Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Nový dopravca REGIO JET štartuje na ŽSR!

Nový dopravca REGIO JET štartuje na ŽSR!

 
V nedávnych mesiacoch bezpochyby všetci železničný profesionáli a aj nadšenci zachytili správu , že súkromná spoločnosť REGIO JET a.s. bude od marca 2012 prevádzkovať osobnú železničnú dopravu na trati Bratislava hl. st. – Komárno.Kontrakt na osobnú železničnú dopravu na trati č. 131 získali od Ministerstva dopravy , výstavby a regionálneho rozvoja na dobu 9 rokov. Spoločnosť REGIO JET a.s. plánuje na uvedenej trati nasadať moderné trojdielne motorové jednotky BOMBARDIER TALENT.

 V dňoch 26.-28.4.2011 boli naplánované prezentačné jazdy pre pozvaných hostí , ako aj pre širokú cestujúcu verejnosť. Počas týchto troch dní sa bude možné s modernou jednotkou Bombardier Talent stretnúť na celom úseku trate č.131 Bratislava-Komárno.V nasledujúcej reportáži Vám priblížime príjazd jednotky VT2.12 na Slovensko a prvú prezentačnú jazdu z Bratislavy do Dunajskej Stredy.Jednotka VT2.12 dorazila na Slovensko 26.4.2011 v skorých ranných hodinách cez pohraničnú stanicu Kúty. Cez českú republiku bola jednotka prepravovaná ako nečinná s príprahovým rušňom Radka Šauera 753.197 , ktorý je až do 28.4.2011 deponovaný v žst. Kúty.Nasledujúce snímky zachytávajú prvé minúty dieselového Talentu v žst. Kúty krátko pred šiestou hodinou rannou....

Rušňová čata pripravuje jednotku na jazdu.Motorová jednotkaVT2.12 vchádza do žst. MalackyV Bratislave pribrala motorová jednotka na svoju palubu VIP cestujúcich , medzi ktorými nechýbal minister DVaRR SR. O 10.50 hod sa vybrala jednotka VT12.12 dopravcu REGIO JET do Dunajskej Stredy na svoju prvú jazdu.Nasledujúce snímky zachytávajú príjazd vlaku REGIO JET do žst. Nové Košariská , kde prebiehalo križovanie s osobný vlakom ZSSK , ktorý smeroval do Bratislavy.


Keďže trať do Dunajskej Stredy vedie dosť ďaleko od štátnej cesty do Dunajskej Stredy nasledujúca snímka sa podarila až keď vlak míňal vchodové návestidlo do stanice Dunajská Streda.Vjazd do Dunajskej StredyRegio Jet prichádza k nástupišťu v Dunajskej Strede.Nasledujúce snímky dokumentujú krátky pobyt jednotky v stanici Dunajská Streda , kde bola v ten deň asi najväčší výskyt politikov na meter štvorcový. Nechýbali Minister životného prostredia, Minister dopravy , podpredseda NR SR , štátny tajomníci a mnoho iných .

Krátko po poludní vyrazila jednotka VT2.12 späť do Bratislavy. Rozlúčkovú snímku s VIP jazdou /už bez ministra/ sa mi podarilo spraviť v staničke Lehnice.


Do štvrtka 28.4.2011 má cestujúca verejnosť možnosť využiť služby súkromného dopravcu na trati medzi Komárnom a Bratislavou za symbolické cestovné 0,50,-EUR. Od marca 2012 sa stane komfortnejšie cestovanie s rýchlejšími a bezpečnejšími vlakmi realitou nie len na tri dni , ale minimálne na 9 rokov...Autor textu a foto : Taurus

Sprc:


Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
marcelino
Zaslaný: 27.04.2011 21:39  
Založený: 15.08.2009
Miesto: Ochodnica / Texas
Príspevkov: 124
 Re: Nový dopravca REGIO JET štartuje na ŽSR!
Som zvedavý, či sa ten skromný - falošný človiečik figeľ pôjde fotiť napríklad aj sem:

>>odkaz (http)<<

:-x :jajo:
cas


Ingrida
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 145 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 0
Anonymných: 145

Viac ...