Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Prebúdzanie "Katko – Danky"

Prebúdzanie "Katko – Danky"

 
V dňoch 16. – 17. 4. 2011 sa uskutočnil už jedenásty ročník tradičnej akcie s názvom „Prebúdzanie Katky“. Tak pár fotiek z tejto akcie vám prinášame. Pri prechádzke depom v piatok večer, všetko vyzeralo, že je pripravené na akciu. No akosi v rotunde toho stálo pomenej, než sme boli zvyknutý po minulé roky.

 


Motorové vozne radu 810, 811 a 812 odstavené a pripravené na akciu.S príchodom noci sa naskytla možnosť zvečniť si „Gorilu“, aj keď pri nedostatku svetla.Pod rúškom tmy sa schovávalo prekvapenie v podobe „Danky“, ktorá mala byť predstavená miesto chýbajúcej „Katky“.


S príchodom sobotňajšieho rána, prichádzali aj mimoriadne vlaky z Prešova, Trebišova, Slovenského Nového Mesta. Ale vybral som sa odfotiť mimoriadny vlak z Bratislavy, ktorý bol ťahaný „Albatrosom“, ktorý už z Kysaku šiel bez výpomoci. Nedalo mi neodfotiť vlaky, ktoré šli okolo pri čakaní na „Albatrosa“

A už uháňa s miernym meškaním do Košíc.
Za ním aj požiarny vlak ťahaný rušňom T 478.1201.A nakoniec aj postrk, ktorý robil „Hugo“.
Popri rušňo-paráde a iným akciám prebiehali aj okružné jazdy s „Magdou“.


Ako každý rok, len tento s menšou zmenou sa mohli deti povoziť po depe v otvorenom vagóne za „Dankou“.Okrem historických exponátov sa prišla ukázať aj „Lucia“ (671.002), ktorá sa tešila veľkému záujmu návštevníkov. Veď konečne niečo skutočne nové.Spolu s „Luciou“ sa prišla ukázať aj 840-ka, ktorá je to už dobre známa.Návštevníci si mohli obzrieť aj nevšedné rušne spolu s prekrásnymi obrazmi.„Veľkonočný expres“„Pancierový vlak“


V nedeľu ráno, si mohol každý fotograf odfotiť bez problémov a hlavne bez ľudí vystavené rušne.
K trojici motorákov sa pridala aj 820-ka.Stretnutie generácií.Parné lokomotívy boli počas celej výstavy stredobodom pozornosti.


A tí vytrvalejší si mohli zvečniť „Albatrosa“ pri zbrojení uhlia. Foto: P. Hudec


Pár slov k záveru, aj keď táto akcia mala ďaleko od tých predchádzajúcich, ale bol to obraz súčasnej situácie na železnici. A to, že „Katka“ na akcii nebola, nebol férový ťah dať ju na plagát, ale to na akcii neubralo. Ubralo jej malý počet mašín, ktoré si mohli návštevníci pozrieť. Spoločne dúfajme, že budúci ročník bude lepší.

Autor textu a foto : Ondrei XD
Sprc:

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
DJDG
Zaslaný: 25.04.2011 9:12  
Založený: 27.12.2009
Miesto: Žilina
Príspevkov: 215
 Re: Prebúdzanie "Katko – Danky"
ked som sa dozvedel o tom že Katka nebude na svojom vlastnom prebudeni tak som najskor tomu nechcel verit !! ale ked som prišiel tam a zistil som že tam neni tak ma to dost sklamalo !! ale aspon som si spravil foto vyletik :papa:
Giuseppe
Zaslaný: 25.04.2011 23:10  
Založený: 25.04.2011
Miesto:
Príspevkov: 1
 Re: Prebúdzanie "Katko – Danky"
Pekne fotky a ako tak pozeram Danka dostala nove modre šaty, doteraz mala zeleny nater a Janka bola modra. Tak si to pamatam ako ,, pionier ,, ktory saskoval na pionierskej zeleznici. No co zivot je zmena.
cas


Ingrida
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 135 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 135

Viac ...