Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Ručne - stručne > Ďaľšie železničné knihy z vydavateľstva Krokodýl

Ďaľšie železničné knihy z vydavateľstva Krokodýl

 
Milí čitatelia, z ponuky Dopravného nakladateľstva Krokodýl vychádza novinka – prvý diel knihy o motorových vozňoch rady M152.0 (810). Tento ôsmy diel z knižnej edície Československé železničné vozidlá je tentokrát zameraný na legendárne motoráky, ktoré sa môžu pýšiť hneď niekoľkými NAJ. Tým prvým je, že išlo o vozne najpočetnejšie – počtu 678 vyrobených kusov sa len zľahka priblížili ich predchodcovia, motoráky rady M131.1. S ich množstvom súvisí taktiež aj ich ďalšie NAJ, a síce, že sa jednalo o vozne najrozšírenejšie – v minulosti sme ich mohli stretávať takmer na každej lokálke ČSD.

 

Tým ale počet NAJ nekončí a pokiaľ sa chcete dozvedieť viac, neváhajte si kúpiť túto knižku. S ohľadom na rozsah danej témy, vyjdú postupne dva diely. Prvý, ktorý sa touto dobou dostáva na predajné pulty, obsahuje popis vzniku, výroby a prevádzky tejto rady do roku 1989. Druhý diel bude potom zameraný na prevádzku od roku 1989 do súčasnosti a taktiež aj na technický popis, exportné prevedenie pre Maďarsko, prevádzku u súkromných spoločností a mnohé iné zaujímavosti, ako napríklad skúšky dvoch vozňov ČSD v Alžírsku. Prvý diel knihy má 320 strán formátu B5 naležato a jeho cena je 35 €.
Ako sme už spomínali v článku (KALENDÁRE 2023 - Sergeje a Vysoké Tatry), vyšli aj dva kalendáre na rok 2023. Prvý z nich, tradičného formátu A3 naležato, je zameraný na Sergeje rady T679.1. Okrem 12 fotografií je v kalendári možné nájsť aj 7 textových strán, ktoré pojednávajú o histórii vzniku a prevádzke týchto mohutných strojov. Cena tohto kalendára je 12 €.


V spolupráci s Veterán klubom železníc Poprad pripravilo Dopravné nakladateľstvo Krokodýl aj druhý kalendár s námetom koľajovej dopravy vo Vysokých Tatrách. Na rozdiel od Sergejov sa jedná o kalendár štvorcového prevedenia rozmerov 21x21 cm. Ten obsahuje historické čiernobiele fotografie z ozubnicovej železnice, tratí TEŽ a taktiež aj z podtatranskej magistrály. Aj v tomto prípade, 12 strán kalendára dopĺňajú taktiež 4 textové strany, ktoré pojednávajú o stručnej histórii prevádzky železníc v oblasti Vysokých Tatier. Každý mesiac kalendára je riešený ako dvojstranný, kde na hornej strane je historická fotografia a na spodnej strane sa nachádza mesačný plánovací kalendár s priestorom pre poznámky. Cena tohto kalendára je 7 €.


Dopravné nakladateľstvo Krokodýl pripravilo pre svojich čitateľov aj akciu v podobe 20 % zľavy na staršie tituly (Elektrické lokomotívy rady E499.1, Motorové lokomotívy rady T478.3, Lokálka Zadní Třebaň – Lochovice, Vlakom na koniec sveta – putovanie po Rusku), o ktorých sme písali napríklad tu: Publikácia o elektrických lokomotívach rady E499.1 (141) a Kalendár Vectrony 2022 a publikácie z Dopravného nakladateľstva Krokodýl

Zároveň do konca januára prebieha akcia na knižku M152.0 + kalendár Sergeje za zvýhodnenú cenu 45 € a M152.0 + kalendár Tatry za 40 €. Všetky uvedené tituly je možné objednať na emailovej adrese: nakladatelstvo-krokodyl(zavináč)centrum.sk

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
vlado.s
Zaslaný: 23.01.2023 16:29  
Založený: 18.12.2013
Miesto:
Príspevkov: 13
 Re: Ďaľšie železničné knihy z vydavateľstva Krokodýl
Tento autor je alebo bol ako spoluautor niektorých pubilkácií Knihovny světa železnice, ktorú mám kompletnú. Je škoda, že tieto knihy už nie sú jej súčasťou... Bol na to nejaký vážny dôvod?
cas


Oldrich
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 66 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 66

Viac ...