Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Zo zahraničných tratí > Krátka návšteva na Arlbergbahn

Krátka návšteva na Arlbergbahn

 
Už počas leta ma niekoľko krát Paľo podpichol , že by bolo celkom zaujímavé navštíviť jednu z najkrajších a najťažších tratí v Rakúsku – ARLBERGBAHN.Keďže som mal na štvrtok 8.decembra 2011 naplánované pracovné povinnosti neďaleko rakúskeho mesta Innsbruck rozhodol som sa navštíviť tento nádherný kúsok Álp.Urobiť niekoľko záberov ma motivovala informácia o počasí , ktorá hovorila , že v tejto časti napadol prvý sneh v tohto ročnej zime.

 


Skoro ráno som sa vybral z Bratislavy a po piatich hodinách som dorazil do mestečka Kufstein , ktoré ešte nepatrí na spomínanú trať ARLBERGBAHN , ale je to nepochybne atraktívne miesto na fotenie.Odchod nákladného vlaku zo stanice Kufstein. Na snímke nemohol chýbať miestny hrad , ktorý je dominantou celého mesta.

Z Kufsteinu nasledoval presun do Innsbrucku. V úseku Kufstein – Worgl som vyfotografoval najskôr regionálny vlak z Innsbrucku do Kufsteinu , potom OBB-DB EC vlak z Mníchova do Verony a ako posledný na tomto mieste som zachytil dvojicu RAILJETov smerujúcich do Viedne.
Potom nasledoval presun na najkrajší úsek spomínanej trate ARLBERGBAHN.Trať Innsbruck –Bludenz - Bregenz spolu s diaľnicou lemuje nádhernú alpskú prírodu.Samotná Arlbergbahn je dlhá 136 km. Dominantou trate je vrcholový Arlberg tunel v dĺžke viac ako 10km.


Keďže počas mojej návštevy na Arlbergbahn bol v Rakúsku štátny sviatok bola intenzita nákladnej dopravy mizivá. Ako prvý sa mi pred objektív v staničke Flirsch dostal Railjet OBB smerujúci z Bregenzu do Viedne zložený z dvoch jednotiek. Budova miestnej staničky je postavená v tradičnom štýle , ktorý zodpovedá miestnej architektúre.A ešte zo zadu...

Keďže nasledovala podľa cestovného poriadku v doprave krátka prestávka , presunul som sa cez St. Anton a.Arlberg do staničky Langen am Arlberg , kde mi výpravca potvrdil , že vďaka štátnemu sviatku je popoludní v pláne len jeden nákladný vlak.
Keďže mi ostávalo trošku času a a svetla bolo menej a menej presunul som sa do obce Braz , ktorá je známa svojim nádherným oblúkom , ktorý je vedený na vysokom násype.Tu som si postupne odfotil :


Nákladný vlak z Bludenzu do Innsbrucku v čele s rušňami 1116 a 1044.
Dvojica Railjetov opustila stanicu Braz a smeruje do Viedne.OBB EC v čele s taurusom 1116 ukrajuje posledné kilometre na svojej ceste z Viedne do Bregenzu pred staničkou Braz.Keďže bol čas na presun vybral som si ako nasledovné miesto výjazd z Bludenzu smerom na Innsbruck.Na snímke vychádza tandem taurusov v čele EC zo stanice Bludenz smerom do Innsbrucku.Ešte som v tento deň chcel navštíviť moju obľúbenú nemeckú staničku LINDAU , ktorá sa nachádza v ostrovnej časti mestečka , ktoré sa nachádza pri Bodamskom jazere.V posledných lúčoch zapadajúceho slnka som si stihol odfotografovať odchádzajúci osobný vlak v čele s motorovou lokomotívou radu 218 DB.V tejto oblasti dominujú rušne radu 218 DB nielen v osobnej doprave , ale aj pri vozbe medzinárodných rýchlikov a expresov. Na snímke odstupuje tandem rušňov radu 218 DB do depa po dovezení medzinárodného vlaku EC z Mníchova.


Dúfam , že sa Vám môj krátky fotoreport páčil a dúfam , že v budúcnosti sa budem môcť s Vami ešte podeliť o zábery z tejto prekrásnej trate.


Autor textu a foto: Taurus

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Anonym
Zaslaný: 04.01.2012 12:59  
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
Náááádhera,fotené z veľkým citom. Normálne závidím rakúskym rušnovodičom že jazdia na takýchto tratiach-radosť chodiť do roboty.
Marián má v tebe veľkého konkurenta.
Rocker
Zaslaný: 04.01.2012 14:25  
Založený: 18.07.2011
Miesto: Trenčín
Príspevkov: 36
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
Jaaaj to je kráása!! :kvetinka:
volod
Zaslaný: 04.01.2012 16:37  
Spolupracovník
Založený: 16.02.2010
Miesto: Bratislava
Príspevkov: 23904
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
Krajina ako z rozprávky. Fakt sa tam rušňovodiči musia tešiť chodiť do práce.
demo
Zaslaný: 04.01.2012 17:29  
Založený: 22.09.2009
Miesto:
Príspevkov: 19
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
Tirolsko a Vorarlbersko sú všeobecne asi najkrajšie časti Rakúska. V roku 2011 som sa tam bohužiaľ nedostal, ale dúfam že tento rok to stihnem napraviť....
eminem
Zaslaný: 04.01.2012 22:29  
Spolupracovník
Založený: 02.07.2009
Miesto: Trnava
Príspevkov: 12345
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
určite zaujímavé fotky z krásnej prírody......ale pre tých čo sa tešia do práce v Alpách, verte že by ste sa tešili do práce aj do pražského metra, keby ste zarábali trojnásobok toho čo zarábate u nás :papa:
montoya
Zaslaný: 05.01.2012 15:39  
Založený: 31.08.2009
Miesto:
Príspevkov: 554
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
tých prvých 5 foto je nádherných
Maarek
Zaslaný: 06.01.2012 23:19  
Spolupracovník
Založený: 25.06.2010
Miesto: České Budějovice
Príspevkov: 4328
 Re: Krátka návšteva na Arlbergbahn.
Prekrásna príroda,nádherne tam vidno ako ladí železnica s prírodou rakúskych álp :kvetinka:
cas


Róbert
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 25 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 4

Registrovaných: 0
Anonymných: 25

Viac ...