Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Z tratí ŽSR a SŽDC > Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku

Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku

 
Po pol roku som sa na Oravu opäť vrátil s fotoaparátom. Dôvodom bola krásna oravská príroda a cieľom bol manipulák s Bardotkou 751.191-kou na čele. Termín fotovačky som si naplánoval na skorú jeseň, kedy sa v okolitej zeleni začala objavovať aj žltá a červená farba. Zameral som sa hlavne na nové miesta ale nevyhol som sa ani tým, ktoré som navštívil v lete. A tak si s odstupom času môžeme porovnať letné a jesenné verzie fotiek so známou Bardotkou.

 Ideálne počasie som zrovna nevystihol. Ten ranný dážď v Kraľovanoch bol skutočne deprimujúci. Napriek tomu som veril, že sa v priebehu dňa vyčasí.Zo staničných nástupíšť fotím len výnimočne a práve vďaka škaredému počasiu som si to mohol vyskúšať. Pri prvom nástrele sa zdalo že manipulák bude mať 5-6 vozňov.Po príchode ranného osobáku som neodolal zdokumentovať si Bardotku s Mandarínkou 811.013-kou opäť z nástupišťa.. Veď kto vie, dokedy bude nosiť tento kabát?Na priecestí pri Kraľovany-zastávka som sa prepočítal. Predpokladal som, že si Bardotka povezie 5-6 vozňov, ktoré som videl v stanici. Avšak ona si so sebou zobrala aj polovici uhoľného vlaku odstaveného v Kraľovanoch a tak sa mi vlak do záberu nezmestil v celej jeho dĺžke a kráse. Nevadí, zvuk to bol parádny. Nasadám do auta a oravská naháňačka sa môže začať.Pripravený fotoflek pri Párnici som nepoužil, pretože vlak nezastavil. A tak som ho dohnal až na známom mieste pri jabloni pred Dolným Kubínom.Do Mokrade som odbočil zbytočne, pretože vlak na moju smolu nezastavil ani v Dolnom Kubíne a pokračoval ďalej. Nechcel som premárniť šancu na fotohalt v Oravskom Podzámku, ktorý som pri letnej fotovačke vďake ostrému protisvetlu opomenul. Dnes pri totálne zatiahnutej a upršanej oblohe boli podmienky vcelku prijateľné. Prvá fotka bola pri vjazde do stanice.Nasledoval posun pri staničnej budove..........a posun pod Oravským Podzámkom.Fúkanie krátkej súpravy som využil na presun do Sedliackej Dukovej. Poľnohospodári boli ku mne zhovievaví a tak sa mi zamýšľaný zámer podaril.

Obloha bez slnka mi umožnila pofotiť jeseň pri Dlhej nad Oravou. V Podbieli manipulák išiel na prechod a tak ma z dlhej stíhacej jazdy bolela už krčná chrbtica. Bol stále odo mňa „vľavo vbok“.Nakoniec som ho dohnal pred Tvrdošínom. Nasledovalo mierne blúdenie mestskými uličkami ale nebolo sa za čím ponáhľať.V Tvrdošíne nasledoval staničný posun. Kto by si pomyslel, že človek dokonca v októbri nafotí „vlak a kombajn“. Keď sa darí, tak sa darí, že MAJO!Posun pokračuje a tak fotím ďalej.Nasleduje chvíľa odpočinku pre Bardotku a obedňajšia pauza pre vlakovú čatu. Čaká sa na protiidúci osobák z Trstennej. Zoznamujem sa s posádkou a zisťujem, že ďalej sa pokračuje bez záťaže. No škoda.


Napriek tomu som neodolal a vybehol som na trať medzi Tvrdošín a Trstenú. Veď u mňa doma podobné zábery či už so záťažou alebo bez nej neurobím. Aspoň som si to tu trošku poobzeral a tak som sa pripravil na prípadnú budúcu akciu.Na záver ešte jedna fotka na koncové svetlá, ktorou sa lúčim s vlakovou čatu. Touto cestou im ďakujem, že napriek upršanému počasiu som s nimi a s Bardotkou strávil príjemný deň. Dúfam, že sa opäť uvidíme pri fotení zimnej verzie oravského manipuláku.Autor textu a foto: eminem

Verzia pre tlač Pošli priateľovi
Komentáre
Zobrazenie:
Názory sa nemusia sa zhodovať s názorom redakcie. Redakcia za ne nepreberá zodpovednosť
MAJO771
Zaslaný: 14.12.2012 17:39  
Založený: 23.07.2009
Miesto: HLOHOVEC
Príspevkov: 16722
 Re: Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku
:number one: :super1: :super2:
sa Ti opäť zadarilo. tak ako hovoríš ktoby čakal v októbri, že sa mu podarí urobiť fotka vlaku s kombajnom :-D ale priznám sa že tento krát by bola premňa cennejšia fotka vlaku s Oravským Podzámkom ako sa to podarilo v Tvojom prípade+ foto s kostolíkom. pekne sa Ti podarilo ponaháňať tú 751 191 o ktorej môžem potvrdiť, že má krásny zvuk. no čo dodať na záver... nabudúce idem stebou :papa:
Maros21
Zaslaný: 14.12.2012 21:00  
Založený: 29.08.2009
Miesto:
Príspevkov: 1321
 Re: Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku
Miňo, parádička! Opäť sme si potrvdili heslo, že fotiť, a fajne fotiť, sa dá i za zamračeného počasia, a to dokonca i tam, kde by to za Slnka nešlo. Výborne, také živé oravské fotečky, tá Sedliacka Dubová sa mi veľmi páči, spolužiačka Tánička, čoby obyvateľka tejto obce, by sa veľmi potešila :-) Vďaka, radím si to medzi inšpirácie na neskoršie časy :super1: :super1:
lajos
Zaslaný: 14.12.2012 21:27  
Administrátor
Založený: 01.07.2009
Miesto:
Príspevkov: 13283
 Re: Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku
Milane: moc dobré ! Setkání s pořádně zamračenými stroji na Oravě jsem zažil jen 2 x, a v obou případech to bylo hodně příjemné a přínosné.
Pěkně pojaté. Cením odvahu fotit v ne zrovna ideálním počasí, řadu lidí to odradí. Kdo se odradit nenechá, pořídí záběry, které jindy zrovna nejdou :number one:
Podzimní barvičky samozřejme dokonaly své kouzlo :emo03:
JuRa736
Zaslaný: 15.12.2012 6:43  
Založený: 11.07.2009
Miesto: Fiľakovo
Príspevkov: 3525
 Re: Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku
:super1: :super1: :number one:
Somatko
Zaslaný: 16.12.2012 8:15  
Založený: 08.11.2011
Miesto: Banská Bystrica
Príspevkov: 4004
 Re: Jesenná verzia BARDOTKY 751.191 na Oravskom manipuláku
Nádhera :super1: fotky sú krásne a myslím, že počasie ti hralo do kariet :number one:
cas


Viktor
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 29 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 3

Registrovaných: 0
Anonymných: 29

Viac ...