Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Malý zázrak na trati ŽSR !!!!

Malý zázrak na trati ŽSR !!!!

 
Dnes, v dobe obmedzovania osobnej dopravy na regionálnych tratiach a v dobe vydávania „zákazov nakládky“ štátnou firmou ZSSK Cargo, sa stal takmer malý zázrak. Regionálna trať Šaľa – Neded od 10.12.2010 už len zívala prázdnotou. V tento deň prešiel po trati posledný osobný vlak. Počnúc dňom 15.12.2010 bol aj posledný pár osobných vlakov nahradený autobusovou dopravou. Posledný nákladný vlak po tejto trati prešiel presne 31.12.2008 !!! , áno dobre čítate, 31.12.2008.

 A prečo malý zázrak? pretože po viac ako dvoch rokoch sa na túto trať vrátila nákladná doprava !!!! Dnes 18.06.2011 dorazil o 02.10 hod do železničnej stanice Šaľa nákladný vlak súkromného dopravcu Regio Rail. Jednalo sa o 24 naložených vozňov radu Zaes pre súkromnú firmu. Miesto určenia vykládky - nákladisko Vlčany. Nemožné sa teda naozaj stalo skutočnosťou. Keďže normatív dĺžky takéto vlaky na trati Šaľa – Neded nedovoľuje, súprava bola do Vlčian odtiahnutá na dvakrát. Takže miestny obyvatelia bývajúci popri trati dnes určite utrpeli menší šok, hneď dva nákladné vlaky za jeden deň. A samozrejme jedna sólo jazda rušňa z Vlčian späť do Šale. A že to je naozaj pravda, tak len jedna „pikoška“, keď som stál na jednom nechránenom priecestí tak na mňa spoza plotu kričala postaršia pani , že na čo čakám. Keď som jej povedal , že pôjde nákladný vlak tak sa len usmievala a kričala , že „tu už nechodí vôbec nič. To ste mali vidieť ten pohľad keď tadiaľ prechádzala prvá časť súpravy. Myslel som, že padnem na zadok, pani ostala stáť aj spolu s postarším pánom z otvorenými ústami !!!!! Samozrejme som sa smiechu nezdržal. Takže niekoľko fotografií z premiéri Vám prinášam v krátkom fotoreporte. Podľa vyjadrenia „kompetentných „ ak sa preprava osvedčí , tak by sa mala stať pravidelnou. Takže držme firme Regio Rail palce a nech je takýchto prepráv len a len viacej.
Odstavená súprava 24 vozňov radu Zaes,ráno keď som ju zbadal, ma ani náhodou nenapadlo,že by sa mohlo jednať o nejakú prepravu určenú pre trať Šaľa - Neded, aj keď sa o čomsi takom pošuškávalo už dávnejšietakto to vyzeralo v bývalom nákladišti Diakovce pred prechodom prvého nákladného vlaku po viac ako dvoch rokoch,kedysi bola v pravo od traťovej koľaje jedna manipulačná koľaj, avšak to už dávno nieje pravdapohľad na druhú stranu smerom k Šalia to je on Pn 57045, prvý nákladný vlak na trati po viac ako dvoch rokoch, pomaly bude vchádzať na nechránené priecestie na ktorom som sa tak dobre zabávalna ľavej strane za stromom sa nachádza spomínaná záhrada odkiaľ na mňa kričala postaršia panisúprava vchádza teraz už len do zastávky DiakovceRv 77948 si "razí" cestu trávou, myslím, že toto naozaj nepotrebuje komentár77948 prechádza cez zastávku Diakovce, kdesi v mieste kde sa momentálne nachádza rušeň, bola výhybka odbočujúca na manipulačnú koľaj
pohľad smerom k ŠaliRv 77948 vchádza do železničnej stanice Šaľa a pôjde zapriahať druhú časť vlaku.
Autor foto: Matej MelicherAutor foto: Matej Melicherďalšie nechránené priecestie a ďalšia komická situácia, v čase keď vyšiel z oblúka druhý nákladný vlak zastavilo pred priecestím osobné auto,mladá vodička !!!! sa hneď po zastavení chcela rozbehnúť,nebiť toho, že ju upozorním, tak neviem,neviem ako by to dopadlo, tiež nechápala, že čo za "čudo " sa to vynára z oblúka. Ešteže je rýchlosť pred priecestím znížená na 20 km / hodspomínané nechránené priecestie v obci Tešedíkovo
I.nsl.57045 opúšťa staničku TešedíkovoAutor textu a foto : Bocco

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
710.622
Zaslaný: 18.06.2011 15:22  
Založený: 22.08.2009
Miesto:
Príspevkov: 44
 Re: Malý zázrak na trati ŽSR !!!!
:apl: :apl: :apl: za fotky
:apl: :apl: :apl: Regio Railu za to , že ešte veria v preprave železnicou
Anonym
Zaslaný: 18.06.2011 17:18  
 Re: Malý zázrak na trati ŽSR !!!!
Škoda, že som o tom nevedel, nakoľko som z Nededu tak by som zašiel do Vlčian a niečo pofotil :blomcka: Nevieš náhodou, či bol náklad určený pre firmu JAV-AKC Vlčany?
drjozef
Zaslaný: 18.06.2011 23:00  
Založený: 20.09.2009
Miesto: Zilina
Príspevkov: 29
 Re: Malý zázrak na trati ŽSR !!!!
Bocco jednicka s hviezdickou :kivicek: :papa:
patrikk23
Zaslaný: 18.06.2011 23:01  
Založený: 15.01.2010
Miesto: Košice
Príspevkov: 932
 Re: Malý zázrak na trati ŽSR !!!!
Potešujúca správa a krásne fotky :apl: :apl: :apl: .
Novozamcan
Zaslaný: 19.06.2011 11:54  
Založený: 12.05.2011
Miesto:
Príspevkov: 5
 Re: Malý zázrak na trati ŽSR !!!!
Parádna reportáž! :apl: až sa mi veriť nechcelo :-)
cas


Dobromila
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 106 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 2

Registrovaných: 0
Anonymných: 106

Viac ...