Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Fotografia na nedeľu > "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.

"BARDOTKA" na oravskom manipuláku.

 
Orava ?– áno.Trvalo to skutočne viac ako štyri desaťročia, kým som sa do tohto prekrásneho kúta Slovenska dostal.V mladosti som o Orave vedel len to,že je tam veľká Oravská priehrada a že tam niekde v TESLE vyrobili náš prvý rodinný čiernobiely a potom aj farebný televízor. Pretože fotografickej inšpirácie na weboch som našiel pomenej ako z iných tratí, išiel som sem viac-menej na slepo. Musel som sa na akciu pripraviť hlavne podľa turistických máp.

 

Na moje prekvapenie Orava ako región neumožňuje len zimné športové vyžitie, ale poskytuje potešenie aj pre letných športovcov. Na svoje si tu prídu hlavne cyklisti, ktorých tu privíta množstvo zaujímavých cyklotrás. Vodáci si tu tiež môžu dosýta vychutnať vodnú plochu Oravskej priehrady a či rieky Orava. Ja som tentokrát kajak nechal doma a venoval som sa len železničnej fotografii. A dobre som urobil.


Presný čas manipuláku som sa nedozvedel ani v dopravnej kancelárii . Ale vravím si, že ak sa postavím pred Dolný Kubín, nič tým nepokazím. Veď tam budú určite posunovať a tak sa stihnem presunúť na ďalší fotoflek.


Z nadjazdu nad Oravským Podzámkom mi bolo jasné že sa bude posunovať aj tu ale nepriaznivá poloha slnka a túžba skúsiť niečo neokukané ma zahnala až do Sedliackej Dubovej. Oblaky to síce trošku pokazili, ale Bardotka poteší i keby pršalo.Protiidúci osobák sa s manipulákom križoval v Dlhej nad Oravou a to mi pomohlo Bardotku opäť predbehnúť. Narýchlo som našiel len tento fotoflek s kostolíkom.Ale dalo sa tu fotiť aj zo zaduPo posunovacích prácach v Trstennej sa manipulák vracal späť do Kraľovian. Pribral záťaž v Podbieli a pokračoval smerom do Dlhej nad Oravou.Ja som si ho na záver dňa odchytil pred zastávkou Krivá.Dúfam že sa Vám páči aj táto alternatívna kompozícia a verím že oravský manipulák bude pre Vás inšpiráciou zájsť s fotoaparátom trošku ďalej aj za Kraľoviansky tunel. Nabudúce sa ešte pozrieme na osobnú dopravu na Orave.


Autor textu a foto: eminem

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
Alex
Zaslaný: 26.08.2012 0:05  
Založený: 22.02.2012
Miesto: Tesárske Mlyňany
Príspevkov: 462
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
Pekná reportáž ako aj fotky:)jednoducho super :super2:
cernovec
Zaslaný: 26.08.2012 7:35  
Založený: 01.09.2011
Miesto:
Príspevkov: 328
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
neokukané fleky ,nádherná oravská príroda.Táto bardotka po reorganizácii carga pravidelne postáva v Ružomberku a zbrojiť chodí do žiliny.Okrem tejto aj 751-112,037 a aj zo tri rušne radu 742
lajos
Zaslaný: 26.08.2012 21:16  
Administrátor
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 13875
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
Radost pohledět !
Dnes je v nákladce na Oravě bída, ale před dekádou bylo normální, že jedna "cecaňa" vezla Mn vlak z Kraľovan do Trstenej, druhá jela protiběžně, třetí vezla pár Mn vlaků Kra - Oravský Podzámok (Medzibrodie) - Kra, a do toho se montovala ještě čtvrtá, která vezla rodělený separát s koksem do Medzibrodia....
Díky za ten zbytek, co tam zůstal.
Maros21
Zaslaný: 27.08.2012 7:29  
Založený: 29.08.2009
Miesto:
Príspevkov: 1323
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
Miňo, vskutku si dovolím tvrdiť, že toto je niečo nové, parádne! Som to zlupol na jeden dych. Reportáží z lokálok a dupľom tých, ktoré sú venované Mn vozbe, je ako šafranu, takže si ma mega potešil. :super1: :super1: :klanacka: :kvetinka: Krásne zábery, veľmi pekne zvolené miesta, naozaj neopozerané.
Garin
Zaslaný: 31.08.2012 11:54  
Založený: 02.09.2009
Miesto:
Príspevkov: 32
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
eminem: Pekná fotoreportáž. Tých neopozeraných miest je na Orave neúrekom. Včera som sa tam opäť potuloval a obchádzal kopce pozdĺž trate... :flower:
Maarek
Zaslaný: 11.09.2012 16:04  
Spolupracovník
Založený: 25.06.2010
Miesto: České Budějovice
Príspevkov: 4348
 Re: "BARDOTKA" na oravskom manipuláku.
Krásna reportáž,Milan :bingo:
cas


Timotej
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 109 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 109

Viac ...