362 034-5 SŽ už na Slovensku

railtrains.sk

Dátum:  07.10.2013 0:00   |   Rubrika:  Zo zahraničných tratí   |   Vytlačené:  31.05.2023 3:25

 Drahí čitatelia. Včera v neskorých nočných hodinách naše trate opäť po dlhšej dobe zažili niečo mimoriadne. Na Slovensko totiž dorazil nový rušeň. Aj keď v tomto prípade slovo '' nový '' asi nieje úplne na mieste. Na Slovensko totižto dorazil prvý Slovinský rušeň 362.034-5 ktorý bude jazdiť pre CRW,a.s. Jedná sa o jednosystémový rušeň ( 3 kV DC ) s pojazdom Bo'Bo'Bo', maximálnou rýchlosťou 120km/h a výkonom 2790 kW. Dokopy by predbežne malo byť takýchto rušňov 5ks. A prečo nový nieje úplne na mieste? Lebo rok výroby tohto rušňa je 1964.
Túto mimoriadnosť som sa najskôr vybral zdokumentovať do Štúrova. Keďže nastali menšie problémy na slovenskej strane (plná želez.stanica Štúrovo, nachystaných sedem vlakov do Maďarska = a rušňov nikde ), tak som si kvôli tomu rušňu spravil menší poznávací výlet za hranice a to do Maďarska. Určite to poznáte, že kvôli pár kilometrovej trase spravíte asi 50km navyše, keďže hranice a stret viacerých riek na jednom mieste neveští nič dobré. Slovinsky rušeň som našiel v stanici Nagymaros. Do čela vlaku CRW sa postavil rušeň TRAIN HUNGARY 400.748-6 za ktorým sa nachádza už spomínaná 362.034-5. Spoločne sa teda poďme pozrieť ako som túto mimoriadnosť zdokumentoval.
Pohľad na Estergomskú baziliku a romantický let balónom, aspoň niečo "dobré" za posledné 2 hodiny.Už na pôde MÁVu v žst. SZOB fotím 461.200 na vlaku do Budapešti.Nagymaros a prvé stretnutie súpravy CRW a.s.V čele vlaku TRAIN HUNGARY.

Nasledujúce fotografie sú zamerané na Slovinský rušeň, ktorý bol prepravovaný hneď za rušňom 400.748-6.Čelo rušňa 362.034Z opačnej strany " KABINA II "


V polke rušňa je predel vyplnený "harmonikou"Príde mi to ako raketoplán...Stanoviská sú klimatizované!Pôsobí to na mňa ako "vzbura strojov"Označenie rušňa.GENOVA 1964 :) '' nový ''Veľmi zaujímavý podvozok Bo Bo Bo - 19Stanovište rušňa...Miesto rušňovodiča je na ľavej strane!Trošku humoru: Možno sa tam nájde aj vstup na AUX a USB.


Pavučiny a neporiadok...Pohľad z rušňa cez "strednú časť" okna'' Pohodlie '' rušňovodičaChodbička ktorá vedie na druhé stanovište.Bočný pohľad na rušeň 362.034-5 v žst. Nagymaros (H) .Nagymaros


Dúfam že som túto "stojacu" prepravu ako tak dobre zdokumentoval, pre nás všetkých čo máme radi železnice.Určite sa už neviete ani vy ako ja dočkať kedy tento ''skvost'' pofotíme na našich tratiach.

P.S. aj kolegovia z Maďarska zazanamenali prepravu tohto rušňa, viac nájdete tu - >>odkaz (http)<<text a foto: Andrej Štompf (ASphoto)

Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1129