Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Ručne - stručne > ŽOS Zvolen opraví a zmodernizuje pre ČD jednotky 646 Stadler GTW aj rušne 754

ŽOS Zvolen opraví a zmodernizuje pre ČD jednotky 646 Stadler GTW aj rušne 754

 
ŽOS Zvolen získali vo verejných súťažiach dve veľké zákazky. Pre České dráhy zmodernizuje 12 vlakov 646 Stadler GTW a v priebehu päť ročného kontraktu zgenerálkuje pre najväčšieho českého dopravcu aj 13 dieselelektrických rušňov radu 754.

 


646 Stadler GTW

Desaťmiliónový kontrakt na modernizáciu 12 vlakov 646 Stadler GTW, ktoré pôvodne slúžili v Nemecku u Deutsche Bahn, prinesie českým cestujúcim a železničiarom, okrem iného, aj nové LCD monitory, Wi-Fi pripojenie, elektrických zásuvky, drobnú elektroniku, nový audiovizuálny informačný systém a GPS lokátor pre sledovanie pohybu vlaku v systéme KIDSOK.

„Prvé vlaky z tejto súťaže zákazník už pristavil do Zvolena. Do decembra 2021 musíme byť hotoví so všetkými dvanástimi. Týmto projektom sme rozbehli aj novú spoluprácu s Deutsche Bahn, ktoré budú zabezpečovať časť opráv agregátov a podvozkov vo svojich závodoch v Nemecku,“ hovorí generálny riaditeľ ŽOS Zvolen Imrich Czere.
Motorový rušeň radu 754

Motorový rušeň radu 754, dieselový rušeň s elektrickým prenosom výkonu, je v ČD využívaný na prímestských i diaľkových tratiach. Počas trvania päťročnej zmluvy vykoná ŽOS Zvolen na 13 lokomotívach hlavnú opravu typu MVY, čo je v podstate generálna oprava celého koľajového vozidla vrátane generálnej opravy motora, alternátora, podvozkov a trakčných motorov. Výška kontraktu je ohraničená na sumou 8,4 milióna euro.

„Od Českých dráh a ČD Cargo sme tiež získali zákazky na opravu série sólo spaľovacích motorov K12 V230 DR,“ konštatuje Imrich Czere a dodáva: „Vďaka novým kontraktom už dnes vieme, že minimálne 60 % výkonov zvolenskej ŽOS-ky bude budúci rok smerovať do zahraničia.“zdroj: tlačová správa event2all

Poznámka redakcie: prvé tri jednotky a dva rušne boli prepravené do Zvolena už 12.11.2020, o čom sme vtedy aj informovali.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Servác
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 163 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 5

Registrovaných: 0
Anonymných: 163

Viac ...