Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Komplexná rekonštrukcia mosta medzi stanicami Sládkovičovo a Senec začala...

Komplexná rekonštrukcia mosta medzi stanicami Sládkovičovo a Senec začala...

 
Pre komplexnú rekonštrukciu mosta v km 94,328 medzi stanicami Sládkovičovo a Senec vznikajú v tomto medzistaničnom úseku rôzne obmedzenia v prevádzke. Priebeh výluk Vám skúsim priblížiť v tomto krátkom reporte.

 
Od pondelka 10.03.2014,kedy začala výluka je vylúčená 1. traťová koľaj a napätie trolejového vedenia 1. traťovej koľaje medzi stanicami Senec a Sládkovičovo. Jedná sa o dlhý úsek s pomerne hustou osobnou dopravou, ktorý komplikuje dopravu.
EN 477 mimoriadne zastavil v Galante pre odvesenie súpravy 6 x B + rušeň r. 240.


Táto mimoriadnosť je z dôvodu nedostatočnej priepustnosti trate v rannej špičke. Súprava a rušeň je použitý na vlak Os 4650. Rovnako z dôvodu zhoršenej priepustnosti trate bude možné vedenie nákladnej dopravy odklonom cez Trnavu. Avšak aj v úseku Trnava - Križovany nad Dudváhom - Sereď prebieha momentálne výluka zabezpečovacieho zariadenia.
Prvé mostné provizórium.


Provizórne premostenie bude slúžiť ako dočasná náhrada za opotrebovaný most, ktorý bude komplexne rekonštruovaný. Kovová konštrukcia bude nahradená novou, avšak už sa nebude jednať o kovový most ,ale o most z betónových prefabrikátov.Táto výmena sa uskutoční počas ďalšej etapy výluk a je plánovaná na mesiac Jún.
Ťažký koľajový žeriav GOTTWALD GS 150.14 TR s nosnosťou 150 ton nesie ďalšiu časť provizórneho premostenia.už zložené druhé mostné provizórium,autor foto : BoccoPohľad na stavenisko a prechádzajúci vlak v smere od Senca.


Pozitívnou správou bola aj skutočnosť, že ŽSR postupne čistí okolie trate, čo je možné si všimnúť aj pri jazde vlakom. Tieto úkony zabezpečovala skupinka traťových robotníkov na fotografii.Aj takýto pracovný vlak s traktorom bolo možné vidieť.Pohľad na stavenisko z boku.Strieborná lávka slúži na káble zabezpečovacieho zariadenia, ktoré sú dočasne preložené. Lávka slúži aj na prisvetlenie v noci nakoľko na nej sú reflektory.Detailný pohľad na prebiehajúce práce.


pohľad na prebiehajúce práce, zachytávajúci vykladanie materiálu , určeného na rekonštrukciu mosta,autor foto : BoccoDetailný pohľad z druhej strany.Pohľad na stavenisko v smere od Sládkovičova.Zaujímavý rušeň GJW Praha mi nedalo nevyfotiť aj napriek nie ideálnym podmienkam.Verím, že sa vám menšie priblíženie výluky páčilo a držme palce, aby sa výluky čo najskôr skončili včas, alebo s náskokom.

Autor : XxXcompany

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Luko3105
Zaslaný: 13.03.2014 16:31  
Spolupracovník
Založený: 23.04.2012
Miesto: Podhájska
Príspevkov: 16453
 Re: Komplexná rekonštrukcia mosta medzi stanicami Sládkov...
Dobré priblíženie diania :number one: Fotka toho ECéčka (350.003) ma najviac oslovila, asi sa tam budem musieť niekedy vybrať :bingo:
cas


Miloš
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 22 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 22

Viac ...