Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Ručne - stručne > Európsky týždeň mobility 2021 aj na Slovensku

Európsky týždeň mobility 2021 aj na Slovensku

 
ZSSK v rámci 20. ročníka Európskeho týždňa mobility znižuje cenu lístkov na polovicu

- Národný dopravca ponúka cestujúcim 50 % zľavy na cestovanie vo vlakoch Os a Rex a bezplatnú prepravu bicykla

 


Emisie oxidu uhličitého znamenajú pre environment naozaj alarmujúci problém. Svedčí o tom aj varovanie Svetovej meteorologickej organizácie, že ak nedôjde k zníženiu emisií CO2 a ďalších skleníkových plynov, bude to mať pre našu planétu fatálne následky. Začiatkom tohto roku sa v dôsledku protipandemických opatrení dočasne znížila mobilita obyvateľstva, čo priaznivo prispelo nielen k čistejšiemu ovzdušiu. Potvrdilo sa tak to, o čo sa snaží aj samotný Európsky týždeň mobility (ETM).

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) bude aj tento rok partnerom kampane ETM, nad ktorou prevzal záštitu Ján Budaj, minister životného prostredia Slovenskej republiky. Témou ročníka 2021 je „Bezpečne a zdravo udržateľnou dopravou“ a jeho cieľom je zdôrazniť dôležitosť dostupnosti dopravy s nulovými emisiami.Počas Európskeho týždňa mobility ZSSK myslí aj na cyklistov a ponúka im možnosť prepraviť bicykel bezplatne


ZSSK ako národný dopravca si už tradične pripravila atraktívne 50 % zľavy pre svojich cestujúcich od 16. do 22. septembra v 2. vozňovej triede vo všetkých osobných vlakoch a regionálnych expresoch na území Slovenska. Nezabúdame ani na cyklistov a počas týždňa mobility im ponúkame možnosť prepraviť bicykel bezplatne.

Poznámka: Preprava bicykla je možná bez cestovného lístka, no len do naplnenia kapacity vlaku. Po jej naplnení môže zamestnanec ZSSK s ohľadom na bezpečnosť odmietnuť naloženie ďalšieho bicykla.

Lístok je možné zakúpiť iba počas trvania akcie od 16. do 22. 9. 2021:
- v ktorejkoľvek pokladnici ZSSK,
- na tratiach TEŽ a OŽ prostredníctvom SMS predaja ZSSK (SMS číslo 2233),
- vo vlaku u sprievodcu,
- prostredníctvom internetovej verzie e-shopu ZSSK na >>odkaz (www)<< – pri nákupe je potrebné zvoliť zľavu „EURÓPSKY TÝŽDEŇ MOBILITY“.
- pri platbe kreditom zo Zákazníckeho konta ZSSK ID je možné uplatniť aj ďalšiu zľavu využitím bonusového kreditu
- cez mobilnú aplikáciu Ideme vlakom
Android - Ideme vlakom
IOS - Ideme vlakom

„Cieľom projektu je využívať alternatívne spôsoby prepravy, ako napríklad bicykel, mestskú hromadnú dopravu, vlak, či „pešibus“ a tak pomôcť životnému prostrediu, ktorého sme všetci súčasťou. Vymeniť auto za vlak je vždy správnym rozhodnutím a dokazuje to aj fakt, že sme vďaka tomu za rok 2020 spoločne ušetrili viac ako 315 tisíc ton oxidu uhličitého, čo je skutočne ohromné číslo,“ uviedol Roman Koreň, predseda predstavenstva ZSSK.Kampaň ETM postupne oslovuje čoraz viac samospráv, organizácií, škôl aj súkromných spoločností. V minulom roku sa zapojilo celkom až 53 krajín s počtom 2 945 zaregistrovaných samospráv. Stúpajúci počet prihlásených sídel je badateľný aj na Slovensku. V roku 2020 sa do kampane pridalo až 55 slovenských miest a obcí.

Viac informácií o tejto kampani nájdete tu - zssk.sk - Týždeň mobility


zdroj: tlačová správa ZSSK, a. s.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Ela;
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 96 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 0
Anonymných: 96

Viac ...