Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zaujímavosti > ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, aby ľudia ''išli vlakom''

ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, aby ľudia ''išli vlakom''

 
ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, aby ľudia ''išli vlakom''
• Chytľavý hudobný hit ukazuje výhody cestovania vlakom
• Nová kampaň ZSSK „Ideme vlakom“ by mala prilákať viac cestujúcich aj na posilnené trate

 


Na veľtrhu ITF SLOVAKIATOUR 2018 predstavil Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK), spolu s členmi hudobnej skupiny S Hudbou Vesmírnou novú kampaň ''Ideme vlakom''.

''Po úspešnej on-line kampani, v ktorej S Hudbou Vesmírnou testovali výhody vlaku oproti autu, sme sa rozhodli, že sa Dominika, Sorizzo a Marek stanú tvárami značky ZSSK pre celý rok 2018,'' hovorí F. Hlubocký. ''S kapelou S Hudbou Vesmírnou máme veľa spoločného – ich priamočiary, úprimný a neskresľujúci umelecký prejav korešponduje s našimi strategickými cieľmi: transparentnosť, úprimnosť a efektivita. To boli dôvody, prečo sme sa rozhodli pre tento štýl kampane, ktorý zodpovedá 21. storočiu. Navyše, v marci a júni posilňujeme spoje na najfrekventovanejších úsekoch (Bratislava – Žilina, Prešov – Košice, bratislavská regionálna doprava) a chceme, aby ľudia nové spoje našli čo najrýchlejšie. Aspoň raz musia skúsiť presadnúť z auta či autobusu do vlaku. Samozrejme, našou veľkou spoločnou úlohou v ZSSK je, aby to nebola ich prvá a posledná jazda,'' dodáva s úsmevom.

Daniel Sorizzo Kis, S Hudbou Vesmírnou: ''So Železničnou spoločnosťou Slovensko sme sa rozhodli spolupracovať aj preto, lebo máme vlakom odjazdených naozaj tisíce kilometrov. Koľajnice a vlaky nám pripomínajú najmä mladosť a detstvo. Ak máme možnosť priložiť ruku k dielu pri ich zlepšovaní, prečo nie. A nielen to, asi najviac sa nám páči, že vlaková doprava je jedna z najekologickejších. Vieme, že výzva je náročná. Avšak výsledok si vyžaduje proces a proces potrebuje nejaký začiatok. Nadchla nás myšlienka, že možno práve teraz má šancu vlaková doprava ukázať nový šat.''

Skupina S Hudbou Vesmírnou nahrala pre ZSSK pieseň, v ktorej spieva – ako inak – o cestovaní vlakom. Skladbu sprevádza videoklip natočený v uvoľnenej atmosfére priamo vo vlaku spolu so stovkou zamestnancov ZSSK. To, čo sa začína ako obyčajná cesta, sa cez výpočet všetkých výhod, ktoré so sebou cestovanie vlakom prináša, postupne mení až na spontánnu párty v spoločenskom vozni.

''Predbežné výsledky za rok 2017 ukazujú, že stále viac platiacich cestujúcich využíva naše služby, rastú nám tržby a IC vlaky sú v prevádzkovom zisku,'' hovorí Patrik Horný, podpredseda predstavenstva ZSSK zodpovedný za stratégiu a transformáciu spoločnosti. ''Kampaň má tiež svoju dôležitú úlohu smerom do vnútra našej spoločnosti. Tú aj takýmto spôsobom chceme rozhýbať a zvýšiť angažovanosť a hrdosť našich zamestnancov.''

Nová skladba sa verejnosti predstaví (ako sa aj spieva v samotnej piesni) v éteri Rádia Slovensko v piatok 26. 1. 2018 okolo 15:23, ako aj na internetovej stránke spoločnosti, na facebookovom profile ZSSK a kanáli Youtube. Chytľavá pesnička a jej videoklip sú však len menšou časťou kampane ''Ideme vlakom'', ktorá bude na internetových banneroch, sociálnych sieťach, billboardoch, citylightoch a v tlači budovať imidž značky ZSSK ako moderného a dynamického dopravcu a propagovať benefity vlakovej dopravy. Mediálne náklady kampane, vrátane nákupu inzercie, produkcie videoklipu a honorárov reklamnej agentúry a umelcov, nepresiahnu 280-tisíc eur.

