Domovská stránka Obrazom a slovom Aktuálne - stručne Fotogaléria
 
Pokročilé vyhľadávanie
 
RSS
Prihlásenie
Prihlasovacie meno: Heslo:
Obrazom aj slovom
Obrazom aj slovom > Na voľné chvíle ...
« 1 (2) 3 4 5 ... 17 »

RegioJet vypraví v sobotu 24. februára v Bratislave špeciálny vlak....

21.02.2018 16:10 (1421 Zobrazení)
 
...ktorý odvezie cestujúcich po tratiach, po ktorých sa vlakom bežne neodvezú.

Vlak odvezie cestujúcich aj cez Prístavný most do Petržalky. Pre železničných nadšencov pripravil RegioJet súťaž o najlepšiu fotografiu. Vyhrať môžu voľný cestovný lístok na vlak do Prahy. RegioJet vypraví v spolupráci Klubom priateľov železníc pri Žilinskej univerzite špeciálny vlak, ktorý odvezie záujemcov po bratislavských tratiach, po ktorých sa dnes už cestujúci vlakom neodvezú.Účastníci akcie tak majú jedinečnú možnosť vrátiť sa späť v čase a vyskúšať si, aké bolo cestovanie v časoch, keď premávali osobné vlaky z centra hlavného mesta cez Prístavný most do Petržalky.
Autor: admin  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentáre
 

Trojkráľový výlet za hranice bežných dní

12.02.2018 0:00 (1903 Zobrazení)
 
Zdravím Vás milí železniční priatelia pri mojej ďalšej krátkej reportáži z niekoľkých miest, ktoré som navštívil krátko po oslave príchodu Nového roku. Dnes sa spolu pozrieme na moju návštevu Rusoviec, maďarskej Rajky a Hegyeshalomu.
Autor: kvixo  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 3
 

Vianočné pozdravy - PF 2018

31.12.2017 19:30 (2572 Zobrazení)
 
Vážení priatelia a návštevníci našich webových stránok,rok sa s rokom zišiel a máme tu opäť magický dátum 24.12. Sú Vianoce, pre mnohých najkrajšia časť roka, jeden zo symbolov našej kresťanskej kultúry. Rozvoniavajú cukrovinky a štedrovečerná večera, rozžiari sa vianočný stromček a detské oči, plné radosti pri rozbaľovaní darčekov. Je to čarovný čas, ktorý trávime spolu so svojimi blízkymi. Čas rozjímania, zmierenia a spomienok na priateľov aj na tých, ktorí už nemôžu byť s nami. Sme radi, že si maličké miesto u Vás našli aj webové stránky railtrains.sk. Aktualizované o 31.12. o 22:55 hod.
Autor: Railtrains.sk  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentáre
 

Pozvánka na Slavnosti vína a památek v Uherském Hradišti

07.09.2017 0:00 (1471 Zobrazení)
 
Po roce se 9. 9. 2017 opět konají už XI. Slavnosti vína a památek v Uherském Hradišti, přičemž tradiční kulturní program bude obohacen o jízdy historických vlaků a některé osobní vlaky budou odpovídajícím způsobem posíleny.
Autor: lajos  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentáre
 

Dovolenka v Čechách 2017, alebo...

04.09.2017 0:00 (2647 Zobrazení)
 
... malá exkurzia do LD Teplice.

Po ročnej pauze som sa opäť vybral na dovolenku do Českej republiky. Po zvážení možností som sa rozhodol pre obvyklé spojenie cez Púchov do Prahy a odtiaľ do Teplíc v Čechách. Cesta ubehla celkom rýchlo a krátko pred jednou popoludní som vystúpil v Prahe.
Autor: semir350  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 2
 

Pozdrav z letní dovolené

28.08.2017 0:00 (1912 Zobrazení)
 
Dovolenkové cesty mohou znamenat odpočinek, nebo taky úplné vyčerpání. V našem případě to byla chvilka obavy z nepředvídaného dění na dálnicích a pak už jen pohoda. Volba padla na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš, což se po předešlých vedrech ukázalo jako prozíravé, neboť panující klima nás donutilo používat dlouhé nohavice a uzavřenou obuv.
Autor: lajos  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 1
 

Motorové vozy řady 854

10.08.2017 0:00 (10559 Zobrazení)
 
O modernizaci motorových vozů řad M 296.1 a M 296.2 uvažovaly ČSD již ve druhé polovině 80. let. Další návrhy se objevily v polovině let devadesátých, a to včetně přestavby na elektrický vůz. České dráhy se definitivně rozhodly v roce 1996 a v březnu 1997 byl do dílen společnosti Pars DMN s.r.o. v Šumperku přistaven vůz 853.030-5 k uskutečnění prototypové rekonstrukce. Ta skončila začátkem roku 1998 a 23.1. toho roku opustil rekonstruovaný vůz brány šumperského závodu. Tím spatřila světlo železničního světa nová vozidlová řada označená číslem 854.
 

