Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Fotografia na nedeľu > Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1

Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1

 
A začal sa v Lužnej druhý, zároveň posledný deň stretnutia Bardotiek...
 
Hneď z rána som si bol obzrieť znova točňu, škoda len, že slniečko zašlo a po celý deň bolo pod mrakom.
Na točni boli už známe Bardotky T478.001, 02 a 04


Este som si iba nastavoval foťák nech môžem robiť pekné fotky. V prvej časti ste si mali všimnúť Bardotku 749.121-0. Spomínate? Všimli ste si, že cez noc dáko dole "omodrela"? Cez deň sa však ešte zmení do finálnej verzie...Bardotka 01 sa pripravuje na točňu, nech môže odísť z depa na stanicu odkiaľ pôjde aj s ďalšou Bardotkou na mimoriadny vlak.Ranná fotka Bardotky na točni01ka ide na točňuCecaňa01ka odchádza z točnePomaličky sa vytráca zo stanice...Naša Cecaňa sa chystá na točňu, tentokrát nie na prezentáciu, ale na traťAlbatrosácka Cecaňa vchádza na točňuAlbatrosácka Cecaňa a pán Fyman, ktorý na ňu dáva pozorV prvej reportáži som písal o jedném pánovi Fymanovi, ktorého vám ešte predstavím. Je to pán z depa Plzeň a predseda spolku Louny, ktorý vlastní Mikádo 387.043. Vďaka dobrej spolupráci s našim Albatros klubom sa nám podarilo vybaviť, že poslednú noc pôjde naša Cecaňa na fotovlaku. A vďaka mojej spolupráci s týmto pánom, ktorému sa chcem aj touto cestou poďakovať, že nám vyšiel v ústrety so všetkým a dal Cecaňu na vlak tak, ako som si vyžiadal.
Cecaňa a BardotkyT478 1201 si spravila jednu rundu na točni, nech je stanovište na dobrej straneT478 1001 a T478 1201Fotka zdola na dve krásavice, ktoré sa chystajú opustiť depoNaša bratislavská Cecaňa na svojom vlakuPán Fyman kontroluje súpravu a brzdy, fotograf otravuje kamaráta na stanovišti, nech mu zapne hl. reflektor :DSúprava s dvoma cecaňami


Súprava odchádza do stanicePozor, v stanici sa posunuje !


01ka posunuje naspäť do staniceCecaňa so zapnutým reflektorom odchádza zo stanice a vydáva sa na svoju jazduPre ľudí, ktorí sa už sťažovali pod mojou fotkou, prečo používam krátke ohniská a že zrejme používam pri mojom aparáte automatiku chcem povedať iba toľko, že radšej mať zaostrené objekty na menšom ohnisku, než mať väčšie ohnisko a nemať zaostrené na nič...


Odchod Cecaniek v "sendvičovom" zostavení


My sme sa presúvali s kamarátom z Albatros klubu, ktorý vybavil auto s našimi dobrými priateľmi zo združeného klubu vo Veselí nad Moravou. A kto si mohol autíčko vyskúšať? Ja som mal tú česť ho šoférovať. Na jednej strane ma to potešilo, no na druhej som si ráno nemohol dať štamperlu :D
01ka sa už valí do Krupej


Na závese už aj naša Cecaňa. Musím uznať, že na stanovišti teda bolo ľudí viac než dosť.Vďaka kamarátovi z Albatros klubu, ktorý má vysielačku, sme mohli dať pokyn ľuďom na stanovišti aby zapli reflektor, inak by zase zabudli...
Cecaňa sa vracia späť do Lužnej u RakovníkaTak akcia sa prakticky skončila, Bardotky sa vracajú pomaly domov. Prvá bola privátna mašinka jedného zberateľa.Bardotka T478 2078 aj s Brejlovcom, ktoré patria súkromnému zberateľoviT679 1600...Aj keď to nie je Bardotka, Sergeja som si musel vyfotiť už keď som ho tam videlV druhej časti o týždeň si ukážeme posledné zábery z tejto vydarenej jedinečnej akcie. Zatiaľ dovidenia, priatelia !


Pokračovanie nabudúce

Autor: trainspotter

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Luko3105
Zaslaný: 02.02.2014 0:19  
Spolupracovník
Založený: 23.04.2012
Miesto: Podhájska
Príspevkov: 17973
 Re: Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1
Nepísal som ti pod každý článok, ale napíšem to sem. Bol to určite vydarený deň, teda aspoň podľa fotiek a podľa toho, čo si o tom napísal. Je to veľmi detailne popísané, aspoň si to viem živo predstaviť :number one: Dúfam, že budeš aj najbližšie pri podobnej akcií a takto ju opíšeš pre tých, čo tam neboli :super2:
lajos
Zaslaný: 02.02.2014 11:10  
Administrátor
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 13858
 Re: Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1
Jak vidno, dopoledne přece jen sluníčko vylezlo :emo30:
K té ohniskové vzdálenosti a ostření: ono je to tak, že když fotíš naširoko, tak bereš v záběr hodně věcí v různých vzdálenostech. To je velmi ošemetná věc, jak je srovnat, aby byly zaostřeny. Nebohý Paľo to v jeho širokoúhlých časech (pevná 35mm při "analogu" - prostě na kinofilm) dělal tak, že statiku fotil na 1/60 sec. Horší to bylo v pohybu. Nakonec se (naštěstí) vrátil k normálnímu ohnisku a došel na chuť dlouhým sklům. A měl po problému.
Ideální je z hlediska hloubky ostrosti kombinace přirozeného ohniska (50 - 58 mm podle analogu), tam se jednak bourají linie, krom jiného nikomu dalšímu nelezeš do záběru a při přirozeném odstupu od mašiny, při nastavené expozici 1/250 sec. při cloně 8 - 11 a ISO 100 máš s dobrým objektivem záběr ostrý jako břitva.
Když se používá dlouhé sklo (řekněme od 75 mm nahoru), pak už je třeba brát zase zřetel na ostření - hlavní bod a jeho okolí. A k tomu si hrát s hloubkou ostrosti. Když si vzpomenu na mé první poznatky s ruským Jupiterem 135 mm :-o aha, ono se s tím musí ostřit... což u Heliosu 58 mm normálně nebylo třeba.
Podobně to funguje u digitální fotografie, kde to ale zkresluje koeficient 1,5 - tedy co bylo u analogové klasiky 50 mm, tady je už 75 mm. Z hlediska kompozice značný rozdíl.
michalBA
Zaslaný: 02.02.2014 13:45  
Založený: 29.02.2012
Miesto: Bratislava
Príspevkov: 13404
 Re: Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1
Velmi pekne reporty vsetky co si urobil. Take zdruzenie krasnych dieslovych rusnov. V roznych farbach :number one:. Fotky boli vyborne, dufam ze od teba uvidim aj dalsie reporty.... :papa:
XxXcompany
Zaslaný: 06.02.2014 18:37  
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 13370
 Re: Stretnutie Bardotiek v Lužnej deň druhý, časť.1
Veľmi si cením záujem písať články! Sú super a aktuality ani nehovorím! Railet, skúšobka vozňa atď. Super !!! :super1: :super2: :number one:
cas


Barbora
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 125 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 125

Viac ...