''Koľajová doprava, ak je správne nastavená, je veľmi ekologická a predstavuje dopravu budúcnosti. Dokazujú to aj verejné projekty vlád a samospráv všetkých vyspelých krajín Európy. Čím viac ľudí na Slovensku bude využívať vlaky, tým viac budú politici ochotnejší presmerovať tok investícii z výstavby ciest do modernizácie a snáď aj konečne do výstavby nových rýchlejších a spoľahlivejších tratí,'' uzatvára Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.
nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakom

nakrúcanie klipu Ideme vlakomVideoklip nájdete tu: >>odkaz (https)<<


Kredity kampane:
Klient: Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. Agentúra: JANDL
Creative director: Jord Nikov Art director: Zuzana Ondrušová Copywriter: Daniel Feranec Graphic designer: Lukáš Fecko

Strategy planner: Ivana Váleková Media planner: Dušan Mihók Digital executive: Ondrej Takáč
Account/production manager: Marek Wilhalm

Fotograf: Patrik Gubiš
Videá k online aktivite: Jakub Šteinecker

Pieseň „Ideme vlakom“: Text: S Hudbou Vesmírnou Hudba: Sorizzo
Réžia a produkcia klipu: S Hudbou Vesmírnou Kamera: Martin Jurči, Martin Hesko


Tomáš Kováč
riaditeľ odboru komunikácie a hovorca

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s. odbor komunikácie

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
750.203
Zaslaný: 26.01.2018 19:48   Upravený: 26.01.2018 20:02  
Založený: 28.02.2012
Miesto:
Príspevkov: 308
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
...išli vlakom... TÝMTO : ? (ZV-Fiľakovo, ZV - BB, BB-Margecany, ...):number one:


alebo TÝMTO : ? >>odkaz (https)<<
Richardino
Zaslaný: 26.01.2018 21:39  
Spolupracovník
Založený: 26.10.2009
Miesto: Bratislava, Dúbravka
Príspevkov: 2099
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Správna pripomienka :super1: :super1: :super1: .
Na toto určite nalákajú milióny nových cestujúcich. Ak niekto z nich ešte nikdy nešiel vlakom a sadne si do tohto (úroveň ako India v roku 1930), určite sa do vlaku "rád vráti"... :zlí20: :zlí20: :zlí20:
Moravcan
Zaslaný: 27.01.2018 16:51   Upravený: 27.01.2018 16:52  
Založený: 14.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 609
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Presne tak,ZSSK si len prezentuje trať 120/180,ale zvyšok Slovenska ma hrozný vozový park 812+011,012.resp 813+913,toto je všetko pomalé na 21.storočie a ďaľší výsmech aké máme trate ŽSR že 160km/h hanba,Česi už robia prípravy na modernizáciu na 300km/h v úseku Přerov-Brno a tu sa hráme že treba cestovať vlakom,ked pomali sa nikde nedostaneš.Ešte tak v rokoch 90-tych do 95-ho roku ale ked prišli rušenia nezmyselné 2.2.2003,to odradilo ludí cestovať vlakmi a tu majú vyzitku veľa ľudí vlastní na osobu 4 aj viac áut,niesu parkovacie plochy,toto je dopravná politika SR,hanba.

