Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Ručne - stručne > Zmeny v cestovnom poriadku: Viac vlakov do Sv. Jura a Rače, luxusne prvým vlakom

Zmeny v cestovnom poriadku: Viac vlakov do Sv. Jura a Rače, luxusne prvým vlakom

 
- Do ukrajinského Mukačeva sa pôjde bez zdržania na hranici po prvorepublikovej trati
- Prvý ranný vlak vás luxusne odvezie do Prahy a v lete sa do Poľska dopravíte aj cez Plaveč
- Po šiestich rokoch sa z Bánoviec nad Ondavou do Veľkých Kapušian opäť dostanete vlakom a viac spojov je k dispozícii obyvateľom Svätého Jura a bratislavskej mestskej časti Rača
 


Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pripravila od 9. júna 2019 viaceré zmeny Cestovného poriadku 2018/2019 pre cestujúcich vlakmi ZSSK. Medzi najdôležitejšie patrí nový spôsob vedenia vlakov do Pezinka – vo Svätom Jure a v bratislavskej Rači budú v pracovných dňoch zastavovať tri nové vlaky, vďaka čomu budú popoludní na týchto zastávkach vlaky zastavovať každých dvadsať minút.

ZSSK na žiadosť cestujúcich z východného Slovenska obnovila po šiestich rokoch osobnú vlakovú dopravu z Bánoviec nad Ondavou do Veľkých Kapušian. Naposledy sa medzi týmito dvomi miestami jazdilo v roku 2012. Celkovo štyri páry osobných vlakov tu budú premávať počas pracovných dní a zabezpečia pohodlný spôsob dopravy pre školákov, študentov aj pracujúcich.

Po zrekonštruovanej prvorepublikovej trati štandardného (európskeho) rozchodu sa do Mukačeva po prvýkrát odvezú i cestujúci z Košíc. Na rozdiel od dnešného spojenia do Kyjeva nebude potrebné v Čope dve až tri hodiny čakať na previazanie podvozku zo štandardného na širokorozchodný. Trať má veľký potenciál pre ukrajinských cestujúcich, ktorí pracujú v západnej Európe, ako aj pre turistov objavujúcich zakarpatský región. Vlaky majú ideálne nadväzujúce prípoje na rýchliky do Bratislavy a Prahy.

Medzi Bratislavou hl. st. a Prahou hl. n. bude premávať nový pár vlakov kategórie railjet. Prvý ranný a zároveň najluxusnejší vlak budú môcť využiť cestujúci „na otočku“ do Prahy – spojenie ponúka vhodnú alternatívu pre cestujúcich, ktorí plánujú navštíviť českú metropolu len na jeden deň. V najmodernejších modeloch vlakov Siemens Comfort Viaggio sú cestujúcim k dispozícii veľkopriestorové vozne alebo oddiely, vozeň vhodný na prepravu imobilných cestujúcich, vozeň alebo oddiel vyhradený pre cestujúcich s deťmi do 10 rokov, tichá zóna, rozšírená preprava batožín s povinnou rezerváciou miesta pre bicykel, wi-fi, elektrické zásuvky či detské kino.

Novinkou je tiež vlak, ktorý bude počas letnej sezóny jazdiť z Popradu-Tatier do poľského mesta Muszyna. Ten bude slúžiť najmä turistom smerujúcim do Tatier, do kúpeľného mestečka KrynicaZdrój alebo do/z Krakova, druhého najväčšieho poľského mesta s bohatou históriou.


Zmeny cestovného poriadku a nové vlakové spojenia bude ZSSK komunikovať aj samostatnou reklamnou kampaňou.Zdroj: tlačová správa ZSSK a.s.
Autor titulnej fotografie: BranoD400

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Július
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 107 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 1
Anonymných: 106

T466.2369, Viac ...