Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zaujímavosti > Macejka nahradí polep ''Vlakom zodpovedne''.Vectron 110 v novom šate už o mesiac

Macejka nahradí polep ''Vlakom zodpovedne''.Vectron 110 v novom šate už o mesiac

 
Mnohí určite zachytili, že Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) koncom apríla vyhlásila súťaž na grafický návrh polepu rušna Siemens Vectron na tému "vlakom zodpovedne", čím chce pripomenúť, že opatrnosť a ochrana pred koronavírusom v hromadnej doprave je stále na mieste. Tento polep zároveň nahradí už neaktuálny polep na rušni 383.110 k majstrovstvám sveta v ľadovom hokeji 2019 - z "Macejka" sa už koncom júna stane "Koronavectron".

 


Súťaž vyhral bulharský grafik Konstantin Planinski zo Sofie. Jeho návrh vyjadrujúci spolupatričnosť na koľajách spĺňal všetky zadané podmienky a podľa poroty bol spomedzi prihlásených prác jednoznačne najlepší.

„Grafický návrh výborne pracuje so zadaným posolstvom „Vlakom zodpovedne“, zároveň vizuálne rešpektuje a umocňuje samotný tvar rušňa. V zaujímavej kombinácii korporátnych farieb bude atraktívne reprezentovať tému #slusnevlakom,“
hovorí Marek Lukoťka, vedúci oddelenia marketingovej komunikácie ZSSK.

Hoci je víťaz z Bulharska, už sa teší na využitie prvej ceny – celoročného lístka na neobmedzené cestovanie vlakmi MAXI KLASIK v hodnote 960 eur.

„Som veľký fanúšik vlakov a dokonca mám aj licenciu na riadenie rušňa. Keď sa opäť vrátim do Bratislavy, ktorú som, mimochodom, navštívil minulý rok, prvú cenu určite naplno využijem,“ hovorí Konstantin a dodáva: „Z výhry sa veľmi teším a som hrdý na to, že moje dielo bude súčasťou vašej hlavnej trate.“ Viac v rozhovore na webe ZSSK.

Lokomotívy Siemens Vectron, vyrobené v roku 2018, môžu na modernej infraštruktúre dosiahnuť rýchlosť až 200 km/h. Nový polep v lete nahradí dnes už neaktuálneho Macejka z minuloročných hokejových majstrovstiev, ktorý je súčasťou 10-člennej flotily najmodernejších rušňov ZSSK.

Vizualizácia nového polepu„Hoci sa zdá, že sme na Slovensku koronavírus porazili, my veríme, že víťazná grafika bude cestujúcim pripomínať nielen nevyhnutnosť dodržiavania všetkých zásad ochrany pred vírusom počas cesty vlakom, ale aj to, že cesta vlakom je spomedzi všetkých typov hromadnej dopravy u nás najbezpečnejšia,“ dodáva Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Odborná porota vybrala okrem víťazného návrhu ďalšie štyri návrhy do verejnej ankety. O víťazovi tejto ceny ste rozhodli vy – cestujúca i všeobecná verejnosť hlasovaním na Facebooku. Cenu verejnosti a cestovné vo výške 150 eur vyhral Lukáš Vyskoč. Z celkového počtu 4164 hlasov získal 2226. Obom víťazom ZSSK srdečne gratuluje.

Grafický návrh od Lukáša Vyskoča, ktorý získal cenu verejnostiNový polep bude na lokomotívu aplikovaný koncom júna a jedinečný Vectron premávajúci na trase Bratislava – Žilina – Košice sa na koľajách objaví už začiatkom letných prázdnin.


Zdroj: tlačová správa ZSSK, a.s.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
hmphoto
Zaslaný: 29.09.2020 15:04  
Založený: 22.08.2012
Miesto:
Príspevkov: 26
 Re: Macejka nahradí polep ''Vlakom zodpovedne&#...
Podoba farebného riešenia čiste náhodná rozdiel iba v type Vectron a Smartron
>>odkaz (http)<<
cas


Žaneta
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 119 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 119

Viac ...