Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Hurvínek si bol pre kamaráta ...

Hurvínek si bol pre kamaráta ...

 
„Hurvínkovi“ M131.1443 začína byť na tratiach troška smutno, preto sa členovia Spoločnosti Považskej Dráhy Žilina rozhodli, že mu zaobstarajú kamaráta v podobe „prívešáka“ Blm. Aj keď jeden je už odstavený v Púchove, na obzore sa objavil iný a hlavne v lepšom technickom stave. Malo to jediný háčik, Blm sa nachádzal na Rendezi v Bratislave ...

 


Kvôli nákladom na prevoz vozu v nákladnom vlaku alebo súkromným prepravcom bolo rozhodnuté, že vozeň si dovezie do Žiliny „hurvínek“. V sobotu, 2.4.2011 o druhej hodine rannej sa M131.1443 vydáva na 159 kilometrovú cestu z Púchova cez Trenčín a Trnavu do Bratislavy ...Slnečné lúče vítajú „hurvínka“ na bratislavskom Rendezi.


Potrebný posun s M262.007, aby sa uvolnil prívesný vozeň.Je večer, krátko pred 17 hodinou a historická súprava sa chystá na cestu do Žiliny. Prívesný vozeň musel byť prehliadnutý, namazali sa nárazníky a ložiskové domce, vyskúšala sa tesnosť a brzda ...V nedeľu ráno krátko po šiestej hodine zastavujeme v stanici Trenčín. Krátka kontrola súpravy, káva a ide sa ďalej ...Náladička v stanici Ilava, čakanie na obehnutie osobným vlakom.Kamže to ideme? Jaj, do Žiliny ....Ďalších 203 kilometrov za nami, „prívešák“ odstavený v žilinskom depe ...... a ideme opäť na trať, tentokrát „len“ do 44 kilometrov vzdialeného PúchovaA sme doma, 406 kilometrov v dvojkoliach, ale bez poruchy a problémov !


BONUS:
Počas našej prítomnosti sa po areáli múzea na Rendezi „preháňala“ mazutka 555.3008, ktorú sme tak zastihli pri prvých metroch vlastnou silou. Krásny stroj, super partia ľudí okolo nej ...A na úplný záver tri mašinky na troch fotografiách ..


V priebehu tohto roku by sa mal prívesný vozeň objavovať spolu s „hurvínkom“ na nostalgických akciách. Držte nám palce


Autor textu a foto : Peter
Sprc :

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Palo
Zaslaný: 15.04.2011 7:13  
Administrátor
Založený: 30.11.2007
Miesto: kúsok od Bratislavy
Príspevkov: 5060
 Re: Hurvínek si bol pre kamaráta ...
Ako pozerám, "Hurvajzovi" sa dlhé trasy zapáčili! A že to zvláda bez problémov, to je určite aj zásluha jeho ošetrovateľov. Určite mu držíme palce, aby mu to vo dvojici nielen slušalo, ale aj dobre šlapalo !
cas


Ingrida
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 138 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 4

Registrovaných: 0
Anonymných: 138

Viac ...