Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Ručne - stručne > ZSSK v spolupráci s ÖBB vypravili prvý autovlak do Chorvátska

ZSSK v spolupráci s ÖBB vypravili prvý autovlak do Chorvátska

 
• ZSSK spolu s ÖBB vypravili prvý autovlak do Splitu
• Vlak do Chorvátska bude premávať dvakrát týždenne počas celého leta
• ZSSK vďaka dobre nastavenému modelu spolupráce profituje z každého, nielen slovenského cestujúceho
• lôžkové vozne boli vypredané, k moru cestovalo aj 22 motoriek a 3 autá
 


Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s ÖBB vypravili v piatok 18. 6. 2021 nočný vlak do Splitu. Je to prvý z vlakov pravidelného sezónneho spojenia k Jadranu, vďaka ktorému sa cestujúci pohodlne a ekologicky dostanú počas jednej noci do obľúbeného prímorského letoviska. Toto výnimočné spojenie umožňuje zobrať si so sebou do vlaku aj osobné auto, motocykel, či domáceho miláčika. Od leta až do polovice septembra bude nový nočný vlak premávať dvakrát týždenne, v utorok a v piatok na trase Bratislava – Viedeň – Graz – Split. Spiatočná cesta začne v Splite každú stredu a sobotu o 16:48.

Komfort na ceste zabezpečujú klimatizované lôžkové a modernizované klimatizované vozne ZSSK. V cestovnom lístku lôžkového vozňa je zahrnutý aj welcome drink a plnohodnotné raňajky. Počas celej prepravy si cestujúci môžu vo vlaku zakúpiť ďalšie občerstvenie a nápoje. Vo večerných hodinách vo vlaku platí nočný kľud od 21:00 do 8:00, preto cestujúcim nič nebráni, aby si dopriali výdatný spánok a začali dovolenku plní energie.

Kapacita vlaku je 126 miest na sedenie, 90 miest je k dispozícii v lôžkových vozňoch, 10 miest pre automobily z Bratislavy, 18 miest z Viedne, teda celkom 28 miest na prepravu automobilov, resp. motocyklov. Lôžková kapacita prvého vlaku do Splitu bola vypredaná po celej trase a do Chorvátska sa v ňom z Bratislavy a z Rakúska odviezlo 22 motocyklov a 3 osobné vozidlá. ZSSK vďaka dobre nastavenému modelu spolupráce profituje z každého, nielen slovenského, cestujúceho a ďalej takouto prevádzkou zhodnocuje svoj vlastný majetok.

„Partnerstvom so ZSSK rozširujeme európsku sieť nočných vlakov EuroNight o ďalšiu dovolenkovú destináciu. Nočný vlak do Splitu je našim deviatym spojením EuroNight so spriatelenou železničnou spoločnosťou, a to ma veľmi teší. S 19 linkami Nightjet máme 28 nočných vlakových spojení, ktoré z nás robia lídra nočnej vlakovej dopravy v Európe. Zabezpečíme, aby sa turisti mohli v lete pohodlne dostať do Chorvátska železnicou, ktorá je klimaticky najšetrnejším typom hromadnej dopravy,“ hovorí členka predstavenstva ÖBB Personenverkehr-AG Michaela Huber.

„Sme radi, že sme vďaka rakúskym partnerom mohli cestujúcim sprostredkovať unikátnu ekologickú a pohodlnú cestu k Jadranu, ktorý na Slovensku voláme „slovenské more“. Popri perfektnej spolupráci na trati Bratislava – Komárno je to ďalšie potvrdenie, že naše partnerstvo má pre Slovákov aj Rakúšanov zmysel. Už teraz sa teším na to, ako nás tento produkt inšpiruje k ďalším spoločným projektom,“ dopĺňa Karol Martinček, člen predstavenstva a riaditeľ úseku obchodu ZSSK.


Jednosmerný lístok je pre záujemcov k dispozícii od 29,90 eur vo vozni na sedenie a od 69,90 eur v pohodlnom lôžkovom vozni. Viac informácií nájdete aj na webe ZSSK. Lístky je možné rezervovať a zakúpiť online v ÖBB Ticketshop alebo v pokladniciach ZSSK.


Zdroj: tlačová správa a Facebook ZSSK

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Melánia
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 154 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 1

Registrovaných: 0
Anonymných: 154

Viac ...