Malé ohlédnutí za uplynulým půlrokem

24.07.2017 0:00 (2127 Zobrazení)
 
Polovina roku utekla jako voda a nastal čas pro drobné shrnutí. Volného času není mnoho, ale na železniční výlet se čas musí najít vždy. A pokud není čas na celodenní cestování, tak je alespoň drobným spestřením a potěšením, zajít si jen tak k trati a vyfotit si pár vlaků. Ještě o to větším potěšením je to, když se podaří natrefit na nějakou mimořádnost. Letošní první akcí byl výlet s několika přáteli na sever Čech a do přilehlých oblastí Polska. Polsko, vyjma jízdy přes Glucholazy, jsem navštívil poprvé, o to to byl větší zážitek a nová zkušenost.
Autor: tominek2  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 3
 

Po stopách nostalgie - Luženská setkání 2017

13.07.2017 0:00 (2482 Zobrazení)
 
Tak, milí priatelia, týždeň po akcii Rendez 2017 prešiel ako voda a ja spolu s Braňom sa dávam na ďalšiu cestu, tentokrát k našim západným susedom Čechom do Lužnej u Rakovníka na akciu Luženská setkání 2017, ktoré sa uskutočnilo v dňoch 24. 6. - 25. 6. 2017. Braňo pricestoval do Prahy o jeden deň skôr a ja sadám v piatok 23. 6. 2017 na "Metropol" z Bratislavy do Prahy, ktorý meškal na príchode do Bratislavy 50 minút.
Autor: kvixo  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 2
 

Železničný model VIII.

10.04.2017 0:00 (2184 Zobrazení)
 
V dňoch 10. - 12. marca 2017 sa v priestoroch Kultúrneho domu v Balážskych Ďarmotách uskutočnil v poradí ôsmy ročník výstavy železničných modelov: Železničný model VIII. Poďme sa bez zbytočných slov pozrieť, čo nám priniesli železničný modelári. Doplnené poďakovanie od usporiadateľov akcie.
 

Vianočné pozdravy - PF 2017

24.12.2016 0:00 (2937 Zobrazení)
 
Milí čitatelia. Zase je tu tá najkrajšia a najpokojnešia časť roka - Vianoce. Každoročne Vám prinášame ''Vianočnú poštu'', výnimkou nebude ani tento rok. Táto pošta je plná vianočných prianí, od Vás a hlavne určené Vám. Doplnené 2.1.2017 o 20:50.
Autor: Railtrains.sk  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentáre
 

Leto 2016 v Petrovicích u Karviné

09.11.2016 0:00 (2020 Zobrazení)
 
Po zimnej prehliadke rušňov z pohraničnej stanice Petrovice u Karviné (článok Zimná sobota v Petrovicích u Karviné) Vám prinášam aj letnú kolekciu rušňov. Na rozdiel od zimnej, ktorá bola vytvorená v jeden deň, je letná kolekcia rozdelená do dvoch mesiacov po dvoch dňoch - august (nedeľa 7.8.2016 a piatok 19.8.2016) a september (piatok 16.9.2016 a utorok 20.9.2016). Takže pohodlne sa usaďte, začíname...
Autor: semir350  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 2
 

Zamykání točny v Olomouci (2016)

25.10.2016 23:00 (1807 Zobrazení)
 
Na sobotu 1. října 2016 byla připravena zajímavá akce v železniční expozici Olomouc, takto pobočce Muzea ČD. Pozvánka na zamykání točny do Olomouce. Nádherné podzimní počasí vylákalo do hanácké metropole i okolní tratě řadu lidí a tak se můžeme prostřednictvím několika snímků s letošním uzavřením muzejní sezóny blíže seznámit.
Autor: lajos  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 1
 

Pozvánka na zamykání točny do Olomouce

29.09.2016 0:00 (1635 Zobrazení)
 
V sobotu 1. 10. 2016 se uskuteční slavnostní ukončení muzejní sezóny v olomoucké pobočce Muzea ČD pod názvem Zamykání točny. Akce bude zaměřena na letošní šedesátiny parní lokomotivy 464.202 a na menší setkání dnes již legendárních motorových lokomotiv řad 749 a 751.
Autor: Railtrains.sk  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentáre
 

Pojeďte s "ceculou" T 478.1002 do Lednice

22.09.2016 0:00 (1441 Zobrazení)
 
V sobotu 24. 9. proběhne nejen Národní den železnice v Chebu, ale i regionální oslavy. Z důvodů vytížení parních lokomotiv se tak nebude moci odvézt poslední plánovaná zářiová sobota do Lednice v parní trakci. Jako náhrada bude vystavena souprava s historickou motorovou lokomotivou T 478.1002 a trojicí "dlouhých balmů", dnes řada Bpx.
Autor: lajos  |  Rubrika: Na voľné chvíle ...  |  Komentárov: 3
 
« 1 (2) 3 4 5 ... 17 »
cas


Dobromila
prispejteFotkaStručneČlánok
spolupracujeme
KHT Zvolen

LTE Slovakia

Železniční magazín

SPDŽ Žilina

TRAINFOTO.eu

IHO.hu

klubmodryhorizont.sk
 
Spomienka na Pala
uzivateliaPoužívateľov online: 119 Používateľov v sekcii
Obrazom aj slovom: 4

Registrovaných: 0
Anonymných: 119

Viac ...