Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Mimoriadnosť na trati Trnava – Šelpice...

Mimoriadnosť na trati Trnava – Šelpice...

 
Dňa 21.12.2011 v dopoludňajších hodinách prišlo k strhnutiu trolejového vedenia na trati Trnava-Kúty zhruba asi v dĺžke cca 500 m. Konkrétne od zastávky Trnava-predmestie až po výhybňu Nemčanka. Oprava bude trvať až do poobednajších hodín, preto bude lepšie na Hrbatú necestovať vlakom. Ak chcete vedieť viac, pozrite si pár foto-bleskoviek.

 Už prejazdom cez mesto som vedel že dačo nieje v poriadku. Cestu k železničnému priecestiu ktoré križuje hlavnú výpadovku z Trnavy smer Senica lemovali policajné hliadky a hasičské vozidlá. Napriek tomu sa mi podarilo nastať sa až sem.


Práve som zastihol MVTV z Jablonického OTVéčka, ktoré malo už nahodenú skratovačku z poškodenej časti troleja od Nemčanky. Ovisnutá konzola ich nepustila ďalej, a tak sa na druhý koniec poškodeného troleja na zástavku Trnava-Predmestie za účelom nasadenia skratu pochodovalo pešo.

Tu som zdokumentoval poškodenie troleja a jeho zaistenie za oblúkom na výhybni Nemčanka

Po nasadení skratovacích tyčí bola automobilová prevádzka okolo 11.30hod obnovenáPráce na oprave začali od výhybne Nemčanka


A tu máme vinníka strhnutého trolejového vedenia. Auto pravdepodobne narýchlo prevážalo unimobunku z práve dokončeného cestného nadjazdu. Na vysvetlenie prečo sa pod trolej nezmestil dodám len to, že vodič mal rameno počas jazdy zdvihnuté hore na unimobunke. Bolo to preto, aby sa mu „zvláštne“ naložená unimobunka neprevážila dozadu.A na záver zdokumentovanie „devastačných“ účinkov 25kV AC. Tu je opálená(začiernená) strana ramena.Na porovnanie neopálená strana mechanickej rukyA cez túto pneumatiku si prúd našiel cestu späť do napájacej stanice. Podľa mojich informácií sa nikto nezranil. No aj tu sa potvrdilo že „práce chvatná=málo platná“ a stavebnej firme sa asi takýmto postupom skutočne nepodarí stavenisko upratať ani do Vianoc.Autor textu a foto: eminem

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
erikmir
Zaslaný: 21.12.2011 17:17  
Založený: 08.11.2011
Miesto: Kúty
Príspevkov: 57
 Re: Mimoriadnosť na trati Trnava – Šelpice...
Skvelá reportáž, aspoň viem prečo som v Senici čakal 30 min. A takisto ma potešili aj fotografie z opráv.
suflo
Zaslaný: 22.12.2011 23:05  
Založený: 09.03.2011
Miesto: Bratislava-Vrakuňa
Príspevkov: 13280
 Re: Mimoriadnosť na trati Trnava – Šelpice...
Mimoriadna aktualita, pracujem s VN napätí a do konca som mal tú možnosť pracovať na zariadeniach 110KV (rozvodňa a trafo kobky) takže viem aké následky zanechá takéto napätie :flower: :flower: :flower: :flower: . Aj u nás nastane občas mimoriadna udalosť.
cas


Karolína
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 36 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 5

Registrovaných: 0
Anonymných: 36

Viac ...