Nosná doprava mala biť železničná aj osobná aj nákladná od nej prípojná ak sa dá železničná,pokial nie autobus/nákladné autá,nie kamiony.Snáď sa raz zobudia na Ministerstve dopravy ARR SR,lebo toto je dopravný celoslovenský problém.
Richardino
Zaslaný: 27.01.2018 19:14  
Spolupracovník
Založený: 26.10.2009
Miesto: Bratislava, Dúbravka
Príspevkov: 2099
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
To sa teda nezobudia, lebo sú tam stále takí činitelia, čo železnicu nemajú radi, alebo jej nerozumejú. Alebo oboje. Načo dopravná obslužnosť ostatných tratí, keď komerčne to sype len na 120/180? Dnes ide výlučne o biznis a prachy. Pardon, zabudol som - samozrejme ešte o politický kapitál... :flower: :flower: :flower: . 1.1.2002 došlo k oddeleniu dopravy od infraštruktúry a odvtedy už iba čakáme na "pohreb" železnice. Tí hore márne uvažujú nad tým, ako to urobiť, aby ľudí príliš nenasr... nenaštvali. Ak by to šlo, okrem tratí 110, 120, 127, 130, 180 a 190 by všetko ostatné zrušili, alebo prenajali...
puuupava1
Zaslaný: 27.01.2018 19:58  
Založený: 04.10.2017
Miesto:
Príspevkov: 24
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Veru tak. A to ešte ako sa tá modernizácia na smiešnych 160 robí. Je to len zlatá baňa pre pár firiem ako napr. ELTRA a pod. A kvalita úplne úbohá. Viď teraz Trenčín stanica. Stavba odovzdaná pred par mesiacmi po piatich rokoch vystavby. A už preteká voda cez prístrešky na nástupištia a do bpodchodu na schody. Pristrešky plesnivé prehnité. Katastrofa
volod
Zaslaný: 27.01.2018 20:09  
Spolupracovník
Založený: 16.02.2010
Miesto: Bratislava
Príspevkov: 23898
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Ešte min. rok tak v júni 2017 ten podchod v Trenčíne popod celú stanicu - vyduté obkladačky, dokonca myslím že tam boli aj nejaké odpadnuté, neviem ako fungujú výťahy, lebo dlho neboli sfunkčnené. Snáď aspoň ten most nový vydrží, keď už ho tak dlho stavali....
puuupava1
Zaslaný: 28.01.2018 18:55  
Založený: 04.10.2017
Miesto:
Príspevkov: 24
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
No výťahy sú našťastie funkčné. Ale špina a smrad v nich riadny. Obkladačky v podchode sa komplet prerábali dva krát! Lebo prvé dva razy boli nalepené ako keby to lepili tí bezdomovci zo stanice. A to si nerobím srandu! A tie oduté dlaždice čo si spomínal to bolo na dilatačný spojoch po celom podchode. A to sa prerábalo všetko minimálne 6-krát počas styroch rokov. Karastrofa.
cermip
Zaslaný: 08.02.2018 16:46  
Založený: 14.12.2011
Miesto:
Príspevkov: 287
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Ano, s takymto vlakom som sa vozil od 1987 do 1992 (ked som bol student na exVSDS Zilina). Cas sa zastavil :-(
intelpetr
Zaslaný: 01.02.2018 20:20  
Založený: 11.06.2013
Miesto: Kyjov/F-M/Praha
Príspevkov: 634
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Objevila se reálná verze klipu, jak je to ve skutečnosti :-D >>odkaz (https)<<
Richardino
Zaslaný: 02.02.2018 0:30  
Spolupracovník
Založený: 26.10.2009
Miesto: Bratislava, Dúbravka
Príspevkov: 2099
 Re: ZSSK odštartovala S Hudbou Vesmírnou kampaň – chce, a...
Áno - tak presne TAKTO to je! Minule som aj ja "pobúchal" po epede v osobnom vlaku Poprad - Košice a od Margecian po Kysak sa v kupé nevedel usadiť prach. Vedenie ZSSK si asi myslí, že sme tu všetci spadnutí na hlavu a zožerieme im ich lacné marketingové triky, ktoré na nás skúšajú už 15 rokov. Alebo ich zožerieme? No niektorí asi áno... :sibe:
cas


Urban, Vanesa
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 23 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 4

Registrovaných: 0
Anonymných: 23

Viac ...