Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Fotografia na nedeľu > Kamera, klapka – alebo s komparzom na fotovačke po tretie....

Kamera, klapka – alebo s komparzom na fotovačke po tretie....

 
Prázdninové dni mi umožnili vznik akéhosi nezávislého fotoseríálu s jednoročnou periodicitou. V neposlednej rade mi ku vzniku seriálu pomáhajú vždy poľnohospodári, ktorí cez prázdniny po žatve polia pekne upracú a tak sa dá po nich jazdiť aj autom. Je to pre mňa dôležité, nakoľko sa s deťmi dosť zle prebehuje cez koridor a musím ich priviesť autom vždy až na fotoflek. A tak po prvej časti „Traja s jednou zrkadlovkou“, druhej časti „Keď sú chlapi sami doma“ mohla vzniknúť aj táto tretia „Kamera,klapka..“, ktorá dokumentuje zábery urobené výlučne našou rodinnou trojicou.

 
Pôvodný zámer ako stráviť prázdninové dni s deťmi malo byť dokumentovanie žehličkového manipulačného vlaku. Niečo sa podarilo v Pezinku.Nie vždy nám ale vyšlo počasie, sem tam nám plány pokazili aj nejaké tie detské choroby, preto sme museli často vymyslieť náhradný program.


Niekedy nás prekvapilo aj chladné počasie, preto som musel narýchlo improvizovať. Kostýmové skúšky v Trnovci a Šenkviciach dopadli na výbornú a tak nám nič nebránilo vyskúšať si to naostro.Vôbec sme nevedeli aký bude scenár a možno práve preto nás to zo začiatku bavilo.Potom prichádzala postupne únava aj na režiséra.A končilo to totálnou unudenosť komparzistov.


Po obedňajšom spánku a výmene kostýmov sme pokračovali aj druhým dejstvom v štýle „kamera-klapka-po tretie“.

Tu je dôkaz že nežnejšie pohlavie buď viacej vydrží alebo sa oveľa radšej predvádza pred objektívom ako chlapi. Tí si zatiaľ odskočili s režisérom na pivo, pardón-čaj.Na záver dňa drobná zmena kompozície z dôvodu využitia posledných lúčov slnka.


Som si vedomý mnohých kompozičných nedostatkov a chýb na prezentovaných záberoch, ale verte tomu že pracovať s komparzom vôbec nieje ľahké. Človek musí na pľace bojovať aj s takými maličkosťami ktoré na fotkách nevidno a to mravce, muchy, jašterice, hady a pod. Mnoho vecí človek zistí až doma že sa dali urobiť lepšie. No čo už. Ak budete trpezliví a vydržíte do ďalších letných prázdnin, pokúsim sa v ďalšej časti chýb vyvarovať.


Text a foto: eminem

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
michalBA
Zaslaný: 02.09.2012 10:26  
Založený: 29.02.2012
Miesto: Bratislava
Príspevkov: 13455
 Re: Kamera, klapka – alebo s komparzom na fotovačke po ...
Mne sa to veľmi páči! :) Aj fotky sú krásne aj keď sú chyby ale to je jedinečnosť záberu že taký už nebude :)
mathew
Zaslaný: 02.09.2012 19:42  
Založený: 10.07.2012
Miesto:
Príspevkov: 5146
 Re: Kamera, klapka – alebo s komparzom na fotovačke po ...
:klanacka: Je to utešené Milan a tí z nás, ktorí máme potomstvo, chápeme celé režisérovo bremeno.. :lol: A firemné tričká.., vďaka za ne, keď tak dobre poslúžia... :super2: Ďakujem za parádny príspevok.. :papa:
cas


Timotej
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
ČD Cargo a.s.

KHT Zvolen

Železniční magazín

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 77 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 7

Registrovaných: 0
Anonymných: 77

Viac ...