Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Parný “panťák“ na Bratislavských spojkách.

Parný “panťák“ na Bratislavských spojkách.

 
Počas tohtoročného stretnutia parných a historických rušňov RENDEZ 2011 bolo zavedených množstvo mimoriadnych parných vlakov v okolí areálu MDC na Bratislavskom Rendezi, ktoré po oba víkendové dni využilo množstvo návštevníkov.

 


Medzi výstavným areálom priestoroch rušňového depa Bratislava Východné a Bratislavskou hlavnou stanicou premávali spojené motorové vozne radu M 131.1 a po Bratislavských spojkách v úseku Rača – Vajnory – Nové Mesto –Rača boli zavedené vlaky v čele s parnými rušňami. Počas soboty a nedele sa v na mimoriadnych parných vlakoch vystriedali takmer všetky parné rušne, ktoré zavítali na toto každoročné stretnutie. Keďže som bol počas víkendu pracovné vyťažený, našiel som si priestor na fotografovanie mimoriadnych vlakov až v nedeľu podvečer. Podarilo sa mi zachytiť symbolicky posledný parný vlak vypravený v rámci akcie RENDEZ 2011 v čele so Zvolenským býčkom 422.0108 a rušňom 331.037 ktorá je v opatere Bratislavských nadšencov. Nasledujúce snímky sú z traťového úseku Bratislava Východné – Rača – Vajnory – Predmestie -Nové Mesto – ÚNS – Petržalka.Rušeň 331.037 vyťahuje súpravu historických vozňov z areálu MDC do stanice BA-Rača. Súprava je veľmi slušne obsadená cestujúcimi.Pri vjazde do Rače pomáha zozadu aj Zvolenský býček...


Parnému vlaku sekunduje požiarny vláčik s dvojicou rušňov T458.1141 a T466.0253Rozjazd býčka z Rače do Vajnor.Prejazd parného vlaku popri Novom depe.Vjazd býčka so súpravou do Bratislavských Vajnor.Krátky pobyt vo Vajnoroch využila posádka rušňa ja na kontrolu pojazdu. Z Vajnor do Petržalky je v čele vlaku Bratislavská 331.037.A znovu prejazd parného vlaku popri Novom depe, avšak z južnej strany.Popri Novom depe je na postrku zvolenský býček.Požiarny vlak čaká na východnom na odjazd parného vlaku z Vajnor , keďže od východného je vo Vajnoroch k dispozícii len je koľaj.Výjazd zo stanice Nové Mesto popri Ivánskej ceste.Prejazd cez najnebezpečnejšie a najkomplikovanejšie bratislavské priecestie na Ivánskej ceste.Zvolenský býček výdatne pomáha na postrku.a nakoniec som si posvietil na parný „panťáčik“ pri vjazde do Petržalky.V Bratislavskej Petržalke som sa musel s parným vláčikom rozlúčiť, ale dúfam, že som Vám aspoň trošku priblížil atmosféru jazdy parného vlaku po Bratislavských spojkách.


Autor textu a foto : Taurus

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
iron77
Zaslaný: 08.07.2011 16:26  
Založený: 19.06.2011
Miesto: Poprad
Príspevkov: 1198
 Re: Parný “panťák“ na Bratislavských spojkách.
Krásna akcia a ešte krajšie fotky!!!
Výjazd zo stanice Nové Mesto popri Ivánskej ceste som chvíľu váhal, či sa nejedná a modelovú železnicu. Krásny záber!!! :apl:
cas


Alexander
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 40 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 5

Registrovaných: 1
Anonymných: 39

Mik-trainfoto, Viac ...