Lokorail na Nemčanke

railtrains.sk

Dátum:  28.02.2014 0:00   |   Rubrika:  Zaujímavosti   |   Vytlačené:  02.07.2020 7:40

 Dobrý deň, milí čitatelia, na úvod by som sa vám rád predstavil. Moje meno je Dominik a pochádzam z Trnavy. Dňa 13.2.2014 sa v mojom rajóne ukázala nie každodenná návšteva a to firma Lokorail a.s., ktorá tu so svojimi rušňami vykonávala posun v stanici Trnava - Nemčanka. Jednalo sa o rušne 740.787-7 a 240.045-7, ktoré po vyskladaní súpravy obilných vozňov mierili do sila v Šelpiciach. Touto reportážou by som vám rád chcel túto návštevu priblížiť.


Hneď ako som dorazil, mi do rany prišla laminátka 240.045Laminátku som si ešte odfotil z iného uhlaPodobný pohľad od eminema... foto: eminemCez "oko" plotu fotím 740-ku spoločnosti Lokorail a.s., ktorá najskôr bude zatláčať vozne na odstavné koľaje, aby sa uvolnila trať pre osobnú dopravu.740.787-7 z bokuFotím miesto, kam sa budú vytláčať vozne, no najskôr musí prejsť osobný vlak.Pohľad na odstavenú laminátku zhora ...Vozne sú zatlačené, takže trať pre osobný vlak je uvoľnená. Samozrejme fotím aj pravidelný osobák do Kútov.Medzitým pohľad na vozne zozadu, keď som čakal na osobný vlak.Hurá, konečne som sa dočkal osobáku ...Ešte som si odfotil laminátku a pomaly sa vybral do areálu, kde sa začínal čulý posun.


Súprava sa pomaličky vytláča ...Pohľad na začiatok (alebo koniec ???) vlakuPohľad z krovia, na súpravu čoskoro nabehne laminátka.Laminátka zachádza na súpravu. Zatiaľ sa rýchlo presúvam na iné miesto.Laminátka zavesená a môže sa pokračovaťTu je fotka celej súpravy. Následujúca stanica: ŠelpiceA tu už súprava výchádza z Nemčanky a valí do Šelpíc. foto: eminemA na záver pridávam ešte jednu fotografiu pred mojim odchodom z Nemčanky ...Na záver by som sa rád veľmi pekne poďakoval Eminemovi za informácie a taktiež za poskytnuté fotografie do článku. Verím, že sa vám môj vôbec prvý článok bude páčiť a budem rád za každú pochvalu alebo kritiku, ktorá ma posunie ďalej.

Autor: Dominik Krupan (Kruppo362)


Tento článok nájdete na stránke railtrains.sk https://www.railtrains.sk

URL tohoto článku je: https://www.railtrains.sk/modules/AMS/article.php?storyid=1215