Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Kalendár Vectrony 2022 a publikácie z Dopravného nakladateľstva Krokodýl

Kalendár Vectrony 2022 a publikácie z Dopravného nakladateľstva Krokodýl

 
Po minuloročnej premiére s kalendárom legendárnych Laminátiek vydáva aj tento rok Dopravné nakladateľstvo Krokodýl svoj druhý kalendár.

 


Tento rok sa námetom stala moderná technika v podobe lokomotív Siemens Vectron. Kalendár formátu A3 je vytlačený na kvalitnom silnom papieri a obsahuje fotografie slovenských a českých lokomotív v rôznych náteroch. Súčasťou kalendára je aj 6 textových strán, z ktorých je možné sa dozvedieť o vzniku, výrobe a nasadení týchto lokomotív, ktoré dnes jazdia vo väčšine zemí strednej Európy. Kalendár je možné objednať na emailovej adrese nakladatelstvo-krokodyl(zavináč)centrum.sk. Cena kalendára je 10 €.Druhou novinkou je publikácia, ktorá sa venuje českej lokálke Zadní Třebaň – Lochovice, nazývanej aj „Liteňka“. Táto 26 kilometrov dlhá železničná trať, vedúca po severnom úbočí Brd, ktorá spája trať vedúcu údolím rieky Berounky s pôvodnou Rakovnicko-protivínskou dráhou bola postavená pred 120 rokmi. Táto knižka obsahuje na 496 stranách nielen značné množstvo detailných informácii o histórii, stavbe a prevádzke trate, ale aj o vozidlách, ktoré sa na tejto trati vyskytovali či ešte stále vyskytujú. V knižke je možné nájsť mnoho fotografií parných a motorových lokomotív používaných na trati (napr. M120.0, M131.1, M152.0, M262.0, T444.0, 1, T466.0, 2, T435.0 atď.). Publikácia je doplnená niekoľkými rozprávaniami a spomienkami ľudí, ktorí na samotnej trati pôsobili. Cena knižky je 35 €.
Ďalšou ponúkanou publikáciou je titul s názvom Vlakem na konec světa aneb putování šoutouše po Rusku. Tento diel je cestovateľského charakteru a jeho obsah najlepšie vystihujú slová priamo od autora textu Jána Píšalu:

Příběh dvaadvacetiletého studenta, který prožil několik nezapomenutelných měsíců na zahraniční vysokoškolské stáži v zapadlé části Ruska v okolí Uralu. Na vlastní pěst cestoval po městech i odlehlých krajích s cílem poznat technické a železniční zajímavosti, které nelze najít v žádném turistickém průvodci. Často se vydal do zapomenutých oblastí zcela mimo civilizaci a mobilní signál. Kvůli svému "špionážnímu" jednání byl několikrát vyšetřován policií a dokonce strávil den ve vězení. Musel pokořit nefalšovanou ruskou zimu, ukrývat se před ozbrojenci, i podlehnout vodce. Nejen o běžném životě v Rusku za éry prezidenta Vladimíra Putina vypráví tato kniha.
Knižka má 288 strán a obsahuje zaujímavé informácie, fotografie a ešte zaujímavejší text s mnohými nevšednými príbehmi. Cena knižky je 27 €.
Na vyššie uvedenej adrese je taktiež možné objednať aj publikácie o lokomotívach rad E499.1/141 (35 €), T478.3/753/750 (40 €), či posledné kusy knižiek o Dvojičkách E479.1/131 (30 €) a Esách ES499.1/363/362 (18 €).

Nové publikácie o lokomotívach rad E479.1, ES499.1 a T478.3
Publikácia o elektrických lokomotívach rady E499.1 (141)


autor: Marek Širanec

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Cyril, Metod
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 136 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 136

Viac ...