Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Výstava vláčikov Mlyny 2013

Výstava vláčikov Mlyny 2013

 
Od dňa 13.04.2013 do 21.04.2013 sa konala výstava modelovej železnice v nákupnom centre Mlyny v Nitre. Samozrejme, že som si to nenechal ujsť. Bolo to zaujímavé, ako sa aj dospelí dokážu zabaviť na takomto, nie lacnom, koníčku. Výstava bola rozdelená do troch častí: na dolnom poschodí boli Nemci a Maďari, na prvom boli Maďari a Rakúšani s MHD (električková trať), a na najvyššom, druhom bol klub železničných modelárov z Bojníc. Dokonca tam bol a LEGO Expres.

 
Spodné podlažie...
Herkules s nákladným vlakom prechádza cez oblúk.Taktiež nákladný vlak, no z druhej strany oblúka.Česká 754 s nákladným vlakom zastavuje v stanici pre rozkaz.Rakúšania jazdili len s Talentami.Sergej s maďarským expresom.Detaily boli spracované do úžasu.Vlečkový vlak vchádza do tunelu nad rozpracovanou cestou... keby takto pracovali aj slovenskí cestári... ale to je už iná téma.Dva vlaky čakajúce na posun do stanice.Sme na prvom poschodí, a tu čaká návštevníkov veľa krásnych modelov za sklom, a neskôr aj MHD stôl...
Slovenská strela ako model, no nie je krásna ?810 s 011 taktiež ako model.Mať také niečo doma, ......alebo niečo takéto.731.009 vedľa "nemca" 180.020 a z druhej strany prezentovaná 240.022 ...Bratislavský Ringhoffer je pripravený na odchod z východiskovej zastávky.Trio na linke číslo 3 pripravený na cestu cez mesto.
A tu je už spomínaný KŽM Bojnice, pravde povedať, tí boli najlepší.
751 čaká s uhlákmi na nakládku tovaru v Nitrianskom Pravne...a tu už prechádza cez zastávku Pravenec.RD Prievidza nespievalo samotou, bolo tam veľa objektov na pozeranie, napríklad parná lokomotíva vpravo.V Novákoch boli vlaky pripravené na odchod, ale na odchod bol pripravený aj nadrozmerný náklad na kamiónu.V neďalekej stanici od N. Pravna bol nákladný vlak, ktorý bol fotený z vysielača, v pozadí prechádza rýchlik.Novo natretá 742 vchádza do podniku, kde si prevezme kotle...... a bude s nimi pokračovať ďalej.Aj tu boli detaily prepracované naozaj perfektne.Mimoriadny parný vlak odchádza z Novák.Lúčim sa s vami fotografiou LEGO Expresu.Dúfam, že sa Vám článok páčil, a som rád, že ste si ho prečítali.


autor: Lukáš Tinák (Luko3105)

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
michalBA
Zaslaný: 03.05.2013 10:53  
Založený: 29.02.2012
Miesto: Bratislava
Príspevkov: 12574
 Re: Výstava vláčikov Mlyny 2013....
Parádička Lukáš! :emo37: Osobne som na výstave tento rok nebolo z časových dôvodov takže ti ďakujem za problíženie :super2:
cas


Laura
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 53 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 11

Registrovaných: 0
Anonymných: 53

Viac ...