Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ... > Jazda Mikulášskeho vlaku po Zvolenských spojkách: (sobota 3. decembra 2011)

Jazda Mikulášskeho vlaku po Zvolenských spojkách: (sobota 3. decembra 2011)

 
„V predvečer sviatku sv. Mikuláša si deti s iskierkou v očiach ukladajú vyčistené čižmičky do oblokov a s napätím čakajú na to, čo sa stane. Nevedia sa dočkať chvíle príchodu sv. Mikuláša. V mysli si opakujú slová milej básničky alebo pospevujú pesničku, ktorou sa chcú pochváliť vzácnej návšteve. Žiarivými očkami pozerajú von oknom na oblohu plnú jagavých hviezd a netrpezlivo čakajú. „Kedy už príde?“, znejú naliehavé otázky.

 


Jemné zvonenie zvončeka v diaľke znásobuje detskú nedočkavosť. Konečne prichádza vytúžená chvíľa. Radosť detí sa mieša s očakávaním i štipkou strachu. Dobrosrdečný starček s bradou, ktorá prezrádza jeho nekonečnú múdrosť a láskavými očami, nikdy neprichádza sám. Spoločnosť mu robia dvaja pomocníci – čert zamastený od sadzí a prekrásny anjel. Najčastejšie pomáhajú sv. Mikulášovi niesť ťažký mešec plný sladkých prekvapení.“


Tak takúto nefalšovanú Mikulášsku atmosféru môžete vo Zvolene po troch rokoch opäť zažiť aj Vy. Už v sobotu 3. 12.2011, kedy pre Vás a Vaše ratolesti pripravil Zvolenský Klub historickej techniky v spolupráci so ŽSR v priebehu celého dňa mimoriadne jazdy Mikulášskeho historického parného vlaku jazdiaceho po „Zvolenských spojkách“. Vlak pri svojej cca 40 min jazde navštívi stanice Zvolen mesto (malá stanica) a Zvolen nákladná st. (nazývaná tiež aj stará stanica), aby sa opäť vrátil do svojho východzieho miesta Zvolena hlavnej (veľkej) stanice. Počas jazdy bude vlakom prechádzať Mikuláš s anjelom a čertom, ktorí dobrým deťom rozdajú sladké odmeny. O teplo v historických drevených vozňoch sa postará parné kúrenie, v bufetovom vozni bude možnosť zájsť na horúci punč, či vianočne pečivo. Vlak bude počas celého dňa premávať zadarmo. A keď sa večer mesto ponorí do tmy, náš vlak sa rozsvieti miliónmi maličkých žiaroviek, ktoré pri podvečerných jazdách Mikulášskeho vlaku naplno prejavia romantiku tohto dňa.
Autori textu: Mgr. Miroslava Miková a KHT.

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
cas


Miloš
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 58 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 9

Registrovaných: 0
Anonymných: 58

Viac ...