Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > KALENDÁRE 2023 - Sergeje a Vysoké Tatry

KALENDÁRE 2023 - Sergeje a Vysoké Tatry

 
Dopravné nakladateľstvo Krokodýl prednedávnom vydalo dve novinky v podobe tematických kalendárov na rok 2023. Ukážky z nich a všetky ostatné informácie sa dozviete z článku nižšie.
 


Námetom pre prvý kalendár sa stali motorové legendy rady T679.1, známe ako Sergeje. Na celkom 12 stranách formátu A3 vytlačených na kvalitnom tvrdom papieri je možné nájsť historické fotografie z 60.-80. rokov, ktoré zachytávajú prevádzku týchto strojov u ČSD. Kalendár obsahuje taktiež aj 7 textových strán, ktoré pojednávajú o histórii vzniku a prevádzke týchto mohutných strojov. Tie okrem Československa našli svoje uplatnenie taktiež aj v ďalších krajinách, ako napr. v Maďarsku, Nemecku či v Severnej Kórei. Československým štátnym dráham ich bolo v rokoch 1966-1979 dodaných celkom šesť stoviek kusov. Dislokované boli vo väčšine významnejších dep od Chebu až po Humenné. Do dnešných dní sa z celkového počtu 600 ks dochovalo celkom 6 lokomotív. 5 z nich sa minulý víkend stretlo v železničnom múzeu Lužná u Rakovníka, ktoré usporiadalo stretnutie lokomotív tejto rady.


V spolupráci s Veterán klubom železníc Poprad pripravilo Dopravné nakladateľstvo Krokodýl druhý kalendár s námetom koľajovej dopravy vo Vysokých Tatrách. Na rozdiel od Sergejov sa jedná o kalendár štvorcového prevedenia rozmerov 21x21 cm. Ten obsahuje historické čiernobiele fotografie z ozubnicovej železnice, tratí TEŽ a taktiež aj z podtatranskej magistrály, ktorá vedie cez Štrbskú rampu. Aj v tomto prípade, 12 strán kalendára dopĺňajú taktiež 4 textové strany, ktoré pojednávajú o stručnej histórii prevádzky železníc v oblasti Vysokých Tatier. Každý mesiac kalendára je riešený ako dvojstranný, kde na hornej strane je historická fotografia a na spodnej strane sa nachádza mesačný plánovací kalendár s priestorom pre poznámky.

Uvedené kalendáre je možné objednať na emailovej adrese nakladatelstvo-krokodyl(zavináč)centrum.sk. Cena kalendára „Sergeje“ je 12 € a kalendára „Železnice a Vysoké Tatry“ je 7 €. Na uvedenej emailovej adrese je taktiež možné objednať aj predchádzajúce publikácie o lokomotívach rady E499.1 (141), T478.3 (753/750) a publikáciu Vlakom na koniec sveta, o ktorých sme písali v samostatnom článku:

Kalendár Vectrony 2022 a publikácie z Dopravného nakladateľstva KrokodýlVzhľadom na to, že rada z Vás odoberá tvorbu Dopravného nakladateľstva Krokodýl pravidelne, isto Vás bude zaujímať, že ďalším pripravovaným dielom knižnej edície bude publikácia o motorákoch rady M152.0, ktorá by mala byť v predaji do konca tohto roka.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Oto
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 118 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 0
Anonymných: 118

Viac ...