Ako som išiel posledné Berty do Prahy fotiť... časť 1.

railtrains.sk

Dátum:  12.02.2014 0:00   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  07.04.2020 15:24

 Drahí čitatelia, v dnešnom článku si pozrieme, ako som sa vybral do Prahy na Ropid akciu a skončil som úplne niekde inde. Prvá fotoakcia vyšla dobre, tak som sa vybral hneď na ďalší víkend do Prahy odfotiť posledné Bardotky. Ale všetko po poriadku...
Mal som zakúpený český sieťový lístok Vlak a Lidl a tak som si povedal, že pôjdem do Prahy pofotiť výročie Ropid-u. Vždy keď prídem do Prahy Metropolom, tak si ráno fotím stanicu a vlaky v nej, ako aj tentokrát. Spoznal som avšak na hlaváku dvoch Nemcov, ktorí tam boli práve kvôli Bardotkám. Keďže som taký malý fanúšik týchto strojov, tak som si ich chcel ešte pofotiť ale nevedel som kde jazdia a kde sa dajú dobre vyfotiť. Takže som sa s Nemcami dohodol, že pôjdem tieto impozantné stroje fotiť s nimi. Najskôr z toho neboli nadšení, no mne nezostávala iná možnosť len sa k nim nejako "nasáčkovať". Prvé fotky tohto dňa som urobil na hlaváku a tie vám chcem tiež ukázať.


Prvá fotka zachytáva EN 476 Metropol, ktorým som sem prišiel. V čele vlaku bol bastard 371.004 "Otík".


Chvíľku na to som zazrel na EC 71 najnovší Taurus 1216.230 v RJ dizajne. Čudoval som sa, čo tam hľadal, keďže podľa mojich informácií jazdil deň predtým ráno ešte vo Wien West.Odfotil som si aj jednu retrovku... 362.076-8 na R do Linzu.No a začína sa naháňanie Bardotiek. išli sme prvou RegioNovou smer Čerčany do Vršovic, kde si odfotíme zatiaľ nie Bardotku, ale Brejlovca.


Bol to 754.044-8A už sa išlo RegioNovou do Jílového u Prahy na fotomiesto. Ja som si tam trochu oddýchol, keďže ranný Metropol bol plný. Vystúpili sme v Jílovém u Prahy, podmienky však boli nanič.
Tak a išlo sa na známe fotomiesto.


FotomiestoNastavenie foťáku


Prvý test... RegioNova smer PrahaA už to dunilo, už to pískalo. Moji kamaráti sa iba modlili, nech to nie je "poštová modrá Berta".Oblá Berta 749.006-3Bardotka prešla a my sme mali zase hodinku kým príde druhá. Chvíľku potom ku nám prišiel neznámy fotograf po koľajách bez vesty, ktorý sa nám ani nepozdravil, postavil sa za nás a čakal Bardotku. Išiel najskôr na most, ja a moji už kamaráti sme vtipkovali, že ak nám bude kaziť záber a zostane na moste, tak ho odtiaľ zhodíme :D


Pohľad na most


Na to si ten chlap sadol na zem alebo na nejaký peň a začal jesť banán. Bolo síce ešte 15 minút do príchodu Bardotky, no našťastie 7 minút pred vlakom stihol banán dojesť a zapisoval si niečo do svojho ľudovo povedaného "debilníčka". A teraz to začalo duniť ešte viac a už sa smerom k nám blíži Bardotka.
Ale bolo to to, na čo sme všetci čakali...Tentokrát to fakt dunelo, asi 749.107-9 nemá tlmiče.


Presúvame sa na druhú stranu.Výhľad z mosta


Našli sme si pekné fotomiestoA teraz sme čakali hodinu a pol na jedinú Bertu, ktorá pôjde dole do Prahy.Test shoot RegioNova


A už niečo išlo dole do Prahy...
Opäť Berta 006-kaVedeli sme, že nás už žiadna Berta nemôže prekvapiť iba ak nejaký manipulák, vydali sme sa kratšou cestou lebo sme chceli stihnúť o hodinu vlak smer Čerčany.Prišli sme na stanicu, kde bol iba grafikon smer Praha. Bolo 12:40 a mysleli sme si, že okolo 13:07 nám vlak pôjde. Avšak vlak nešiel... Upratovač nám povedal, že teraz je trojhodinová prestávka v oboch smeroch. Až o 15:07 sa tu budú križovať nejaké vlaky. Zatiaľ sme skočili na pivko a obed. Za ten čas sme sa skamarátili a nenápadne som zistil, že Nemci prišli Excelsiorom z Popradu kde si boli odfotiť v depe Trojičku. Čas prešiel rýchlo a my sme sa teda vybrali na stanicu odfotiť nejakú tú Bertu.Človeče pohni se, než bude pozďe!Prichádza RegioNova 814.213-5Pár minút predtým, ako prišla Bardotka.

A zas to bola 006-ka......s ktorou sme potom išliZhodou okolností som už dlhšie počul, že Angličania sú zaťažení na naše Bardotky hlavne kvôli zvuku. A tu sa mi to iba potvrdilo. Typický Angličan s Lonsdale čiapkou a mikinou sa vlakom viezol iba pre dunivý zvuk a stále pozeral z okna.


Konečne konečná Tyněc nad SázavouZvyšné fotografie z našej naháňačky v tento a ďalší deň vám prinesiem už čoskoro v druhej časti. Pokračovanie nabudúce...


Autor textu a foto: Trainspotter

Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1209