Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zaujímavosti > Slovenský dopravca Carbo Rail sa mení na Retrack Slovakia

Slovenský dopravca Carbo Rail sa mení na Retrack Slovakia

 
Carbo Rail bude v budúcnosti fungovať pod názvom Retrack Slovakia. Nemecká VTG Rail Logistics prevzala majoritný podiel v spoločnosti. Transakcia tak umožní VTG Rail Logistics expandovať na slovenský, český a maďarský trh.

 


V rámci transakcie podpísanej vo februári 2020 a teraz schválenej príslušnými protimonopolnými úradmi získala spoločnosť VTG Rail Logistics GmbH majoritný podiel v slovenskej železničnej spoločnosti Carbo Rail. Skupina so sídlom v Hamburgu tak s okamžitou platnosťou prevzala plnú zodpovednosť za strategický rozvoj a riadenie prevádzky spoločnosti Carbo Rail. Carbo Rail bude integrovaný do železničnej spoločnosti Retrack VTG a bude v budúcnosti fungovať pod názvom Retrack Slovakia. „Vďaka licenciám na prevádzkovanie železničnej dopravy na Slovensku, v Česku a v Maďarsku sa Carbo Rail stáva rozumným doplnkom našej siete Retrack, ktorá udržateľne posilňuje našu prítomnosť v strednej a východnej Európe,“ hovorí Günther J. Ferk, vedúci spoločnosti VTG Rail Logistics Europe. „V spolupráci pod jedným obchodným menom je našim záväzkom dodávať zákazníkom komplexné zasielateľské riešenia po najdôležitejších tranzitných koridoroch v celej Európe.“ V budúcnosti toto rozšírenie siete Retrack umožní, aby vlaky prekračovali jednotlivé hranice pozdĺž tranzitných koridorov bez problémov v podobe preprahov rušňov. Nový partner v sieti Retrack prispeje nielen svojimi licenciami, ale aj svojimi aktívami vrátane 25 rušňov a približne 150 zamestnancov.

"Laminátka" 230 107-5 Carbo Rail v čele súpravy návesov LKW Walter. Autor fotografie: BoccoO spoločnosti VTG:
Spoločnosť VTG Aktiengesellschaft so sídlom v Hamburgu je poprednou medzinárodnou spoločnosťou zaoberajúcou sa prenájmom vagónov a železničnou logistikou, ktorá v súčasnosti vlastní viac ako 94 000 železničných vozňov - najväčšiu súkromnú flotilu v Európe. V oblasti železničnej logistiky v súčasnosti pôsobí v až 14 európskych krajinách. Spolupráca medzi tromi divíziami VTG: Railcar, Rail Logistics a Tank Container Logistics vytvára silnú platformu pre medzinárodnú nákladnú dopravu, ktorá poskytuje logistické riešenia šité na mieru. Spoločnosť má taktiež bohaté skúsenosti s prepravou tekutín a nebezpečného tovaru a je už etablovaným hráčom na nemeckom a medzinárodnom dopravnom trhu. Činnosti skupiny týkajúce sa prenájmu vozňov, výroby a údržby vagónov sú doplnené samostatnou obchodnou organizáciou.

V roku 2007 viaceré železničné spoločnosti spojili svoje sily s cieľom zjednodušiť prepravu a ponúknuť zákazníkom nové cezhraničné európske portfólio so spoľahlivým prevádzkovým poriadkom, čím vznikol projekt Retrack. Po odstúpení niekoľkých partnerov z Retracku sa VTG v roku 2014 rozhodlo prevziať kontrolu nad projektom. Na základe motta VTG „Uľahčiť železničnú dopravu“ ponúka Retrack svojim zákazníkom individuálne prispôsobiteľné a efektívne dopravné služby.

VTG zapriaha súpravu od iného dopravcu v pohraničnej stanici Bratislava-Petržalka. Autor: VolodZdroj: tlačová správa VTG

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Viliam
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 46 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 46

Viac ...