Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Narodeninový expres Bradlo

Narodeninový expres Bradlo

 
V nedeľu 6.11.2022 sa uskutočnil mimoriadny vlak pri priležitosti narodenín nášho hlavného organizátora, ktorý túto jazdu uskutočnil spolu s ďalšími organizátormi. Týmto mu dodatočne ešte raz blahoželáme a prinášame menší report z tejto nádhernej narodeninovej fotoakcie.
 
Začíname v stanici Brno dolní nádraží. Po zvítaní s našimi cestujúcimi sme nastúpili do nášho vlaku. Našu súpravu tvoril pekný Kocúr 742.426-0 s jedným reštauračným vozňom WRab.


Po odchode rýchlika 96986 Vysočina sme vyrazili do Brna–Maloměřic, kde sa odvesil vozeň a obehla súprava, po pár minútach sme pokračovali na prvú fotozastávku a to Slavkov u Brna pri tzv. mechanikách.

V pokojnej nálade sme nastúpili a presunuli sme sa na náš ďaľší flek opäť pri mechanikách pred ŽST Nemotice, tu sme museli zrýchliť tempo, lebo sa ku nám blížil spěšný vlak.

V poradí tretia mechanika, pri ktorej sme stáli, bola v Kyjove.

Po odfotení sme sa presunuli do stanice Veselí nad Moravou, v ktorej sme druhýkrát obehli súpravu a po príchode Hydry sme pokračovali smer Sudomeřice nad Moravou a Hodonín, tu sme ešte zastavili na jednu krátku fotozastávku kúsok za zastávkou Vnorovy.

Prechodom stanice Sudomeřice nad Moravou sme boli najbližšie ku hraniciam ČR / SR. Posledná fotozastávka na českom území bola za zastávkou Hodonín zastávka, odkiaľ sme pokračovali už na Slovensko.

Pri prechode cez železničný most sme si všimli, ako si nás natáča hliadka Polície Českej republiky. V Holíči nad Moravou pristúpil slovenský personál, po niekoľkokilometrovej jazde sme z dôvodu križovania s osobným vlakom z Kútov zastavili v Gbeloch.

Križovanie číslo dva nastalo v Šaštíne-Strážach, kde sme si opäť počkali niekoľko minút na osobný vlak.

Prvá zastávka mimo “drátov” bola Jablonica obec.

Pomalou rýchlosťou sme prebrusovali koľajnice až po cieľovú stanicu Brezová pod Bradlom. Na fotografii vidíme 742.426-0 s krásnou staničkou Brezová pod Bradlom.
V Brezovej pod Bradlom sme mali posun a po 90 min sme sa vybrali na spiatočnú cestu.
Počas prestávky sme zablahoželali a pripili si na zdravie s oslávencom a hlavným organizátorom Bernátom. Tento moment zachytila mama druhého organizátora - Benjamína, ktorá bola tiež účastníčkou tejto akcie, a cez prestávku náš fanúšik urobil spoločné foto všetkých účastníkov tejto jazdy.

Ešte pred odchodom sme zachytili tento mimoriadný vlak, ako vyčkáva na posledných cestujúcich, ktorí k nám nastúpia, aby sme sa vydali na spiatočnú cestu.

Cestou späť sme sa zastavili pri Pružinárni v Brezovej pod Bradlom.Ďalej v Hradišti pod Vrátnom, kde sme natrafili aj na odstavenú V3S.

Predposlednou fotozastávkou bolo Osuské.

Posledná fotozastávka bola v Osuskom pri zapadajúcom slnku.

Ešte pred odchodom domov do Brna je zachytený tento vlak v Kútoch ako čaká na príchod EC 173 Hungaria.
Podľa nášho názoru bolo zapadajúce slnko najlepším zakončením tejto nádhernej narodeninovej fotoakcie nášho veľmi dobrého hlavného organizátora.

Veríme, že sme týmto článkom zaujali a čoskoro sa ozveme s ďalšou skvelou akciou.

Prikladáme aj odkazy na našu stránku retrotrain.cz, kde budú uverejňované budúce akcie, alebo nás sledujte na našich sociálnych sieťach Instagram alebo Facebook.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
lajos
Zaslaný: 09.01.2023 11:05  
Administrátor
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 14138
 Re: Narodeninový expres Bradlo
Díky za hezký příspěvek a snímky z mých oblíbených míst :emo03: :kvetinka:
cas


Dorota
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 105 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 1

Registrovaných: 0
Anonymných: 105

Viac ...