jstrains
Zaslaný: 13.05.2013 7:35  
Založený: 22.12.2012
Miesto:
Príspevkov: 88
 Re: Sicília 2013......
Mišo tie zábery zhora so stanicou a morom sú nádherné
cas


Norbert
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 31 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 31

Viac ...