Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom

Dnes je apríl...

 
Apríl – tak je označován 1. den čtvrtého měsíce v roce. Prý tento svátek vznikl podle toho, že se přecházelo ze smutné zimy do veselejšího jara. Občas se proto můžeme setkávat s výrazem „Aprílové počasí“, čímž je označováno počasí, které si z nás dělá vyloženě legraci. Vy se po dlouhé zimě těšíte z krásného slunečného dne a dříve, než se dostanete ven začne ohromný slejvák. I takovéto „naschvály se dějí“ a to právě v těchto dnech.

 


S Aprílem se můžeme setkávat také v médiích, která často vypouštějí takzvané „novinářské kachny“, nebo chcete-li raději „hoax“, čili nepravdivé zprávy. Tyto zprávy jsou však 1. dubna tolerovány a kde kdo se jim rád zasměje. Nejznámějšími fórky a naschvály bývá například schovávání věcí.V tento den je proto lepší brát vše s nadhledem a proto jsme si pro vás připravili několik snímků, při kterých je pohled na dění kolem železnice trochu úsměvný.

A niečo aprílové zo života...
Bolo to ešte v časoch, keď na osobných vlakoch Zohor – Rohožník – Plavecký Mikuláš jazdili bratislavské motorové vozne M 152.0. V jedno aprílové popoludnie som ako každý deň, cestoval vlakom z Bratislavy domov na Záhorie do Jablonového, takže som absolvoval prestup v stanici Zohor na našu lokálku. Osobný vlak tvorený vozňom M 152.0064, ktorý odchádzal o pol štvrtej, musel ostať stáť v stanici, nakoľko pol hodinu pred ním idúci nákladný vlak uviazol v oblúkoch pred Jablonovým a tak ho museli vyťahovať do popisovanej stanice na dva krát. Čas utekal a nakoniec došlo k situácií, že ďalší motoráčik do Rohožníka, tvorený vozňom M 152.0137, ktorý odchádzal o štvrť na päť, bol spojený s „pol štvrtým“ do dvojice. V ceste bola jednokoľajná zastávka Pernek pri Zohore, ktorá zapríčinila túto príhodu. Prvý osobný vlak, ktorý mal odísť, mal v nej pobyt, druhý však nemal. Nuž a v Zohore sa v druhom „motore“ pre istotu opýtali „Pernečania“ rušňovodiča, či stojí na zastávke aj on. Ten ostal veru chvíľku v šoku, ale vynašiel sa pohotovo a odpovedal „Nie, musíte ísť do predného vozňa, ja ho totiž v Perneku predbieham !“ Pýtate sa, či to malo nejakú odozvu ? Malo, poslušne prešli do predného vozňa, ale smiech, ktorý spôsobili v zastávke Pernek, bol počuť až na Pezinskú babu......na hlavnej stanici hlásili meškanie vlaku 90 minút, na čo jedna staršia babka s uspokojením povedala „Ešte že to nie je hodina...“Na záver blahoželáme Hugovi k jeho dnešným meninám !Kolektív Railtrains.sk

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Ingrida
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 144 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 144

Viac ...