Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Dovolenkové návraty. Praha. Praha ? Praha !

Dovolenkové návraty. Praha. Praha ? Praha !

 
Časť piata : Troška nostalgie a návšteva múzea...

Prešli sme do piateho, predposledného pokračovania dovolenkových návratov z Prahy, ktoré Vám možno dajú malý námet na výlet či návštevu tohto zaujímavého mesta. V minulom rozprávaní sme boli v Drážďanoch a tak po takom výlete sa určite oplatí ešte trošku oddychovať. Preto, čo keby sme sa pozreli do nejakého múzea s dopravnou tematikou ?

 Samozrejme, hneď ako prvé napadne každého z nás návšteva Národného technického múzea, ktoré som navštívil aj ja. Je to možno vec názoru, ale očakával som od neho, s prihliadnutím aj na výšku vstupného, viac. Ak by ste sa sem chystali, nečakajte tu žiadne veľké expozície zo železničnej dopravy, skôr si tu prídu na svoje fanúšikovia osobných automobilov a motoriek. Ak teda železnicu, tak jedine v známom múzeu Lužná u Rakovníka !V mojom prípade ma zaujíma aj mestská hromadná doprava, ktorá je v Prahe veľmi zaujímavá a pestrá. Počas prechádzok Prahou som zazrel historickú električku, ktorá jazdí z vozovne Střešovice cez centrum na Výstaviště a dovezie Vás vlastne do vozovne, v ktorej je ukrytá naozaj pestrá a zaujímava expozícia vozidiel MHD. Vstupné tu nieje vysoké a určite si tam každý príde na svoje ! Možno len v tichosti závidieť, že podobnú zbierku neuvidíme napríklad v Bratislave. Nemá zmysel viac o tom písať, pozrite si nasledujúce fotografie a posúďte sami, či mám pravdu...

Okrem múzea sa dá po Prahe či v jeho blízkom okolí previesť historickým motorovým vozňom. Je to buď známy „Pražský motoráček“, či „Podlipanský motoráček“. V podstate ide o zaujímavo trasované jazdy, na ktorých hraje hlavnú úlohu nostalgia v podobe motorového vozňa M 262.0. Počas mojich potuliek som náhodou natrafil na druhý popisovaný, ktorý som so šťastím fotografoval pri posune v Lysej nad Labem, kde vďaka pár minútovému pobytu som mohol vybehnúť z „Elefanta“, druhý krát som ho stretol o dve hodiny neskôr v stanici Poděbrady.Prešli sme trošku nostalgiou a pred nami je už posledný, záverečný diel našich návratov. Takže nasleduje ďalších sedem dní, či jeden týždeň, po ktorom sa tu všetci, aspoň dúfam, opäť stretneme !


Text a foto : Palo

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Kristián
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 93 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 6

Registrovaných: 0
Anonymných: 93

Viac ...